Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Głosownie w konkursie na Użytkownika Miesiąca

Zdjęcie
- - - - -

MMS w T-mobile nie wysyla 2.3 X10

mms tmobile wysyla x10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   scaryguy

• 62 postów
  • Telefon:Xperia Z3 DUAL

• Firmware:4.4.4

Napisano 23 sierpień 2011 - 19:50

Witam

Kilka osob juz pisalo na ten temat. Generalnie tak:
-nie dziala wpisywanie ręcznie ( tzn mozna wpisac ale efekt taki sam, czyli nie wysyla)
- przywróć ustawienia z pozycji ustawienia-sieci zwykle...-sieci komorkowe-punkty dostepu-menu - resetuj do ustawien domyslnych - nie dziala
- konfigurator automatyczny z tmobile - nie dziala ( pisze, ze nie mozna zapisac ustawien na karcie sim)
- automatyczny sms z biura obslugi tmobile - nie dziala

generalnie ustawienia-sieci zwykle...-sieci komorkowe-punkty dostepu- "zaznaczony jest tylko internet, mms nie chce sie "zaznaczyc"

Rozwiazal juz ktos ten problem????

Pozdrawiam
Scaryguy

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   PapaSmurf74

• 3 postów
  • Telefon:SE XPERIA MINI PRO

Napisano 25 sierpień 2011 - 15:44

Mam podobny problem. Mam Xperię Mini Pro z T-Mobile PL. Nie odbiera ani nie wysyła MMSów i nie łączy się z internetem. Okazało się, że nie ma skonfigurowanych punktów dostępu. Niestety na stronie T-Mobile nie ma jeszcze automatycznej konfiguracji do tego telefonu, natomiast ręcznie wprowadzonych danych do APN nie zapisuje.

#3 OFFLINE   Belphegorus

• 99 postów
  • Telefon:Sony Xperia SP LTE

• Firmware:ICS 4.3. CE1

Napisano 25 sierpień 2011 - 18:09

Mam to samo co poprzednicy. Konsultanci z T-mobile padli. To co mi proponowali nic nie pomogło. W standardowej aplikacji SE do wysyłania wiadomości po dodaniu zdjęcia konwersja do mms kończy się info 354 kb co jak wiadomo jest za dużo na mmsa. Konsultantka poleciła mi aplikację z Android Market i na niej poszedł mms :facepalm3: więc czy ktoś z userów zna metodę na ta przypadłość?
Nie chce instalować Room-a ani żadnych innych aplikacji tylko na moim zrootowanym pracować fonie.
Pozdrawiam

#4 OFFLINE   PapaSmurf74

• 3 postów
  • Telefon:SE XPERIA MINI PRO

Napisano 25 sierpień 2011 - 19:36

Ja już jestem po kolejnej wymianie maili z BOKiem. Doszliśmy do ponownego zainstalowania oprogramowania. Nadal to samo, czyli w moim przypadku nie mozna ustanowić APNów

#5 OFFLINE   Belphegorus

• 99 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 19:57

Na aplikacji pobranej z Android Market Go SmS PRO mms chodzą bez problemu ale juz na aplikacji systemowej ni chu chu. Po naprawie softu dalej konwertuje fotki do 354 kb. Dobrze że umowa sie kończy ARC Witaj.

#6 OFFLINE   pafnucynka

• 2 postów
  • Telefon:anetakloc@gmail.com

Napisano 25 sierpień 2011 - 21:44

Hej, nie wiem czy ten wątek już był więc proszę nie krzyczeć ewentualnie mnie pokierowć-po wgraniu android 2.3.3 nie wysyła mi i nie odbiera mmsów. Ustawienia z ery/t-mobile Aby ustawić profil dla MMS wejdź do Menu > Ustawienia > Opcje bezprzewodowe > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe. Pokażą się zapisane APNy. Należy dotknąć jednego z APNów w celu edycji bądź wcisnąć klawisz Menu i wybrać Nowa nazwa APN.

Następnie ustaw:

Nazwa: dowolna, np. ERA MMS
APN: mms (dla Heyah – heyahmms)
Proxy: proszę pominąć
Port: proszę pominąć
Nazwa użytkownika: mms (dla Heyah – heyahmms)
Hasło: mms (dla Heyah – heyahmms)
Serwer: proszę pominąć
MMSC: http://mms/servlets/mms (dla Heyah - http://mms.heyah.pl/servlets/mms)
Proxy dla wiadomości MMS: 213.158.194.226
Port MMS: 8080
Protokół MMS: WAP 2.0
MCC: 260
MNC: 02
Typ APN: należy wpisać wyraz mms

Jestem zielona , nie tylko ja mam problem z mmsami .W poprzednich aktualizacjach nie było problemów....A nie sądzę żeby to był źle wgrany program...

#7 OFFLINE   robunio1

• 8 postów
  • Telefon:SM-G900f

• Firmware:android 4.4.2

Napisano 26 sierpień 2011 - 17:23

miałem to samo, zainstalowałem handcent sms i poszło , odinstalowałem handcenta i teraz na systemowej aplikacji mms działa normalnie ,jeszcze usunąłem wszystkie apn i pobrałem na nowo

#8 OFFLINE   Belphegorus

• 99 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 17:45

Po tym zabiegu jak dodajesz zdjęcie w systemowej apk masz dalej komunikat ze wielkość jest np.354kb?
No u mnie to nie pomogło Dalej mms czeka w kolejce do wysłania.

#9 OFFLINE   HouseM

• 368 postów
  • Telefon:SE X10i dawniej Hero + Legend

Napisano 26 sierpień 2011 - 22:43

Zawsze można zmniejszyć oddzielnym programem (np. image resize z marketu) wielkość zdjęcia i mmsy normalnie wychodzą.
Collecting data is only the first step toward knowledge but sharing data is the first step toward civilization

#10 OFFLINE   wingerman

• 850 postów
  • Telefon:Galaxy S4

Napisano 27 sierpień 2011 - 11:33

Zawsze można zmniejszyć oddzielnym programem (np. image resize z marketu) wielkość zdjęcia i mmsy normalnie wychodzą.

Nie o to wszak chodzi.
Nie dyskutuję z debilem/idiotą! Najpierw sprowadzi mnie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mms, tmobile, wysyla, x10