Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

KrisPOD

Jak wyłączyć przesył danych za pomocą sieci 3g itp ?

7 postów w tym temacie

Witam ....

jak wyłączyć przesył danych za pomocą sieci 3g itp .. w tym modelu ? nie mogę znaleźć tego w opcjach telefonu ....

????

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz Androida Froyo 2.2 to wchodzisz w Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Odznaczasz "Użyj danych pakietowych".

Jeśli masz Androida 2.1 to musisz zrobić aktualizację bo tam nie ma takiej opcji.

Dodatkowo polecam i sam korzystam na wszelki wypadek z widgetu APN Widget. Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dodatkowo polecam i sam korzystam na wszelki wypadek z widgetu APN Widget. Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

Przy andku 2.2 nie jest to już na szczęście konieczne. Ale w niższych wersjach trzeba to mieć :)

@KrisPOD

Android nie ciągnie tak wiele danych i jak masz możliwość aktywacji np pakietu 512 mega to spokojnie nie musisz wyłączać netu w telefonie. No chyba, że chcesz na baterii przyoszczędzić :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi ok 5-10 MB/dzień danych internetowych przy widgetach i włączonym Tlen/GG.

Osobiście jeśli juz muszę to wyłaczam to w fajnym programiku typu wszystko w jednym - Mini Info.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli masz Androida Froyo 2.2 to wchodzisz w Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Odznaczasz "Użyj danych pakietowych".

Jeśli masz Androida 2.1 to musisz zrobić aktualizację bo tam nie ma takiej opcji.

zamiast wchodzi w ustwaienia, można wywołać szybkie menu przytrzymując na chwilę przycisk zasialnia - tam jest wyłączanie danych pakietowych.

Na 2.1 wszystkie te widgety typu APNDroid nie działały u mnie prawidłowo (sieć t-mobile, soft brandowany plusa :P ). Na szczęście po aktualizacji pojawiła się ta opcja.

Ja wyłączam głównie z powodu baterii, ale niestety w erze i w t-mobile pakiety internetowe są masakrycznie nieopłacalne, więc także oszczędzam transfer z tego powodu. 100 MB kosztuje 12 zł, 300 MB 18zł - rozbój w biały dzień normalnie, a 100 MB nie wystarcza na miesiąc przy normalnym użytkowaniu smartfonu (taki mam w tej chwili)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

To że 3G się wyłączy to nie znaczy że transmisja danych się wyłączy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zamiast wchodzi w ustwaienia, można wywołać szybkie menu przytrzymując na chwilę przycisk zasialnia - tam jest wyłączanie danych pakietowych.

Na 2.1 wszystkie te widgety typu APNDroid nie działały u mnie prawidłowo (sieć t-mobile, soft brandowany plusa :P ). Na szczęście po aktualizacji pojawiła się ta opcja.

Ja wyłączam głównie z powodu baterii, ale niestety w erze i w t-mobile pakiety internetowe są masakrycznie nieopłacalne, więc także oszczędzam transfer z tego powodu. 100 MB kosztuje 12 zł, 300 MB 18zł - rozbój w biały dzień normalnie, a 100 MB nie wystarcza na miesiąc przy normalnym użytkowaniu smartfonu (taki mam w tej chwili)

Hej a gdzie ty masz takie ceny? Ja w T mobile mam bluconet max 500mb za 9zeta a po wykorzystaniu nie zwiększa mi kosztów bo dostęp do neta mam na 30 dni tylko ograniczona prędkość:(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.