Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zagłosuj i zgarnij gadżety Android.com.pl!

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyłączyć przesył danych za pomocą sieci 3g itp ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KrisPOD

• 976 postów
  • Telefon:HTC Magic, HTC Sensation

• Tablet:Archos 10.1, Nexus 7 2013

• Firmware:Android: 4.4.4 | CM-11

Napisano 02.09.2011 - 09:52

Witam ....

jak wyłączyć przesył danych za pomocą sieci 3g itp .. w tym modelu ? nie mogę znaleźć tego w opcjach telefonu ....

????

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   jacent3

• 373 postów

Napisano 02.09.2011 - 10:33

Jeśli masz Androida Froyo 2.2 to wchodzisz w Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Odznaczasz "Użyj danych pakietowych".
Jeśli masz Androida 2.1 to musisz zrobić aktualizację bo tam nie ma takiej opcji.

Dodatkowo polecam i sam korzystam na wszelki wypadek z widgetu APN Widget. Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

#3 OFFLINE   kwicun

• 41 postów
  • Telefon:Nexus 4

Napisano 02.09.2011 - 18:21

Dodatkowo polecam i sam korzystam na wszelki wypadek z widgetu APN Widget. Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

Przy andku 2.2 nie jest to już na szczęście konieczne. Ale w niższych wersjach trzeba to mieć :)

@KrisPOD
Android nie ciągnie tak wiele danych i jak masz możliwość aktywacji np pakietu 512 mega to spokojnie nie musisz wyłączać netu w telefonie. No chyba, że chcesz na baterii przyoszczędzić :)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#4 OFFLINE   raf-PL

• 227 postów
  • Telefon:Moto G / iPhone 4 / 6310i

• Firmware:4.4.4 / 7.1.2 / NOS

• Kernel:3.4.42 / - / -

Napisano 03.09.2011 - 20:23

Wychodzi ok 5-10 MB/dzień danych internetowych przy widgetach i włączonym Tlen/GG.

Osobiście jeśli juz muszę to wyłaczam to w fajnym programiku typu wszystko w jednym - Mini Info.
PALRINGO: [linux pl] [pomoce komputerowe]

Moto G 8 GB (Android 4.4.4) / iPhone 4 8 GB (iOS 7.1.2) / Nokia 6310i

#5 OFFLINE   Wigash

• 113 postów
  • Telefon:GT-N7100

• Firmware:N7100XXUEMJ9

• Kernel:3.0.31-2437454

Napisano 03.09.2011 - 21:23

Jeśli masz Androida Froyo 2.2 to wchodzisz w Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Odznaczasz "Użyj danych pakietowych".
Jeśli masz Androida 2.1 to musisz zrobić aktualizację bo tam nie ma takiej opcji.

zamiast wchodzi w ustwaienia, można wywołać szybkie menu przytrzymując na chwilę przycisk zasialnia - tam jest wyłączanie danych pakietowych.
Na 2.1 wszystkie te widgety typu APNDroid nie działały u mnie prawidłowo (sieć t-mobile, soft brandowany plusa :P ). Na szczęście po aktualizacji pojawiła się ta opcja.
Ja wyłączam głównie z powodu baterii, ale niestety w erze i w t-mobile pakiety internetowe są masakrycznie nieopłacalne, więc także oszczędzam transfer z tego powodu. 100 MB kosztuje 12 zł, 300 MB 18zł - rozbój w biały dzień normalnie, a 100 MB nie wystarcza na miesiąc przy normalnym użytkowaniu smartfonu (taki mam w tej chwili)

#6 OFFLINE   raf-PL

• 227 postów
  • Telefon:Moto G / iPhone 4 / 6310i

• Firmware:4.4.4 / 7.1.2 / NOS

• Kernel:3.4.42 / - / -

Napisano 04.09.2011 - 10:11

Na pulpicie dodajesz ikonkę i 3G włączasz sobie wtedy gdy tego potrzebujesz.

To że 3G się wyłączy to nie znaczy że transmisja danych się wyłączy.
PALRINGO: [linux pl] [pomoce komputerowe]

Moto G 8 GB (Android 4.4.4) / iPhone 4 8 GB (iOS 7.1.2) / Nokia 6310i

#7 OFFLINE   Sylwester_27

• 8 postów
  • Telefon:GT - I5800

Napisano 06.09.2011 - 19:47

zamiast wchodzi w ustwaienia, można wywołać szybkie menu przytrzymując na chwilę przycisk zasialnia - tam jest wyłączanie danych pakietowych.
Na 2.1 wszystkie te widgety typu APNDroid nie działały u mnie prawidłowo (sieć t-mobile, soft brandowany plusa :P ). Na szczęście po aktualizacji pojawiła się ta opcja.
Ja wyłączam głównie z powodu baterii, ale niestety w erze i w t-mobile pakiety internetowe są masakrycznie nieopłacalne, więc także oszczędzam transfer z tego powodu. 100 MB kosztuje 12 zł, 300 MB 18zł - rozbój w biały dzień normalnie, a 100 MB nie wystarcza na miesiąc przy normalnym użytkowaniu smartfonu (taki mam w tej chwili)

Hej a gdzie ty masz takie ceny? Ja w T mobile mam bluconet max 500mb za 9zeta a po wykorzystaniu nie zwiększa mi kosztów bo dostęp do neta mam na 30 dni tylko ograniczona prędkość:(