Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

washme

Niedziałający aparat po wymianie wyświetlacza

Rozwiązany

washme   
Otrzymana reputacja: 0
washme

Witam,

Wczoraj postanowiłem wymienić wyświetlacz w xperii z3 d6603. Kupiłem wyświetlacz razem z ramką, i po przełożeniu wszystkiego aparaty oraz dioda Led nie chcą się uruchomić. Reszta funkcji telefonu działa tylko te nieszczęsne aparaty. Sprawdzałem kamery w menu serwisowym i wyświetla się komunikat "camera not connected". Wydaje mi się że jedynym wyjściem jest oddanie telefonu do serwisu w celu identyfikacji problemu. Jednak jeśli ktoś zna powód i możliwe rozwiązanie, bardzo proszę o pomoc. Uprzedzając pytania, przeszukałem już google

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kelso1   
Otrzymana reputacja: 2
kelso1

mi to wygląda, że coś jest albo nie podłączone albo źle podłączone (np taśma nie do końca wpięta). też sam wymieniałem ekran u siebie i dwa razy musiałem upewniać się, że wszystko działa poprawnie. 
Jak umiesz to rozbierz sam tel i posprawdzaj taśmy. jak nie to oddaj do serwisu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
washme   
washme

Telefon rozebrałem wczoraj kilka razy i dalej to samo. A taśmy od kamer są na górze telefonu, czy na dole też jest jakaś taśma która ma wpływ na działanie aparatów?

Edytowane przez washme

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
justyna1234   
justyna1234

Ja też mam podobny problem. Po wymianie wyświetlacza nie działa mi aparat, ale tylko główny. Gdy włączam aparat jest czarny ekran, a po zrobieniu zdjęcia w albumie są dwa trojkaty na czarnym tle zamiast zdjęcia. Aparat przedni działa normalnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
washme   
washme

Zaniosłem wczoraj telefon do magików w serwisie na diagnozę i zobaczymy ile będzie mnie kosztowała samodzielna wymiana wyświetlacza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
washme   
washme

Goście z "miejscowego" serwisu nic mi nie powiedzieli (po tygodniu stwierdził że nie ma schematu do tego modelu). Teraz moje pytanie, czy możecie mi polecić jakiś "normalny" serwis?? (autoryzowane typu w-support odpadają bo była ingerencja w telefon)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patrikos23   
Otrzymana reputacja: 2871
patrikos23

ale w-support odpłatnie również naprawia

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
washme   
washme

Oczywiście że naprawia, ale mi odmówili(tak powiedziała kobitka na infolinii) bo była ingerencja w urządzenie więc zostaje mi nieautoryzowany serwis.

Edytowane przez patrikos23
Nie cytujemy posta poprzedzającego - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adek89   
Otrzymana reputacja: 121
adek89

bo może myślała zw chcesz przez gwarancję. weź ze strony ich druk wypełnij i zaznacz ze zgadzasz się na opłatę za naprawę albo napisz na fb do nich

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grunz   
grunz

Cześć.

Zawitał do mnie następujący problem... Otóż po wymianie kompletu (dotyk, wyświetlacz) przestał działać główny aparat.

Cały czas jest czarny ekran a w ustawieniach dostępna jest tylko rozdzielczość 8 megapikseli w formacie 16:9 lub 4:3. W menu serwisowym po dłuższej chwili pojawia się błąc jak w tytule czyli ERROR DECODING PICTURE. Ma ktoś pomysł na to ustrojstwo?? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.