Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - ładowarki przewodowe/bezprzewodowe, kable, przejściówki itd.

Rozwiązany

K9G   
Otrzymana reputacja: 357
K9G

Witam

W tym temacie piszemy o ładowarkach oraz wyjątkowo o kablach i przejściówkach, ponieważ jak na razie jest to ze sobą powiązane.

Pozdrawiam

Edytowane przez K9G

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet

Ja mam prośbę związaną z zakupem kabla USB typu C na USB 3.0. Część kabli jest podobno nie w 100% kompatybilna z nowym standardem (np Kabel OnePlus 2) i boje się kupić coś z allegro, bo tam albo kabel za 18zł lub 80zł. Przy okazji szukam kabla OTG j.w. oraz ładowarki samochodowej z portem USB 2.0 2A oraz USB typu C. Jest fajna Tronsmart na Amazonie, ale nie wysyłają do Polski - zarówno Amazon GB jak i FR

Dajcie znać, jak ktoś kupił takie rzeczy w PL 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
Otrzymana reputacja: 100
zygiboos

Z kablem nie pomogę, ale kupiłem od kolegi w hurtowni kilka sztuk przejściówek, które nakłada się na kabel MicroUSB (nie dogadaliśmy się z kolegą, myślałem, że je weźmie do swojego komisu, a ja wezmę 2-3, ale on ich nie potrzebuje bo nikt o to nie pyta). Mam je trochę taniej (wyszło jakoś 18.30 zł za sztukę), bo normalnie po 24 zł je sprzedawali pojedynczo. Sprzedaję bez zysku (1 zł bierze allegro, 50 gr dopłacam do poleconego), żeby kasę odzyskać, jeżeli ktoś chce mi pomóc to bardzo proszę:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-micro-usb-na-usb-c-typ-c-i5918764070.html

Przeniosłem na OLX bo tam wyjdzie taniej bez prowizji i mam jeszcze kilka po 18zł jeżeli ktoś zainteresowany:
http://olx.pl/oferta/adapter-przejsciowka-micro-usb-na-usb-c-typ-c-CID99-IDdxDjd.html

Też myślałem nad wymianą ładowarek w samochodzie na USB-C i zakup kabli USB-C ale to zupełnie nieopłacalne. W domu mam oryginalny kabel przy łóżku, ten drugi mały z zestawu ze zwykłym USB mam przy kompie - 2 przejściówki załatwiły mi sprawę w ładowarce samochodowej oraz w kabelku MicoUSB który mam zawsze przy sobie (do kompa w pracy albo PowerBanka). Przy okazji mogę podratować każdego dalej bo nie mam dziwnego kabla i ładowarki tylko po zdjęciu przejściówki mam dalej MicroUSB.

PS. 100% sprawdzone z moim 6P jeszcze się nie spotkałem żeby z jakimś kablem nie zadziałały, albo ładowarką.

Edytowane przez zygiboos

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
adnet

Nie wszystkie kable i ładowarki są w pełni zgodne ze standardem USB 3.1 typu C, chodzi o rezystor, który odpowiada za dobranie przez urządzenie właściwego napięcia, co może spowodować uszkodzenie złącza. Natomiast ładowarka samochodowa bez natywnego wsparcia dla Quick Charge 3A będzie ładować telefon znacznie dłużej (obecnie mam Aukey z QC i zwykłym USB 2A). Dlatego chce kupić ładowarkę z portrm USB typu A i typu C ze wsparciem szybkiego ładowania Nexusa 6P. Pozostaje zatem kupno na Amazonie. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
zygiboos

Tak to prawda, na adapterze jest tylko zwykłe ładowanie, jeżeli zależy Ci na Fast Charge, to niestety na razie na allegro jest kaszanka :(
Musiała by być ładowarka z usb-c o mocy 3A i kabel usb-c > usb-c z obu stron.

