Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Hexia

Nowy PowerBank do 50 zł

Polecane posty

Hexia   
Otrzymana reputacja: 36
Hexia

Cze,

dziś stwierdziłem, że przydałby mi się powerbank na sytuacje awaryjne, które już mi się zdarzały. Pojemność jaka mnie interesuje to min. 2500 mAh do 5000 mAh. Mogę przeznaczyć na niego maksymalnie 50 zł. Zależy mi na dobrej jakości wykonania i małym rozmiarze. Proszę o rady :)

Edytowane przez baca01
edycja tematu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius

@@Hexia

http://www.sferis.pl/p/336483-power-bank-romoss-sailing-2-5200mah-ph20-305.html

Oficjalna strona: http://www.romoss.com/proview.php?ID=6

Ale z tego co widzę po ilości złącz naładujesz w jednym momencie tylko jedno urządzenie, dwóch się nie da...

Choć... choć zdjęcie jest poglądowe - może jednak się da?

@@SferisPL :question:

Edytowane przez Igorius

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hexia   
Otrzymana reputacja: 36
Hexia

Jedno urządzenie mi wystarczy, tylko czy faktycznie ten sprzęt jest coś wart? :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius

@@Hexia

Proszę bardzo, oto recenzja i videorecenzja urządzenia. ;)

Generalnie Romoss to renomowana firma. Samo urządzenie ma, zwróć na to szczególną uwagę, "Build-in Samsung cells" czym firma chwali się na swojej stronie internetowej (link w poście #2). Jest to atutem gdyż ogniwa Koreańczyków uchodzą za niezłe.

[Dodano: 25 styczeń 2016 - 19:56]

Alternatywą mogą być powerbanki chińckiej firmy Xiaomi. Firma to to czołowy producent telefonów i akcesoriów w Chinach, znana na świecie. Niestety tutaj musiałbyś szukać produktu poprzez Allegro albo poprzez import własny lub z pomocą kolego @@Elderbary. W przypadku probmeów urządzenie musiałbyś odesłać do Chin, co może być kłopotliwe - zakup powerbanka firmy Romoss w Polsce, w @@SferisPL to brak ryzyka bowiem reklamacją zajmie się renomowany sklep.

[Dodano: 25 styczeń 2016 - 19:59]

Dodam jeszcze, ze na rynku istnieje sporo podróbek powerbanków firmy Xiaomi zatem istnieje spore ryzyko, ze możesz trafić na produkt nieoryginalny....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris08   
Otrzymana reputacja: 0
kris08

Witam, poszukuje jakiegoś powerbanka do telefonu, do kwoty max 50zł.

Wiem, że w tej cenie raczej nic bardzo dobrego nie dostanę, ale pewnie coś się znajdzie.

Zależało by mi szczególnie na pojemności, i szybkości ładowania, wielkość w sumie bez większego znaczenia.

Co możecie ciekawego polecić?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kolekszy   
kolekszy
Napisano (edytowane)

Odgrzeje 5 miesięczny temat. Szukałem czegoś taniego, kupiłem u sprzedawcy aab power bank 21000 za całe 24 zł. Naładowal moja P9 4 razy do pelna. Aplikacja ampre pokazuje lądowanie na poziomie 1A. Podczas używania tel się ładuje wolno ale kiedy leży spokojnie powerbank daje rade. Jakby ktoś szukał czegoś taniego to polecam

Spoiler

2567ffa27c7abd3ee4d17d1a882aa1fb.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baca01
Do grafiki i wideo ZAWSZE wstawiamy spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01
Napisano (edytowane)

@kolekszy

Ciekawostka z tymi 21 000 mAh... Jakiej długości i szerokości masz ten powerbank? Bo mój wygląda podobnie a ma "tylko" 10 000 mAh :) 

Nexusa 6P naładował nieco ponad dwa razy a przy użyciu USB-C -> USB-C jeden raz i 30% drugiego naładowania. Widać że na ładowaniu 3A jest więcej strat.

Cztery razy naładowany P9 to bardzo dobry wynik przy takiej cenie.

Edytowane przez baca01

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kolekszy   
kolekszy

Też byłem zdziwiony takim wynikiem,obudowa na zatrzaski więc zaglądamy a w środku jest 5 Aku 18650 5800mAh, czyli nawet więcej jak deklarowana pojemność. sprzedający ma masę negatywów za to, że ten powerbank nie potrafi naładować do pelna 1 telefonu. Wniosek jest prosty, chinol pakuje do środka to co ma pod ręką;)

Szybkie zapytanie, jak sprawdzić ile max taki powerbank jest w stanie naładować? Widzę że są takie akumulatorki o pojemności nawet 8800mAh. A nie oszukują się pierwsza jakość to nie jest i nie wiadomo kiedy padną te co są.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

@kolekszy

Nigdy nie widziałem ogniw 18650 o takiej pojemności. Z ciekawości zajrzałem na aukcje i szok! Nie wiem jak można w ten sam rozmiar (i tej samej, a już na pewno nie nowszej technologii) włożyć ponad 2x więcej mAh. Zawsze korzystałem z produktów Panasonica i Samsunga. Kiedyś te aku były po ~40zł., Teraz potaniały.

Nie polecam rozwiązań po ~8000 mAh za kilka zł :/ To niepewne ogniwa. Należy pamiętać że ogniwa li-jon przy niewłaściwym ładowaniu mogą eksplodować (częściej zapalić się, ale tak szybko że nie zdążysz zareagować). Przy zsumowaniu powyższych wyszło ok 20k mAh. No i gra:) Pytanie jak to długo będzie służyć. Na szczęście wymienne aku to spora zaleta powerbanka.

Nie wiem czy chodzi Tobie o sprawdzenie pojemności powerbanka czy ile ma "w sobie mocy". W sumie oba pomiary da się sprawdzić takim lub takim sprzętem.

Urządzenia tego typu w oparciu o napięcie/natężenie i czas mierzą przepływający prąd, zliczając jednostki mAh.

Możesz to wykorzystać ładując powrerbank lub ładując powerbankiem telefon. W tym drugim przypadku nie rozładujesz powerbanka jednym naładowaniem, więc ilość "wpompowanych" mAh do telefonu należy zanotować aby przy następnych ładowaniach móc je zsumować co da wynik pojemności powerbanka, pomniejszony o straty na przetworzeniu 3,7V -> 5V -> 4,2V.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kolekszy   
kolekszy

Ostro traktuje powerbank, już kilka razy go ładowałem i działa jak w pierwszym dniu. Cały czas ładuje nim P9 i od 15do 100 % jestem w stanie zrobić 4 ładowania;), przy takim obrocie sprawy nie kombinuje z innymi akumulatorami.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.