Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

artlin

Notatka: "Dlaczego mając roota - nie macie prawa narzekać że coś nie działa"

Polecane posty

frugoid.   
Otrzymana reputacja: 0
frugoid.

Nie wiem czy jest to odpowiedni wątek do mojego problemu, ale być może jest to powiązane z tym całym root'owanie, ROMowaniem etc.

Otóż mam HTC Desire na androidzie + cyanogenmod, jednak jest to używany model i jest na nim zrobione chyba wszystko co możliwe a o czym nie mam zielonego pojęcia jak działa.

Mam tu powgrywane jakiś ROM (ROM Manager), root, superuser, Dev Tools, Terminal Emulator itd, oczywiście do niczego mi to nie potrzebne i nie mam pojęcia jak tego używać i do czego służy każdy z nich, natomiast mam ostatnimi czasy mnóstwo(częste) problemów typu:

- zwiecha

- zablokowany wyświetlacz (klawisze podświetlone, telefon działa, wyświetlacz czarny - pomaga tylko wyjęcie baterii)

- wymuszanie zamknięcia aplikacji (np. dokuczliwy błąd: gdy, chcąc zrobić zdjęcie, otwieram aparat, naciskam spust migawki - nic się nie dzieje i nagle komunikat o wymuszeniu zamknięcia aplikacji :facepalm: )

I tu właśnie moje pytanie - czy takie rzeczy mogą być spowodowane tym grzebaniem w systemie?

Jeśli tak, to w jaki sposób go odrootówać, odromować czy w ogóle jakoś wyczyścić z takich aplikacji i przywrócić fabryczne ustawienia?

Jeśli to nie to, to może launcher?

Mam ADW Launcher (czasami też dostaje komunikat o tym, że przestał działać i należy wymusić zamknięcie)

Czy zakup ADW LAuncher EX naprawi tę sodomę i gomorę?

(Prosiłbym o wyjaśnienia w możliwie prostym dialekcie - bez developerskiego żargonu a;)

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Shenson   
Otrzymana reputacja: 1
Shenson

@up bardzo możliwe, że to wina tych modyfikacji. Pierwsze co powinniśmy zrobić po zakupie używanego telefonu to przywrócenie ustawień fabrycznych. Po więcej info zapraszam do działu Desire. To nie jest miejsca na dyskusje dotyczącego tego konkretnego modelu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
D-Artur   
Otrzymana reputacja: 1
D-Artur

Dokładnie tak. Wejdź do działu Desire, ściągnij najnowszy polski lub europejski (polski język też w nim będzie)stockowy czyli fabryczny ROM, znajdź metodę jego flashowania czyli wgrania do telefonu i prawdopodobnie Twoje problemy się skończą (o ile nie masz usterki sprzętowej).

Powodzenia!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hal   
Hal

Witam

Uzywam fona od 2 lat oczywiscie z rootem i S-OFF.Testowalem wiele roomow i powiem tak nie mam zadnych problemow z telefonem,mysle ze problemy z dzialaniem lub niedzialaniem czegos to raczej problem roomu,robia go ludzie amatorzy i na jednym cos dziala a na innym nie...Poza tym na orginalnym romie taki tel np HTC diesire mija sie z celem polowy aplikacji nie mozna zainstalowac poniewaz duzo apek jest wlasnie na root a po drugie to nie wiele mozna przeniesc na karte sd i co z tego ze mam karte 16giga jak zainstaluje 3 gry i juz nie mam miejsca

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czareq   
czareq

Bardzo ciekawy temat. Chciałbym tylko zauważyć, że niekoniecznie jest potrzeby root, by telefon robił co chce. Przykład. Miałem oryginalny fabryczny soft bez roota i co jakiś czas samoczynnie podświetlał mi się wyświetlacz. Były to regularne kilkusekundowe cykle. Przegrzebałem internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu i czego się dowiedziałem. Otóż problem ten nie dotyczył tylko jednego modelu telefonu, ba, nawet występował na innych systemach. Okazało się, że niektóre dostepne aplikacje z Google Play robią właśnie coś zupełnie innego niż byśmy chcieli... W moim przypadku to była apka Silent Camera. Po wywaleniu jej problem zniknął.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fiant   
Fiant

Ja akurat średnio zgodzę się z takimi tezami o których tutaj mowa. Uważam że niezależnie od tego czy jest root czy nie to nasze bezpieczeństwo jest takie same. Jak aplikacja jest złośliwa to i bez roota sobie poradzi, tym bardziej że zdecydowana większość takiego roota nie ma.

