Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

K9G

Nexus 6P - ładowarki przewodowe/bezprzewodowe, kable, przejściówki itd.

Rozwiązany

zygiboos   
Otrzymana reputacja: 100
zygiboos

Można ładować czym się chce - przy ładowaniu z komputera (0,5A) będzie komunikat "wolne ładowanie". Z ładowarki zwykłej (1-2A) "ładowanie" i z USB-C (3A) "szybkie ładowanie".

Osobiście wszędzie prócz domu ładuje przez taką przejściówkę, zwykłym kablem MicroUSB i ładowarkami samochodowymi jakich do tej pory używałem w innych telefonach:
http://olx.pl/oferta/adapter-przejsciowka-micro-usb-na-usb-c-typ-c-nexus-6p-5x-oneplus2-CID99-IDdxDjd.html - teoretycznie wolniejsze ladowanie powinno być nawet zdrowsze dla ogniwa.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 70
mastefix

@@zygiboos popraw mnie jeśli się mylę, ale czy ładowarki quick charge nie mają 9V i ok 1,5A? Co daje i tak 13,5W (9x1,5)

Wysłane z mojego Nexus 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
zygiboos

W technologii Qualcomma ładowarka cały czas dostosowuje napięcie i natężenie, przy Quick Charge 3.0 jest to od 3.6V do 20V - i możne się to zmieniać kilka razy na sekundę w zależności jak bateria będzie odpowiadać na działanie. W naszym USB-C po prostu jest szybkie i stałe 3A przy 5V.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 70
mastefix

Moja hipoteza jest taka :

Jest szybkie lądowanie, wiec i bateria jest do tego przygotowana :), poza tym mamy to co chcieliśmy :)

Wysłane z mojego Nexus 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet

Po SGS6 szybkie ładowanie jest takim ficzerem, bez którego nie wyobrażam sobie smartfona.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
spok   
Otrzymana reputacja: 3
spok

Znalazłem to na Reddicie. Może przyda się i tutaj. Poniżej link do opinii o kablach i urządzeniach USB-C przetestowanych przez Bensona Leunga - inżyniera z Google'a, o którym niedawno było głośno bo jednym z testowanych kabli usmażył swojego laptopa.

http://www.amazon.com/gp/pdp/profile/A25GROL6KJV3QG/ref=cm_cr_rdp_pdp

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
unguis   
Otrzymana reputacja: 31
unguis

Mam pytanie związane z takim oto kabelkiem: http://allegro.pl/baseus-kabel-usb-type-c-oneplus-two-xiaomi-mi-4c-i5869672964.html . Czy ładowanie/używanie go będzie bezpieczne dla Nexusa? Chciałbym sobie sprawić jakiś buforowy kabelek i wykorzystać starą ładowarkę (Samsung z Quick Charge). 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
zygiboos
Napisano (edytowane)

Tak, będzie działać bez problemu, najlepiej użyj porządnej ładowarki 2,1A i jedyne co się zmieni będzie "Ładowanie" zamiast "Szybkie ładowanie". Quick Charge nie będzie kompatybilne - ale ładowarka z tą technologią powinna ładować normalnie telefony bez jej obsługi.

Niestety to Baseus to jedna z wielu firm, które tylko importują chińszczyznę i się na niej podpisują :) - oczywiście są to produkty selekcjonowane, bardzo dobrej jakości - ale przepłacasz.
Więc jeżeli chcesz kupić ten kabel to polecam:

http://allegro.pl/bardzo-mocny-kabel-premium-usb-na-usb-c-usb-3-1-i5962856944.html - To samo (inna wersja kolorystyczna) robione w tej samej fabryce, ale nie "sygnowane".

Osobiście w tej cenie wolał bym 3 przejściówki sobie kupić i używać zwykłych kabli micro-USB bo tych kabli mam w domu pełno:

335522789_1_644x461_adapter-przejsciowka

W dziale giełda: http://forum.android.com.pl/topic/268795-adapter-przej%C5%9Bci%C3%B3wka-micro-usb-na-usb-c-typ-c-nexus-6p-5x-oneplus2-18z%C5%82

Ale nie namawiam  bo już mi się kończą :)

Edytowane przez zygiboos

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
unguis   
Otrzymana reputacja: 31
unguis

Dzięki za cynk :) Kupię jak wrócę z wakacji. Teraz potrzebowałem niestety kabelka na już i koniec końców kupiłem tego Baseusa. Zdrowo przepłaciłem, no ale trudno. Trzeba było pytać wcześniej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet
Napisano (edytowane)

Mi zostały dwie sztuki Anker USB C na USB 3.0. Po 25 zeta na allegro

Edytowane przez mykowhai
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.