Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6P

Polecane posty

K9G   
Otrzymana reputacja: 356
K9G
Zakładam ten wątek aby uniknąć tematów typu "kilka pytań nowego", "mam pytanie".
W tym temacie zadajemy proste pytania, na które można odpowiedzieć max w 3 postach.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
Otrzymana reputacja: 11
jacole

To może rozpocznę :)

1. Czy w Nexusie jest możliwość pracy na dwóch oknach jednocześnie (a'la samsung)?

2. Do tej pory korzystałem ze sklepu WP, dlatego google play to dla mnie poniekąd novum. Czy oprócz podawania nr karty kredytowej/debetowej, kupna kodu i doliczeniu do rachunku (co u mnie w Virgin jest chyba niemożliwe) istnieje jakaś inna możliwość dokonania zakupu aplikacji w google play?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blink21   
Otrzymana reputacja: 33
Blink21

1. Systemowo nie ma takiej opcji. Możliwe, że istnieją jakieś aplikację, które pozwalają na uruchomienie w trybie okienkowym, ale nie mam wiedzy dokładnie w tym temacie. Z tego co pamiętam to na tablecie typu nexus 9 można pracować w 2 oknach.
2. Wymieniłeś wszystkie opcję zapłaty za aplikację, choć ostatnio google dało możliwość developerom aplikacji tworzenia kodów na aplikacje i gry, jak i również zawartość oferowaną wewnątrz aplikacji.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K9G   
Otrzymana reputacja: 356
K9G

@@jacole

1. http://android.com.pl/news/52738-jak-uruchomic-ukryta-funkcje-multi-window-w-androidzie-6-0-marshmallow/

Sam tego używałem i działało ok.

Edytowane przez K9G
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
jacole

A czy w takim razie powiązanie konta google z kartą to bezpieczne rozwiązanie?

[Dodano: 28 styczeń 2016 - 19:52]

Dzięki za podpowiedź, o to mi chodziło, jednak chyba się wstrzymam, ponieważ root to dla mnie temat taboo - bałbym się, że coś popsuję i straćę gwarancję.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zygiboos   
Otrzymana reputacja: 100
zygiboos

Mam powiązaną kartę od lat, jeszcze mi nic nie ukradli :D Google to chyba nie cygańska firma :)

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

Rozwiązanie jest świetne dopóki twoja karta chce współpracować z Google Payments. Jakakolwiek kredytowa nie ma problemu, schody zaczynają się przy płatniczych. Większość polskich banków wymaga przesłania kodu CVC/CVV przy każdej transakcji a Google tego nie robi. Niestety, z autopsji mogę powiedzieć że płatnicza MasterCard w PEKAO nie przejdzie.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
jacole

No i niestety...połączyłem konto google ze swoja kartą debetową VISA pko bp. Cała operacja przebiegła bezproblemowo. Wszedłem następnie do sklepu i chciałem kupić aplikację...pojawiła się weryfikacja hasłem, wpisałem je jednak operacja została odrzucona. Zmieniłem metodę uwierzytelniania na odcisk palca i to samo. Wygląda na to, że pozostaje mi zakup tych bonów, co mnie martwii, ponieważ chciałem kupić aplikację za 12 zł a najtańszy bon google kosztuje 50zł...

Edytowane przez jacole

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KunDun   
Otrzymana reputacja: 81
KunDun

@@jacole

Możesz jeszcze poszukać sobie karty prepaid, z tego co wiem takiej też działają. Tu jest dobry wątek: http://forum.android.com.pl/topic/5812-karty-platnicze-dzialajace-z-google-wallet/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jacole   
jacole

Czytałem o tym ale z tymi pre-paidami też jest zamieszanie. 3/4 już nie działa z google wallet...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.