Poza tym naprawdę to jest możliwe, żeby jakieś popularne aplikacje z których korzystamy, które mają często kilkanaście-kilkaset tysięcy pobrań były aplikacjami złośliwymi? Nie chce mi się w to jakoś wierzyć, już dawno byłyby sprzątnięte z Marketu.

Dodam jeszcze, że w dzienniku SuperUser można sprawdzić kiedy dana aplikacja z ustawień roota korzystała, więc jakby co to można jej zabrać uprawnienia i jesteśmy znowu zabezpieczeni.

Edytowane przez Fiant

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
Otrzymana reputacja: 48
slawrumia

Mając roota faktycznie nie mam prawa narzekać, bo dzięki niemu i aplikacjom ( ponad 10 wymaga roota) wszystko śmiga

Autor wątku przez rok nie podał nawet jednego sensownego powodu żeby nie robić.

Ja mam ponad 10 dla których warto. :P

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
yareq   
yareq

Temat podobny jak praca po windowsem na koncie administratora. Wszyscy i tak mają takie konto a w 7 wyłączają nawet kontrole konta użytkownika. Zagrożenia są wtedy dwa. Albo wpuszczamy nieświadomie złośliwe oprogramowanie na własna proźbe instalując pirackie programy. I wcale nie jest tak że pirackie zaszkodzi nam bardziej niż legalnie. Pirackie czasem tylko używa naszych zasobów do wysłania jakiegoś spamu :) i nie czyni większej szkody . Coś z coś:). Gorzej z oryginalnymi programikami które zbierają o nas informacje aż miło.

Ten problem w Androidzie jest wbudowany i nie ma co się nim martwić bo i tak jest :). To szpieg aż miło i jeśli się komuś to nie podoba żaden brak roota mu nie pomoże. Lista zasobów niektórych aplikacji przy instalacji zaskakuje i tu wręcz przydał by sie root żeby je ograniczyć:).

Co do stabilności sytemu. Nigdy nie zainstalował bym modowanego nie orginalnego windowsa właśnie ze względu na bezpieczeństwo, chociaż sam tworze sobie modyfikacje. Mimo to na SGS2 prawie od razu wylądował AndyXRom (przypadkowo) z wbudowanym rootem o którym nie miałem pojęcia. Owszem system się rozpadał aż miło ale nie sadze że przez roota. Bardzie przez niedopracowanie moda,brak porządnego wipa przed i po wgrywaniu, moje zabawy testowanie aplikacji i brak dbania o system. Ale to dzięki rootowi przy przesiadce na kolejną wersje (17) przeniosłem większość danych aplikacji, przy pomocy Titanium Backup, z których naprawdę zaczynam korzystać, nie mówiąc o kontaktach przy których synchro z google się wywaliło (co za ulga).

Odpowiedz jest dla mnie prosta czy mieć roota czy nie.

Jeśli jeśli jestem tajnym szpiegiem i trzymam super tajne dane to lepiej nie. Może dla tego że nie widziałem nowego bonda i nie wiem czy miał roota w swojej xperi t:)

Po drugi jeśli mnie nie stać na nowy telefon lub umieram ze strachu że serwis mi go nie przyjmie z naruszonym licznikiem to też lepiej nie.

A jeśli od małego lubicie coś popsuć żeby następnym razem popsuć to trochę wolniej to zdecydowanie tak.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sebarkh   
Otrzymana reputacja: 4
sebarkh

Przepraszam, ale większej bzdury jeszcze do tego przyklejonej na forum jeszcze nie widziałem. Autor ma rootfobię.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość kams   
Gość kams

To raczej było skierowane do osób, które tak na prawdę nie wiedzą co to root, tylko zrootowali sobie tablet/telefon, bo ktoś napisał/powiedział, że root na Androidzie to podstawa... ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.