Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

artlin

Notatka: "Dlaczego mając roota - nie macie prawa narzekać że coś nie działa"

Polecane posty

daniiiel   
Otrzymana reputacja: 0
daniiiel

W tym właśnie jest problem zew on sam sobie przywraca ustawienia fabryczne, bo kiedy go wyłączę i włączę to znów mam angielskie oryginalne menu. Opisze mój problem od podstawy. Zrobiłem rota mojemu tabletowi TrekStory SurfTab brazze 7.0 za pomocą ZhuoDaShi i rot wykonany został poprawnie wiec zainstalowałem aplikacje taka jak tolbox pro i postanowiłem ze zmienię sobie ikonę baterii tak na początek by sprawdzić czy wszystko funkcjonuje sprawnie. Gdy już zainstalowała się nowa ikonka program się zapytał mnie czy uruchomić tablet ponownie. Potwierdziłem. gdy tablet uruchomił się ponownie zobaczyłem nie moje ikonki i nie moja tapetę wszedłem do menu a tu nie ma żadnych moich ( prze ze mnie instalowanych aplikacji ) i na dodatek angielskie menu wiec szybko zmieniłem je w polskie. Gdy chciałem po instalować aplikacje wychodził mi komunikat ze nie mam wolnej pamięci. W ustawieniach mam napisane ze pamięć wewnętrzna ma 0 bajtów ale jakie widzę dane aplikacji maja zapisane tam 8.59mb a na karcie sd ma 1.39 G ( tyle że nie mam włożonej karty pamięci) i o to cały problem właśnie. Dasz rade coś na to poradzić??

Oczywiście wiem ze najlepiej było by zainstalować na nowo android ale nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać i skąd mam pobrać androida:( ( ja posiadam Android 4.0.4) Z góry dziękuje za pomoc:)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
balwanekbuli   
Otrzymana reputacja: 38
balwanekbuli

Witam.

Doczytałem chyba do 8 strony potem nie miałem siły czytać tych bredni o tym jaki to root jest zły i nie dobry

Od kiedy pamiętam... od kiedy mam androida (począwszy od Ace, blade...) każdy był zrotowany. Prawie każdy miał wgranego Customa jakiegos.

Nigdy ale to nigdy nie miałem jakiś problemów, no chyba że rom modyfikowany posiadał jakieś błędy.

Teraz odziedziczyłem po siostrze i9300. Ona dostała nowy a ten poleciał na serwis po się wyłaczał. Po wymianie płyty telefon trafił w moje ręce.

Jakiś nadgorliwiec w serwisie wgrał roma TMobile (telefon pochodzi z Play) pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to:

- wgranie czystego romu 4.3 stockowego

- root

- wywalenie śmieci i durnych aplikacji

Teraz cieszę się z super szybkiego telefonu, na którym mam to co potrzebuje a nie to co chce operator/producent.

Moje zdanie jest takie:

Chcesz mieć telefon jaki daje fabryka to kup sobie jakiś telefon.

Kupując smartfona bądź świadom jego możliwości.

To tak samo jak kupujemy laptopa z windowsem na którym jest kilka programów i tak mamy go używać. Nie wolno nic skasować. Bez sensu.

Nie po to mam urzadzenie z systemem operacyjnym aby nic nie móc zrobić.

P.S. Tam mam roota a na windowsie pracuje na koncie administratora. Czemu? Bo to jest moj komputer i jestem jego administratorem. Jak ktoś inny chce skorzystać tworze mu konto gościa bez uprawnień

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stark2991   
Otrzymana reputacja: 274
stark2991

Po prostu biorą się za to ludzie nie mający pojęcia o roocie. A potem wychodzą takie kwiatki jak to na forum nieraz widzę "przypadkowo usunąłem sobie aplikację SMS, co robić? "

Każdy ogarnięty user będzie czerpał z roota same korzyści.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
balwanekbuli   
Otrzymana reputacja: 38
balwanekbuli

No zgadzam się. Ja wywaliłem sobie przez przypadek apk do animowanych tapet. Wgrałem na nowo i tyle ;)

Oczywiście sama apk nie chciała działać to na nowo odin rom i od nowa sprzątanie ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hitman12   
Otrzymana reputacja: 226
hitman12

Sam root nie ma negatywnego wpływu na działanie Androida,to nieodpowiedzialność użytkownika powoduje problemy ;)

• Lubię to! 3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MTGMaxer   
Otrzymana reputacja: 19
MTGMaxer

Tak jak napisał @@hitman12, root sam w sobie nie robi nic złego, to użytkownik może zrobić coś niewłaściwie. Roota należy używać po prostu ROZSĄDNIE. Jego minusem jest utrata gwarancji, ale nie jest ona potrzebna, jeśli używamy roota prawidłowo. A podstawą dla każdego użytkownika powinien być regularny backup.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BlueBlazer   
Otrzymana reputacja: 268
BlueBlazer

Kto w ogole przykleil ten stek bzdur???

Nie chce mi sie wierzyc, ze kolega od roku programuje w Androidzie - no chyba, ze wg jakiegos samouczka lekcja po lekcji.

Co nie zmienia faktu, ze takich banialukow dawno nie czytalem.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stark2991   
Otrzymana reputacja: 274
stark2991

@@BlueBlazer

Temat jest z 2011 roku, wtedy mieliśmy GB jak dobrze pamiętam. Teraz jest rok 2015, mamy Marshmallow i parę rzeczy się zmieniło. We wszystkim. Nie wiem czy nie byłoby właściwe odpiąć ten temat a autor niech to zweryfikuje i napisze wersję zgodną z aktualnym stanem albo całkiem go wywali

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
Otrzymana reputacja: 48
slawrumia

Ten temat był wyssany z palca, tak jak on jest programistą , nawet w 2011 roku,

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gamterp   
Otrzymana reputacja: 5
Gamterp
Napisano (edytowane)

Sure? why? maybe you can change your root software to root Android phone 

Edytowane przez Gamterp

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.