• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Igorius

Tablet z Androidem czy z Windowsem?

Tablet z Androidem czy z Windowsem?   30 głosów

1. 1. System od Google czy system od Microsoftu?

• Android
      16
    • Windows
      6
    • Dual OS (dwa systemy na jednym urządzeniu) ;)
      5
    • Wolę iPada :P
      3

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

104 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

@@hackmaniak

No to poproszę link do jakiegoś iPada z wbudowanym modułem LTE który w Polsce będzie działał bez jakichkolwiek problemów w każdej z sieci ;)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@@hackmaniak

No to poproszę link do jakiegoś iPada z wbudowanym modułem LTE który w Polsce będzie działał bez jakichkolwiek problemów w każdej z sieci ;)

Nie sprecyzowałeś szczegółów, więc wybrałem nowe.

Tutaj masz iPad' a Mini za 899 PLN:

http://allegro.pl/apple-ipad-mini-cellular-16gb-a1455-black-sklep-i5891648618.html

http://allegro.pl/apple-ipad-mini-cellular-16gb-a1455-grey-sklep-i5891669393.html

a tutaj iPad' a Mini 2 za 1 199 PLN:

http://allegro.pl/nowy-ipad-mini-2-retina-16gb-a1490-fv23-69746-i5910893682.html

Bez wbudowanego modemu LTE byłoby zauważalnie taniej. Tak samo jak używany. iPad' a Mini szczerze nie polecam ze względu na brak retiny i archaiczną specyfikację, ale iPad' a Mini 2 śmiało można brać :)

P. S. Przy tej cenie to naprawdę nie problem. Tabletu nie zmienia się tak często jak smartfona, więc można wziąć na raty albo kupić jak się odłoży kasę. To nie jest iPhone gdzie za sensownego trzeba wywalić prawie 4 000 PLN podczas gdy produkty konkurencji nie odbiegające zbytnio od iPhone' a można kupić za 1/4 tej ceny.

P. P. S. Ludzie do dzisiaj korzystają z iPad' a 2, który wyszedł w 2011 r. i nie czują potrzeby zmiany. Nawet najnowszego iOSa dostał. W tej sytuacji warto dołożyć, bo przyzwoity tablet z Androidem czy Windowsem wcale nie będzie kosztował dużo mnie.

Edytowane przez hackmaniak

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@@hackmaniak

Dwie pierwsze oferty: gwarancja 3-miesiące, faktura VAT-marża. No ja Cię proszę :E

Trzecia oferta - nie ma LTE :P

Edytowane przez Igorius

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałem po najtańszych i otwarcie napisałem, że nie polecam nie tylko ze względu na gwarancję, ale też archaiczną specyfikację i brak retiny. Za to trzecia oferta to okazja. Rok temu kupiłem identyczny w X-Kom' ie za 1 499 PLN. Bez promocji albo okazji dzisiaj trzeba zapłacić niewiele mniej co jest kolejnym plusem dla iPad' a. W moim przekonaniu warto wydać więcej nawet 1 500 PLN - 1 600 PLN, bo to sprzęt na lata, wolniej się starzeje i trzyma cenę.

Znalazłem iPad' a Mini 3 z pełną gwarancją producenta za 1 399 PLN:

http://allegro.pl/ipad-mini-3-16gb-wifi-cellular-4g-lte-silver-i5906350122.html

Za kilka miesięcy, czyli po premierze 5ki, iPad Mini 4 będzie w tej cenie i wtedy szczególnie warto ze względu na 2 GB RAMu i ogólne odświeżenie wnętrzności (Wifi, BT, procesor) co zapewni bezpieczny zapas mocy na długie lata.

P. S. Jak widzisz można tanio tylko trzeba z głową. W tym świecie działają trochę inne zasady. Tak samo z MacBook' iem. Mój jest dzisiaj wart może 1 500 PLN, a do większości zastosowań wystarczy. Nowy MacBook Air to ok. 4 000 PLN, ale za PC z taką jakością wykonania, czasem pracy baterii czy też oprogramowaniem trzeba byłoby zapłacić podobnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak samo z MacBook' iem. Mój jest dzisiaj wart może 1 500 PLN, a do większości zastosowań wystarczy.

