Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

mykowhai

tutorial Odblokowywanie, Rootowanie, Flashowanie w Nexus 6P

Rozwiązany

Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 473
Lawstorant

Kolejność nie ma znaczenia, najważniejsze jest to żeby nie włączać telefonu zanim te dwie rzeczy nie zostaną wykonane :)

Oczywiście możesz sobie wgrać inny kernel. Prawie wszystkie mają flagę na 0.

• Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qubabos   
Otrzymana reputacja: 1
qubabos

Panowie, czy prawdą jest, że root i odblokowanie bootloader w nexus 6p to strata gwarancji ? jakiś licznik jest ? coś co przed serwisem da się ukryć ? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

Rożnie na to patrzą, ale przed wysłaniem na gwarancje najlepiej wgrać stock system i zablokować bootloader. Nie ma żadnego licznika.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
djstefan   
Otrzymana reputacja: 14
djstefan

@Ostatni

czyli istnieje taka możliwość 'zakamuflowania' gmerania w systemie? nie ma żadnych flag itp? bo tak się noszę z zamiarem zamiany z Note4 gdzie nie ma opcji by zachować gwarancję takimi metodami ..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@djstefan

Przecież napisałem, że nie ma żadnych flag. Wgrywasz stock, blokujesz bootloader i nie ma jak poznać że było grzebane. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Konradzio   
Otrzymana reputacja: 14
Konradzio

A ja mam takie pytanko. Wcześniej będąc posiadaczem Nexusa 4 przywykłem blokować bootloader po zrobieniu co mi było potrzebne (najczęściej po wgraniu TWRP). W Nexusie 6P jednak jest widzę nieco inaczej z bootloaderem. Czytałem na XDA, że lepiej go nie blokować. Ale wkurza mnie ten napis na początku, który wskazuje, że jest odblokowany + wolałbym żeby jednak był zablokowany. Czy ktoś z forumowiczów próbował takiej procedury, tj. rootowanie (wystarczy SuperSU systemless) nawet bez wgrywania TWRP + blokada bootloadera? Czy to bezpieczne? Nie chciałbym zbrickować telefonu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

Blokowanie bootloadera przy zostawionym TWRP to proszenie się o bricka :)

Nie chcesz niespodzianek to lepiej zostaw jak jest. Przecież nie restartujesz telefonu xx razy dziennie a nawet jak już to zrobisz to... zamknij oczy w trakcie tego napisu jak bardzo przeszkadza :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BombonPL   
Otrzymana reputacja: 0
BombonPL
Napisano (edytowane)

Cześć,

zrobiłem sobie root z wgraniem TWRP w celu przywrócenia plików które straciłem przy przywracaniu ustawień fabrycznych.

Po całej operacji chciałbym zablokować wszystko żeby było tak jak kupiłem. 

Czy korzystając z opisu punktu 11.(wgrywanie fabrycznego softu), wgrany wcześniej TWRP zostanie również usunięty?

Pytam żeby rozwiać swoje wątpliwości przed ponownym zablokowaniem bootloadera i żeby nie "uceglić" swojego telefonu, bo niestety okazało się że muszę odesłać swój półroczny nabytek na reklamację(zgubił się zasięg i wkładanie innych kart sim nie powoduje pojawienia się sieci.) 

Edit: Pytanie numer 2:

Podczas wpisywania komendy "adb devices" pojawia mi się komunikat :"adb server version(26) doesn't match this client (39); killing..."

czy to normalne ?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez BombonPL
unikanie dublowania wpisu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.