Skocz do zawartości
Igorius

Tablet z Androidem czy z Windowsem?

Tablet z Androidem czy z Windowsem?  

30 głosów

1. 1. System od Google czy system od Microsoftu?

• Android
      16
    • Windows
      6
    • Dual OS (dwa systemy na jednym urządzeniu) ;)
      5
    • Wolę iPada :P
      3

Polecane posty

Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius

Zastanawialiście się czy lepiej mieć tablet z Androidem czy może wybrać urządzenie z Windowsem?

Wg obiegowej opinii tablet z Windowsem jest bardziej funkcjonalny, można na nim nie tylko się bawić ale też pracować, pisać teksty czy wykonywać obliczenia - urządzenie z Androidem to natomiast tylko zabawka na której jedyne co można robić, poza surfowaniem po sieci, oglądaniem filmów i słuchaniem muzyki jest granie w gry. Owszem, na tablecie z Windowsem też można grać ale są to gry "poważniejsze" bo przecież da się uruchomić te z normalnego peceta...

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
skolsiwo   
Otrzymana reputacja: 1017
skolsiwo

Podstawowym jest pytanie do czego potrzebujesz tabletu? Ale po części sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

HTC One_M8 Tapatalk

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Igorius

@@skolsiwo

Temat ma służyć uświadomieniu potencjalnych kupców i użytkowników co do wad i zalet obu mobilnych systemów na tabletach, ogólnej pomocy w wyborze oraz szerokiej dyskusji na temat tych urządzeń zarówno z Androidem jak i Windowsem.

Co do mnie to ja wiem czego potrzebuję - w tabletach siedzę od lat, jednak trafiają tu osoby które nie wiedzą. Trafiają tu też osoby które mogą pomóc, wyjaśnić, nakierunkować - wątek ten jest przeznaczony dla tych obu grup ludzi.

Zapraszam zatem wszystkich do pisania, komentowania, zamieszczania swoich uwag i spostrzeżeń ale też pytań oraz wątpliwości.

Edytowane przez Igorius

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
skolsiwo   
skolsiwo

Zatem źle zrozumiałem przekaz Twojego tematu, wybacz :)

HTC One_M8 Tapatalk

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Igorius

@@skolsiwo

To jaki tablet chciałbyś mieć (o ile miałbyś odpowiednie fundusze i potrzebę posiadania)?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Johann3   
Otrzymana reputacja: 497
Johann3

Zależy jaka przekątna ekranu, na większych (13"), sprawdzają się systemy m$.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
skolsiwo   
skolsiwo

Nie potrzebuję, i nie chcę mieć tabletu. Mnie w zupełności wystarczy telefon, ale akurat pracowałem przy tabletach dlatego zabrałem głos w Twoim temacie. W sensie chciałem Ci doradzić, ale na tamten moment, jak już wspomniałem, źle zrozumiałem Twe intencje.

HTC One_M8 Tapatalk

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kuba130000   
Otrzymana reputacja: 659
Kuba130000

@@Johann3

Ja korzystam z 8 calowego tabloida i jakoś spełnia swoją funkcję. ;)

A nawet w gry pogram, chociaż nie bardzo, bo nie gram zbytnio w gry :P

Co do tematu.

Moje zdanie jest takie: Android jest jak dla mnie lepiej dopasowany do obsługi dotyku, ma więcej aplikacji w sklepie Play i lepsze wsparcie (np. custom romy). Windows jednak się trochę poprawił (Win 8 na tablecie był tylko po części dopasowany do obsługi dotyku...) w wersji 10 i jest lepiej, ale pod względem aplikacji i tak PRZEBIJA sklep Play bo obsługuje tak na prawdę wszystkie aplikacje *.exe (nie spotkałem się z aplikacją, aby nie działała, no chyba, że chodzi tutaj o jakąś grę która ma zbyt wysokie wymagania, ale wiadomo..).

Podsumowując, Android to dla mnie tylko na telefony natomiast na tablety to Windows - wtedy nie potrzebuję zabrać ze sobą np. laptopa czy innego ciężkiego dziadostwa które umożliwiają to samo.

PS. Wątek podpinam. @@edit - ktoś był pierwszy :3

Edytowane przez Kuba130000
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ArEk335   
Otrzymana reputacja: 215
ArEk335

U mnie dobrze spełnia swoją rolę tablet Pentagram o przekątnej 7.85 z androidem sprawdza się świetnie do surfowania po internecie jak i do pogrania w jakieś drobne gierki czy do oglądania filmów ale czasami myślę nad tym jakby użytkowało się coś innego systemowo coś na windows jakie możliwości to za sobą niesie i czy warto takie coś kupić bo android trochę już mi się znudził w tablecie.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Johann3   
Otrzymana reputacja: 497
Johann3

@@Kuba130000

Pokaż mi czynność, która absolutnie wymaga windozy, toż praktycznie wszystko da się zrobić na systemach linuksowych.

Pierdyliard aplikacji i łatwość konfiguracji Androida, bije zawsze głodne m$-y na łeb. ;)

Nie wiem jak Ty grzebiesz w tym 8" tablecie z windozą, ale to jakieś mistrzostwo świata. :D

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.