Ale nie narzekam, przecież LG G4 też ładowałem tą samą ładowarką i jechałem nad Morze i się naładował do pełna przy nawigacji non-stop więc szkoda wydawać kasę. Za rok lub 2 USB-C będzie popularny mam nadzieję (zalezy to głównie od Appla i Samsunga) ale teraz trzeba się po prostu cieszyć z tego że jest dwustronne, tylko to nam pozostało :)

Co do kabli i rezystorów:

Rezystorów nie ma w żadnych kablach i jeżeli jakiś sprzedawca wciska takie bajki to proponuję omijać bo pewnie chce dziwną cenę czymś wytłumaczyć. USB 3.1 jest wstecznie kompatybilne a wszelkie "rezystory" są w portach nie w kablach (w kablach może być jedynie dodatkowe ekranowanie w zgrubieniu - nie dotyczy to kabli serwisowych, które rzeczywiście czasem mają układ rezystorów pod pinami żeby dać znać telefonowi i wprowadzić go w stan odpowiedni). Używając kabli i ładowarek 2.0 mamy maks. na USB 2.1A i nie uszkodzimy telefonu mniejszym napięciem niż obsługuje bo wszystkie urządzenia USB-C mają obsługę 3A. Mało tego, wszystkie współczesne urządzenia potrafią sobie prąd dopasować i nawet jak nominalnie obsługują 1A można je śmiało ładować 2A - wezmą tyle ile potrzebują (jest o tym sporo artykułów). Jak boisz się dużego napięcia na USB 3.0 to do kabla USB Micro 3.0 i tak nie podłączysz adaptera bo wtyczka Micro USB jest wtedy inna (podwójna) - więc z adapterami jesteś bezpieczny. Gotowe kable USB 3.0 na USB-C 3.1 tez jeżeli są źle zrobione to najwyżej będą stawiały za duży opór i mniej Amperów przekażą, tez nie widzę problemu - jedynie jak kupisz zły to telefon od razu napisze "wolne ładowanie". Podejrzewam że tylko na kablu usb-c > usb-c i ładowarce z usb-c uzyskasz szybkie ładowanie. Są takie hybrydy na rynku (niestety nie polskim) z USB i USB-C:

a88b46a89b6579ed50ae01309395704b.jpg

PS. Jest jeden wyjątek oczywiście, jeżeli kupujemy tak totalną chińszczyznę że chińczyk pomyli żyłki w kablu i przylutuje napięcia nie do tych pinów to rzeczywiście można uwalić telefon - ale współczesne urządzenia i z tym sobie radzą i same odcinają napięcie na porcie - inaczej uszkadzały by się np. jak przeciął nam się kabel i robi spięcie.

Edytowane przez zygiboos

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sqgo   
Otrzymana reputacja: 4
Sqgo

Ja kupiłem z włoskiego Amazona taką ładowarkę:

http://www.amazon.it/gp/product/B00LGK11DS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Do tego ten kabelek:

http://www.amazon.it/gp/product/B0145ZVDUG?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Po podłączeniu telefon pokazuje "szybkie ładowanie'.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
zygiboos

Bardzo dobra ładowarka, ale niestety z QuickCharge 2.0 Qualcoma - totalnie niekompatybilne z naszymi Nxusami :(
Oczywiście będziesz mógł korzystać z drugiego wejścia 2.0A

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
adnet

Sam za

Ja kupiłem z włoskiego Amazona taką ładowarkę:

http://www.amazon.it/gp/product/B00LGK11DS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Do tego ten kabelek:

http://www.amazon.it/gp/product/B0145ZVDUG?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Po podłączeniu telefon pokazuje "szybkie ładowanie'.

kupiłem takową do SGS6, ale nie  testowałem z kabelkiem USB-C - USB-A z zestawu Nexusa. Z reszta już zamówiłem nową ładowarkę - też Aukey ale z 2xUSB-A i 1x USB C 3A

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qujot   
Otrzymana reputacja: 1
qujot

apropo tych ładowarek, taka powinna działać

http://www.amazon.de/Tronsmart%E3%80%90Typ-C%E3%80%91-USB-kfz-Ladegr%C3%A4te-Dual-Port-Charge-Technologie/dp/B01893MIPY/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1453326724&sr=8-8&keywords=quick+charge+3

USB C jest, 5-6.5V / 3.0A jest

wedle informacji z xda

USB Type-C ports and chargers will provide 5V at 3A (15W) - true fast charging.

ma być git no i wysyłają nawet do PL :D

Edytowane przez K9G
edycja po przeniesieniu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
adnet

@up

Chciałem ją kupić w Amazonie fr lub UK, ale nie wysyłają do Polski. Widziałem parę recenzji i wszyscy chwalili.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez TorGal17
Nie cytujemy w całości poprzedzającego posta.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.