• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
mxk

Problem z instalacją programów. Android Commander pomaga.

3 posty w tym temacie

Od jakiegoś czasu mam problem z instalacją programów z Marketu. Tylko niektórych. Plik się ściąga, próbuje instalować, po czym wyskakuje informacja z błędem: Instalacja na nośniku USB lub karcie SD jest niemożliwa. Przeszukałem forum, metoda z kasowaniem pliku "smdl2tmp1.asec" z folderu ".android_secure" nie pomaga. Pomyślałem, że spróbuję Android Commanderem i tutaj dziwna sprawa. Po wybraniu opcji "Regular installation" również brak powodzenia (powód: INSTALL_FAILED_CONTAINER_ERROR). Wybieram potem opcję "Install as private" i tutaj się udaje.

Ktoś zna może powód takiego zachowania ?

HTC Wildfire, Froyo, zrootowany.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem jest w owym zrootowaniu telefonu.

Próbujesz zainstalować aplikację która jest w markecie zaznaczona jako PROTECTED, tak zaznaczone aplikacje w ogóle nie powinny się pojawiać na telefonach developerskich/zrootowanych (market nie rozróżnia telefonu zrootowanego od developerskiego). Jest to jedno z ostatnio wprowadzonych zabezpieczeń anty-pirackich w Markecie, po aferze z developerami którzy ściągali sobie aplikacje na zrootowane telefony, podmieniali podpis cyfrowy apki i wystawiali na markecie jako swoje aplikacje, często/gęsto dokładali tam wtedy do aplikacji wirusa/trojana.

Jak chcesz instalować normalnie tą aplikację jako root to w domyśle instaluje ona się dla wszystkich "użytkowników" czytaj: root-a i zwykłego usera. Z racji że aplikacja roota nie toleruje to instalacja się wywala. Jak instalujesz "as private" to apka instaluje się tylko dla zwykłego usera.

Pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za odzew i logiczne, wydaje mi się, wyjaśnienie. Ale jak wytłumaczyć to ?

W weekend miałem trochę czasu, a w związku z notorycznym brakiem miejsca w HTC Wildfire postanowiłem podzielić kartę SD na dwie partycje, w tym jedną jako ext. Udało się. Do linkowania aplikacji na kartę użyłem Link2SD. Miejsca w urządzeniu przybywa, a najciekawsze jest to, że to co nie chciało się wcześniej instalować, teraz instaluje się bez problemu.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.