Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Igorius

Lenovo i Google, Google i Lenovo - Projekt Tango na CES 2016

Rozwiązany

Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius

Projekt Tango jest śmiałym i nowatorskim pomysłem firmy Google, nie został on jednak nigdy wdrożony - na rynku nie ma urządzeń dla zwykłych ludzi, urządzeń które by obsługiwały ten projekt. Zmienić to postanowiły dwie firmy: chińska i amerykańska.

 

Czym jest sam Projekt Tango? Otóż jest technologia, za sprawą której urządzenia mobilne mogą analizować znajdującą się wokół nich przestrzeń. Kamery i sensory zamontowane w nich pozwalają im na trójwymiarowe mapowanie środowiska, co teoretycznie otwiera przed użytkownikami niesamowite możliwości. Dzięki połączeniu specjalnego sprzętu i oprogramowania urządzenie może reagować na każdy ruch użytkownika: krok w przód lub w tył albo wychylenie na bok. Twórcy aplikacji mogą zmienić dom użytkownika w poziom gry albo utworzyć okno na świat rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej. Urządzenia z technologią Project Tango mogą rozpoznawać miejsca, w których już się znajdowały, takie jak salon, biuro czy miejsca publiczne. W przeciwieństwie do GPS śledzenie ruchu w technologii Project Tango odbywa się w pomieszczeniach. Umożliwia to użytkownikom precyzyjną nawigację po centrum handlowym czy nawet znajdowanie określonych artykułów w sklepie, który udostępnia takie informacje. Przy użyciu wbudowanego czujnika urządzenia z technologią Project Tango mogą także rejestrować trzy wymiary pomieszczenia, co może się przydać podczas zakupów mebli lub materiałów dekoracyjnych do pokoju.

Do tej pory, sprzęt wykorzystujący ów projekt dostępny był dla nielicznych. Jego potencjał odkrywali głównie programiści - między innymi pracownicy NASA, którzy wysłali dwa prototypowe telefony na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

 

Lenovo zapowiada, że latem wypuści własny phablet Project Tango. Ma mieć on 6.5-calowy ekran, wykorzystany procesor będzie układem Qualcomm. Telefon zostanie wyposażony w szereg czujników i kamer, które pozwolą mu na przestrzenne modelowanie otoczenia. Wśród nich znaleźć można między innymi obiektyw o kącie widzenia 180 stopni (tzw. rybie oko), przednią kamerę szerokokątną (120 stopni) oraz kamerę głębi. Smartfon ma kosztować 500 dolarów.

 

 

 [Dodano: 09 styczeń 2016 - 16:24]

  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×