• Ogłoszenia

• Reader

Nabór na moderatora działu "Pozostałe telefony z Android OS"   05.11.2016

Drogi użytkowniku
      Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.  

Krótki opis rangi Moderatora Testowego: Ranga Moderator Testowy jest rangą wstępną. Oznacza to, że dana osoba ubiega się o przyjęcie do Ekipy Forum podczas okresu próbnego. W ciągu trwania okresu próbnego Moderator Testowy zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami działania oraz porządkuje przypisany mu dział. Po okresie próbnym następuje weryfikacja jego działań oraz decyzja o dalszym pobycie w Ekipie.  
      Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych, ldawid, zdybo, Pajonk, Hubal. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts). Dział(y), którym(i) chciałbyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, doświadczenia nabierzesz u nas.
      Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
    • wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
lukecz

ZTE Grand SII (S2 S291) pytanie o gapps i romy

80 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Czy ktoś na forum posiada wspomniany telefon?

Można go było zakupić tanio w ostatnich promocjach u chinczyków w cenie 82-88$

Telefon ma 5,5 calowy ekran 1920x1080, procesor Snapdragon 801 2,26GHz, 2GB Ram, aparat 13m od Sony, baterię 3100mAh

Ja się skusiłem bo cena całkiem niezła, wczoraj doszedł, w tej cenie rewelacja :)

Nie byłem pewny czy zadziała LTE (kupowałem wersję TD-LTE), ale działa w PL bez problemu! :)

Niestety na starcie mamy andka 4.3 (jest j. polski)  w którym brakuje gapps-ów czyli np. w opcjach konta Google nie mam synchronizacji kontaktów (sklep Play za to jest i działa)

Chciałbym zapytać czy da się je (Gapps) dograć bez instalacji nowego recovery?

Czy użytkownicy tego telefonu mogą polecić jakieś inne romy w których jest j. polski?

Na forum MYZTE jest tego dużo, ale forum jest chiińskie i ciężko dojść w których romach jest j. polski, na XDA jest jeden wątek na ponad sto stron i o ile dobrze widzę jeden custom ROM)

Edytowane przez lukecz

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Ja również stałem się posiadaczem S291, wigilijne awizo i bieg na pocztę, żeby zdążyć przed 14 :P Jak na razie ogarnąłem root'a i recovery, znalazłem nawet angielskie recovery. Wgrałem sobie Androida 5.1 z MiFavour i staram się ogranąć, do wybory język chiński i angielski, jednak pomimo wybrania jęz. angielskiego część apek jest po chińsku :) Ogólnie polecam tłumaczenie strony przez google translate :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Ja również stałem się posiadaczem S291, wigilijne awizo i bieg na pocztę, żeby zdążyć przed 14 :P Jak na razie ogarnąłem root'a i recovery, znalazłem nawet angielskie recovery. Wgrałem sobie Androida 5.1 z MiFavour i staram się ogranąć, do wybory język chiński i angielski, jednak pomimo wybrania jęz. angielskiego część apek jest po chińsku :) Ogólnie polecam tłumaczenie strony przez google translate :)

Mógłbyś zapodać linki do roota (u mnie z XDA niedziała) i angielskiego CWM?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja najpierw zrootowałem zgodnie z poradnikiem na XDA i wgrałem chińskie recovery, później dopiero dograłem angielskie recovery :) A jaki masz problem z rootem z XDA?

ROOT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762565
CWM: http://www.speedyshare.com/8jt5s/CWM6.0.4.9US.zip

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tez chcialem go kupic ale jak wybieram platnosc karta przy pomocy yandex to nie moge kupic. podobno yandex pobiera prowizje jeszcze a ja mam tyle usd co na telefon. jak znowu uzupelnia to sprobuje przez qiwi wallet. musze go kupic:P jak ogilnie sie sprawuje ? jak kamera? spraedzaliscie cm12 ? tam moze byc pl. na xda ktos pisal o dodanie pl to ktos od cm12 napisal ze doda do nowej wersji teraz

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ja najpierw zrootowałem zgodnie z poradnikiem na XDA i wgrałem chińskie recovery, później dopiero dograłem angielskie recovery :) A jaki masz problem z rootem z XDA?

