Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Mumcio1977

Nexus 6 - folie ochronne/szkło na ekran

Rozwiązany

Elfisher   
Otrzymana reputacja: 7
Elfisher

z tymi szkłami jest naprawdę jazda, ja zmarnowałem 2 sztuki czyli 120 zł poszło w błoto ale mówię do 3 razy sztuka, i kupiłem bodajże Orzly trochę mniejsze niż ekran, założyłem i się załamałem :( nadal krawędzie nie przylegały do ekranu :( ale poczekałem parę dni i ku mojemu zdziwieniu szkło ładnie się ułożyło. Do dzisiaj je używam i nie ma na nim żadnej ryski, leży idealnie. Wcześniejsze szkła które zakładałem były firmy Nillkin i Benks.   :D

ja czekałem trochę ponad dzień mając nadzieję że się doklei ale nic z tego.

@up

Ja zanim zamówiłem swoją folię od 3MK (HD+) przeczytałem kilka opinii, iż na nexusie 6 ciężko jest nakleić szkło tak aby nie było problemu z odstawaniem na krawędziach. Po tych komentarzach, zdecydowałem się właśnie na folię. Nie żałuje, odezwij się do ekipy 3MK, może się jakoś dogadacie i w ramach "rekompensaty" podeślą Ci, np taką folię jaką ja mam od nich.

napisałem, póki co brak odpowiedzi. 

trudno, ta folia co podałeś też mi się podobała ale chciałem czegoś mocniejszego.

@@top

gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem takiego szkła od 3mk, wygląda to mniej więcej tak:

yxzBCW0.jpg

Edytowane przez Elfisher

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3mk folie ochronne   
Otrzymana reputacja: 98
3mk folie ochronne

@up otrzymaliśmy Twoją wiadomość. W weekend pracujemy trochę mniej intensywnie, ale za moment otrzymasz odpowiedź. 

Przepraszam Cię, że musiałeś czekać i dziękuję za cierpliwość. 

Faktem jest, że modele z zaokrąglonymi krawędziami, tak ja w Nexusie 6 są bardzo wymagające jeśli chodzi o montaż jakiejkolwiek ochrony, 

a już szczególnie w przypadku tak sztywnych materiałów jak szkło hartowane. 

Będziemy działać, aby to wyjaśnić, niemniej myślę, że lepiej w Twoim przypadku sprawdzi się 3mk FlexibleGlass. Co Ty na to? :)

Trzymka, Paulina z 3mk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Elfisher   
Elfisher

Na jakość obsługi klienta w 3mk nie ma co narzekać. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z hybrydowym szkłem i muszę powiedzieć że jest o niebo lepiej niż w przypadku zwykłego szkła. Może i nie przylega idealnie na całym obwodzie, bo przy dolnym głośniku i prawie całej prawej krawędzi są niedoklejone miejsca ale myślę że to kwestia czasu zanim folia się ułoży. Po dociśnięciu paznokciem przez chwilę jest tak jak powinno, więc będę to powtarzać co kilka godzin aż będzie ok. Dziwne dla mnie jest to, że FlexibleGlass ma idealnie wycięte wypusty na czujniki i aparat, w przeciwieństwie do szkła 9H w którym czujniki powinny znajdować się z prawej strony. Niby jeden producent, jeden model a zupełnie inaczej projektowane wzorce :)

Generalnie szkło mi się podoba, jeśli doklei się do końca to zostanie u mnie długo. Trochę boli ostra krawędź po przesiadce z mega wygodnego zaokrąglonego szkła ale da się z tym żyć.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Download-er   
Otrzymana reputacja: 2
Download-er

Jakiej firmy szkła hartowane są najlepsze?:

• ORZLY
  • BENKS Magic OKR+
  • 3MK HARD GLASS
  • NILLKIN AMAZING H+
Edytowane przez Download-er

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3mk folie ochronne   
Otrzymana reputacja: 98
3mk folie ochronne

@@Elfisher martwi mnie to co piszesz o 3mk FlexibleGlass. Proszę odezwij się do mnie na priv 

lub maila pytania@3mk folie ochronne.pl, podeślij zdjęcia. Bardzo chciałabym to zweryfikować. 

Trzymka, Paulina z 3mk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sebcio2804   
Otrzymana reputacja: 0
sebcio2804

Właśnie założyłem Szkło 3Mk flexi.Całkiem spoko bo można wielokrotnie odklejać to na plus.Natomiast mogłaby być z 1-2 milimetrów krótsza i nie będzie odstawać oraz 1 milimetr po szerokości.Wtedy będzie git:)

Edytowane przez sebcio2804

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kierowca 1996   
Kierowca 1996

Panowie zamówiłem właśnie Nexusa 6 i chciałbym zamówić szkło lub folie na ekran ale nie wiem jakiej firmy co polecacie ??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mykowhai   
Otrzymana reputacja: 277
mykowhai

@@Kierowca 1996 Z foliami do Nexusa 6 są takie problemy że zazwyczaj nie przylegają idealnie do brzegów. Możesz eksperymentować z różnymi foliami, ale najlepiej jest chyba pójść w folie od 3mk, nasz polski produkt i ekipa przyjazna więc zawsze ci pomogą jeżeli będzie coś nie tak, w przypadku innych folii zazwyczaj są ściągane za granicy, więc jeżeli coś będzie nie tak to musisz kupić kolejną i się bawić...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kierowca 1996   
Kierowca 1996

A którą folie czy szkło od 3mk najlepiej zamówić tak aby dobrze przylegała i nie było by z nią żadnych problemów ??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Elfisher   
Elfisher

Miałem na początku problemy z foliami 3mk bo nie przylegały dokładnie, ale wysłali mi kilka próbek i teraz nie powinno już być problemów. Obecnie mam folię hybrydową flexiglass i sprawdza się  bardzo dobrze. Przylega na całej powierzchni, choć trzeba się trochę pomęczyć żeby leżała idealnie równo. Nie jest odczuwalna pod palcem, szczególnie jak telefon leży w pokrowcu. Sprawdzałem też nową folię arc, to folia zaprojektowana dla wyświetlaczy 2,5D która przykleja się też na brzegach ekranu. Dodatkowo folia samoregeneruje powstałe na niej rysy, choć tego nie byłem w stanie sprawdzić. Jedyny minus arca to straszne palcowanie się powierzchni. 

Generalnie jeśli chcesz dodatkowej ochrony to polecam flexiglass, ewentualnie szkło 9h. Jak chcesz tylko folię co chroni przez rysami to arc będzie dobrym wyborem. 

Nie polecam natomiast tanich szkieł z Chin. Kupiłem w sumie z ciekawości jakieś szkło 9h za niecałe 3 $ i zawijało się na zewnątrz więc na całym obwodzie miałem jakiś centymetr szkła które unosiło się nad powierzchnią ekranu i nijak nie dało się go dokleić. Porażka i strata kasy. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.