Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

artlin

Notatka: "Dlaczego mając roota - nie macie prawa narzekać że coś nie działa"

Rozwiązany

Zielony246   
Otrzymana reputacja: 0
Zielony246

Więcej jest minusów niż plusów dla posiadaczy root'a. Kupując używany telefon również powinien on mieć oryginalne oprogramowanie. Nigdy nie ingeruję w żaden sposób w oprogramowanie i tego nie żałuję. Dlatego wszystkim radzę żeby nie rootowali swoich smartfonów.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
Otrzymana reputacja: 49
slawrumia

@up to podaj te minusy, albo takie rady zatrzymaj dla siebie

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zielony246   
Zielony246
Napisano (edytowane)

Minusy posiadania root'a: utrata gwarancji, możliwość uszkodzenia urządzenia, destabilizacja pracy telefonu, możliwe luki w zabezpieczeniach, większość rootów jest niedopracowana, problemy z aplikacjami, zawieszanie się systemu ( nie we wszystkich przypadkach ).

Edytowane przez Zielony246

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
slawrumia

Wystarczy wgrać z powrotem czysty rom i gwarancja jest wszystkie ślady można zatrzeć , nie wiem w jaki sposób można uszkodzić poza wgrywaniem kerneli do OC i kręcąc na maxa , ale póki nie będziemy mieszać w zabezpieczeniach temp to też ciężko.

Destabilizacja pracy telefonu nie wiem w jaki sposób ? Brak bezpieczeństwa jakiego ?

Root i cwm na dzień dzisiejszy są tak dopracowane że wgrywanie np. na note kernelów Philz tylko po poprawiają bezpieczeństwo przed brickiem.

Jakie problemy z aplikacjami ? Jakie zawiechy ? Aplikacje są juz naprawdę dopracowane począwszy od SU po aplikacje korzystające z niego. Pełen monitoring aplikacji korzystających z praw roota.

Plusy roota to aplikacje zwiększające możliwości takie jak :

Directory Bind - program umożliwiający przypisanie np. katalogu android z wewnętrznej pamięci na zewnętrzną . Dzięki temu programowi mogę zapisywać programy , gry , nawigacje w sumie 12GB na karcie microsd 64GB a tak bym mógł skorzystać tylko z 11GB dostepnych.

BetterBatteryStats - diagnozowanie aplikacji które wybudzają telefon , przy 200 programach gier które posiadam niemożliwe jest dojść które aplikacje wybudzają telefon, a tak patrzę w zakładkę alarms i widzę od razu co go wybudza.

Autorun - wyłączanie nie potrzebnych aplikacji które startują z uruchomieniem telefonu

Cpu master pro niby jest do podkręcania ale można nim również obniżać częstotliwość , Note na 1400 jest odrazu podkręcony i po 10min się przegrzewa i schodzi na 800MHz, przy zejściu na 1200MHz nie grzeje się, bateria trzyma dłużej a gry działają tak samo wydajnie.

Titanium Backup - program do archiwizacji . Nie wyobrażam rozpoczynania sobie grania od nowa czy konfigurowania aplikacji od nowa po zmianie romu .

Tasker - kombajn do pełnej personalizacji.

Luks manager - tworzy zaszyfrowane katalogi jak Truecrypt

Cerberus - wrazie kradzieży można wyczyścic microsd

Mobile odin - wgrywanie romów z telefonu z rootem

ScreenCast - nagrywanie tego co dzieje sie na pulpicie.

Te aplikacje są stabilne, dopracowane itd można sie bez nich obejść chodź ja sobie nie wyobrażam.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zielony246   
Zielony246

@slawrumia, w takim razie popierasz piractwo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nctrns   
Otrzymana reputacja: 4
nctrns

Hę? Co cię doprowadziło do wyciągnięcia takiego wniosku z jego posta?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
slawrumia

Właśnie skąd ssiesz takie wnioski ? Nie popieram piractwa i wszystkie programy mam legalne.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JasieK_95   
JasieK_95

@up

Może też inaczej - co innego, jeżeli pobierasz apkę z neta, tylko po to żeby zobaczyć, czy jest warta kupna, a co innego jeżeli ją ściągasz i mając w du**e wspieranie twórców siedzisz na niej bez kupowania.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
slawrumia

Nadal nie rozumiem co ma wspolnego root z piractwem?

Programy wymagajace roota tez sa platne.

@up aplikacje kupujesz uruchamiasz jak sie nie podoba zwracasz.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zielony246   
Zielony246

Popularny Jailbreak dla IPhonów jest prawie tym samym co root dla Androida. Jest to piractwo ponieważ modyfikujemy oprogramowanie producenta, który wyraźnie mówi żeby nie ingerować w jego oprogramowanie ponieważ łamie to zasady gwarancji i licencje. To samo można powiedzieć o systemie Windows.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.