ROOT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762565
CWM: http://www.speedyshare.com/8jt5s/CWM6.0.4.9US.zip

Po użyciu tego narzędzia do roota, straciłem dotyk :/

Dzięki pomocy innych użytkowników dowiedziałem się że winny jest uszkodzony plik boot.img

W moim przypadku podmieniłem go (używająć ADB) z wersji softu B17 (ja mam B11, czyli taki jak na starcie w telefonie z JD.COM)

Jeśli ktoś chce mieć roota, to polecam jednak użyć chinskiego recovery i potem od razu wgranie angielsiego CWM które już ma roota

Chętnie wypróbowałbym inne wersje softu, ale nie wiem które mają polski język (wspomniane B11 ma, ale B17 już nie)

Jak potwierdzi się że CM12 ma PL to będę instalował (na XDA ktoś napisał multilanguage, ale wiem że jak wcześniej tak pisali to np. ktoś narzekał że nie ma czeskiego )

Narazie telefon sprawuje sie całkiem dobrze, wgrałem Titanium Backup (zamroziłem niektóre apki z romu B11), Greenify i AdAway i narazie wszystko chodzi tak jak powinno.

Troche dziwnie jest w Sklepie Play, bo przy niektorych aplikacjach po instalacji mam "App not instaled" a aplikacja normalnie się zainstalowała :)

Antutu ma u mnie 40416 pkt co jest chyba całkiem niezłym wynikiem biorąc pod uwagę co dostajemy za 82-87$ :)

Narazie jestem trochę rozczarowany kamerą, bo filmy nie są płynne (płynniejsze mam na Galaxy S2 i S3, czyli starsze i gorsze telefony)

Może to kwestia aplikacji kamery lub romu?

U mnie filmy nie są płynne jak w testowym video na YT:

)

Jak u innych z filmami kręconymi Grand S2 LTE?

Edytowane przez lukecz

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, rozwalilem swoj telefon w dokladnie ten sam sposob. Mozesz mi podeslac te dane, ktorymi naprawiles swoj sprzet?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie problem dotyku rozwiązał boot.img wgrywany przez recovery: 

http://speedy.sh/fuTyN/boot.zip

Dziwi mnie fakt, że u mnie root i recovery przez ten programik poszedł bez problemu. Ściągnąłem CM 12.1 z XDA

https://cloud.mail.ru/public/4cC2CexW9PcD/P897A20-ota-eng.alexeei_28.12.15.zip

I potwierdzam, podczas konfiguracji jest dostępny język polski. Jak na razie wszystko działa poprawnie. W Antutu wynik na poziomie 43500pkt co uważam za bardzo dobry jak za te pieniądze. Co do filmów to w dzień przetestuję jak to u mnie wygląda :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

U mnie z kolei ten kernel nie dziala, probowal ktos inny? :(

Mógłbyś mi podać cały ROM, który działa na Twoim telefonie? Gdzie znalazłeś ten kernel?

Edytowane przez Tomekxd

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Kernel wpadł mi przy okazji problemów z MIUI, podałem wyżej link do CM'a 12.1, z językiem polskim, działał od razu bez problemów z dotykiem :) Ja za pierwszym razem, kiedy zepsułem sobie dotyk wgrałem rom ZTE B17 z ich strony.

http://www.ztedevice.com.cn/support/b94e46e5-ec6d-4b81-8b2f-36e4cf75e2eb.html

I jeszcze raz rootowałemi wgrywałem recovery :) Spróbuj tego Cyana, jak nie zadziała to B17 od ZTE wgraj.

Edytowane przez Kawec

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.