Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

mxk

Problem z instalacją programów. Android Commander pomaga.

Rozwiązany

mxk   
Otrzymana reputacja: 5
mxk

Od jakiegoś czasu mam problem z instalacją programów z Marketu. Tylko niektórych. Plik się ściąga, próbuje instalować, po czym wyskakuje informacja z błędem: Instalacja na nośniku USB lub karcie SD jest niemożliwa. Przeszukałem forum, metoda z kasowaniem pliku "smdl2tmp1.asec" z folderu ".android_secure" nie pomaga. Pomyślałem, że spróbuję Android Commanderem i tutaj dziwna sprawa. Po wybraniu opcji "Regular installation" również brak powodzenia (powód: INSTALL_FAILED_CONTAINER_ERROR). Wybieram potem opcję "Install as private" i tutaj się udaje.

Ktoś zna może powód takiego zachowania ?

HTC Wildfire, Froyo, zrootowany.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
artlin   
Otrzymana reputacja: 2
artlin

Problem jest w owym zrootowaniu telefonu.

Próbujesz zainstalować aplikację która jest w markecie zaznaczona jako PROTECTED, tak zaznaczone aplikacje w ogóle nie powinny się pojawiać na telefonach developerskich/zrootowanych (market nie rozróżnia telefonu zrootowanego od developerskiego). Jest to jedno z ostatnio wprowadzonych zabezpieczeń anty-pirackich w Markecie, po aferze z developerami którzy ściągali sobie aplikacje na zrootowane telefony, podmieniali podpis cyfrowy apki i wystawiali na markecie jako swoje aplikacje, często/gęsto dokładali tam wtedy do aplikacji wirusa/trojana.

Jak chcesz instalować normalnie tą aplikację jako root to w domyśle instaluje ona się dla wszystkich "użytkowników" czytaj: root-a i zwykłego usera. Z racji że aplikacja roota nie toleruje to instalacja się wywala. Jak instalujesz "as private" to apka instaluje się tylko dla zwykłego usera.

Pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mxk   
Otrzymana reputacja: 5
mxk

Dziękuję za odzew i logiczne, wydaje mi się, wyjaśnienie. Ale jak wytłumaczyć to ?

W weekend miałem trochę czasu, a w związku z notorycznym brakiem miejsca w HTC Wildfire postanowiłem podzielić kartę SD na dwie partycje, w tym jedną jako ext. Udało się. Do linkowania aplikacji na kartę użyłem Link2SD. Miejsca w urządzeniu przybywa, a najciekawsze jest to, że to co nie chciało się wcześniej instalować, teraz instaluje się bez problemu.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×