Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Ostatni

Nexus 6P - wady ekranu (żółty ekran, hot pixele, itp.)

Polecane posty

Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@UP
Zmiana na sRGB w ustawieniach programisty nic da da, żółty to żółty a do tego dostaniemy wyblaknięte kolory.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rot   
Otrzymana reputacja: 7
rot

Przymierzałem się do zakupu. Zamówiłem w Euro. Przed kupnem oczywiście sprawdziłem ekran i zrezygnowałem. Nie dość, że ekran jest różowo-brązowo-żółty to jest też stosunkowo ciemny, o czym chyba nikt nie wspominał.

Telefon faktycznie jeśli chodzi o budowę przyjemny. Zdecydowanie bardziej ergonomiczny od Nexusa 6, którego używałem dość długo. Wreszcie akceptowalna - chociaż dalej wcale nie wygodna - szerokość. Ale ekran - masakra. W N6 amoled był słaby, ale wygląda na to, że w N6P też nie ma rewelacji.

Porównywałem do Nexusa 5X (który przecież też ma problemy z barwami ekranu) i 5X wypadł dużo lepiej, mimo, że bardzo lubię amoledy. Oczywiście może być to jednostkowy przypadek, ale trochę w to wątpię. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

@UP
Miałem możliwość posiadania już 4 Nexusów 6P, fakt że tylko 2 i 3 sztukę miałem możliwość porównać. To nawet ten sam telefon, ten sam ekran wyglądały inaczej. Ta druga sztuka miała zdecydowanie bardziej żółty ekran. 4 sztuka która zamówiłem do euro rtv porównałem z LG G2 i asus zenfone 2. LG zdecydowanie ma zimną barwę białego która nie "wpada" mi tak w oko, ale za to asus miał najlepszą barwę białego.Nexus 6P przy Asusie wyglądało kiepsko. @Rot sam ostatnio zastanawiałem się nad 5X, ale dzisiaj dostałem "gift card" od OnePlus i za 1429 zł mam OPT., więc decyzja zapadła.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
migot128   
Otrzymana reputacja: 5
migot128

Użycie tej apki, automatycznie to naprawi. Kazdy nexus ma tak skalibrowany ekran.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

Sorry ale to nie wina kalibracji, zresztą możesz to zobaczyć na 3 screenie gdzie Nexusy 6P mają różne ekrany. Mało tego ekrany mają różne przebarwienia, które nie każdy widzi albo nie chce widzieć. Wpisz sobie yellow tint/pink hue/yellowish screen Nexus 6P i zobacz tematy na xda, jak ludzie wymieniają telefony po 3-8 razy. Ja jestem zdania że nie po to daje 2800zł za telefon żeby mieć ekran gorszy jak w telefonach z średniej półki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 69
mastefix

To bez dwóch zdań, ekran... Jedna z najwazniejszych rzeczy w telefonie powinno byc najwyzszej jakości i trzymajacy standard komponent.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
migot128   
Otrzymana reputacja: 5
migot128
Napisano (edytowane)

Nie wiem, ja tam mam moze lekko bardziej zolty niz mój tab s2 ale za to tab s 2 ma bardziej niebieskawy ekran. Ja nie mam żadnych różowych przebarwień, jedynie lekko cieplejsza odcień białego.

Mowie powaznie zainstaluj screenbalance i zobacz jak się zmieni.

Znam temat xda, i wniosek jest taki ze 90% urządzeń ma cieplejsza barwę białego

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez migot128

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

@UP
Nie muszę bo używałem custom kernela i to nie wygląda.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Yazuac   
Otrzymana reputacja: 1
Yazuac

Do mnie jedzie już trzeci egzemplarz telefonu. Wcześniej dwa mają wady ekranu, które objawiają się różnym odcieniem białego w różnych częściach wyświetlacza. Zobaczymy jaki będzie 3 egzemplarz. W telefonie tej klasy uważam to za niedopuszczalne, aby ten sam kolor charakteryzował się różnym odcieniem w różnych częściach wyświetlacza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Ostatni

@@Yazuac
Muszę Cie zmartwić ale koleś z xda wymieniał telefon 8x i jest zdania że każdy telefon jest w jakimś stopniu z wadą, kwestia czy ktoś to widzi i jak duży jest problem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.