Osobiście posiadam sprzęt od Apple a mianowicie Mac Book White - Intel T7200 @2.0Ghz + IGMA 950 + 2.5GB DDR2 SODIMM + dysk HDD 250GB. Problem z nim jedynie jest taki, że dość głośno chodzi - przydałaby się wymiana wewnętrznego wentylatora oraz zmiana pasty termo na CPU/GPU ale tego żaden serwis z mojego miasta nie chce się podjąć. Do tego mam jeszcze Time Machine Capsule o pojemności 500GB. Jak widzisz nie rozmawiasz z amatorem ani laikiem :)

post-26522-0-66297500-1452373849_thumb.jpg

[Dodano: 09 styczeń 2016 - 22:12]

@@hackmaniak

Tak poza tym - skoro jesteś zwolennikiem iPada to u góry w ankiecie jest odpowiednia opcja do głosowania ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Osobiście posiadam sprzęt od Apple a mianowicie Mac Book White - Intel T7200 @2.0Ghz + IGMA 950 + 2.5GB DDR2 SODIMM + dysk HDD 250GB.

Ja mam Late 2008 i od kiedy został wyczyszczony i włożyłem 8 GB RAMu i 256 GB SSD to śmiga aż miło, a przy tym w ogóle go nie słychać.

Problem z nim jedynie jest taki, że dość głośno chodzi - przydałaby się wymiana wewnętrznego wentylatora oraz zmiana pasty termo na CPU/GPU ale tego żaden serwis z mojego miasta nie chce się podjąć.

Jeżeli jesteś czasem w Warszawie to pogadaj z Panem Pawłem z iSense.pl Z tego co wiem to robią też na odległość. Z odpisywaniem na @ bywa różnie tzn. raz lepiej, a raz gorzej, więc najlepiej zadzwonić i pogadać.

P. S. A może porządnie wyczyścić trzeba?

Tak poza tym - skoro jesteś zwolennikiem iPada to u góry w ankiecie jest odpowiednia opcja do głosowania ;)

Jeszcze nie wiem czy jestem :) Zależy w jakim przedziale cenowym, do jakich zastosowań i w jakim środowisku. Przymierzam się do hybrydy i phablet' u zamiast laptopa, tabletu i smartfona, więc na razie nie głosuję.

Edytowane przez hackmaniak
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@Shinjiru, znam lepiej kod windozy, niż ty własną kieszeń, bo używam tego systemu od jego nieszczęsnego początku.

Mam też nadzieję doczekać jego końca. ;)

tylko, że to dalej nie obala tego co napisałem, na dzisiejszym windowsie wystarczy dobry firewall i dobra konfiguracja i jeśli się nie wchodzi na dziwne strony itd itd to praktycznie nie ma szans by coś się nam złego mogło stać... żaden system nie jest bezpieczny, ale dalej nie neguje to tego, że odpowiednia konfiguracja robi swoje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kwestii odpowiedniej konfiguracji to potwierdzam. Dobrze skonfigurowany Windows jest nie do zajechania. Większość opinii w kwestii bezpieczeństwa i stabilności była aktualna do Windows' a Me, a dzisiaj to tylko stereotypy. Z drugiej strony (OS X) jest to samo, ale akurat oni mają dobry PR. Ostatni niezawodny OS X to Tiger, później był sensowny Snow Leopard, a kolejne nie są wcale lepsze od Windows' a.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

Nie bez powodu pisałem o kodzie windozy, bo wszak podobno, jak zapewniają ludzie Billa, kod od ósemek jest napisany w całości od nowa, dziwne tylko, że wciąż występują te same problemy. :)

Już celowo nie wspominam o inwigilacyjnym charakterze tego OSa, bo to temat rzeka. ;)

Praktycznie już podczas instalacji wyłączyć trzeba kilkanaście procesów, a po to już prawdziwe polowanie i ubijanie, oczywiście o ile ktoś ma pojęcie co robi.

99% userów windozy, nie potrafi nawet obsłużyć nakładki na systemowego firewalla. :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej. różne tablety się miało, ale jak ktoś nie posiedział trochę na iPadzie to nigdy nie zrozumie dlaczego nie ma nic lepszego :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.