Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Ostatni

Nexus 6P - wady ekranu (żółty ekran, hot pixele, itp.)

Polecane posty

Placeks   
Otrzymana reputacja: 5
Placeks

Jest moze jakies stanowisko Huawwia w tej sprawie? Przecie to zakrawa na wade konstrukcyjna/produkcyjna.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

A jak z ziarnistością Amoleda? Na N6 szary wygląda tak źle że to qHD wygląda gorzej niż 720p na N4. Pentile...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Yazuac   
Otrzymana reputacja: 1
Yazuac
Napisano (edytowane)

Miałem wcześniej N5, ekran zrobił na mnie wrażenie, no oprócz tej różnicy kolorów. Oczywiście ta wada jest jedynie widoczna na białym lub ciemnym tle. Przy normalnych "kolorach" nie widać różnicy. Jakby był to telefon z półki cenowej N5 nie miałbym z tym problemu ale to jednak zupełnie inny segment. Ja mam telefon z amazon.fr. Nie wiem jakie egzemplarze są np w x-kom ale nie wydaje mi się żeby były różne.

Edytowane przez Yazuac

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni
Napisano (edytowane)

@@Placeks

Tego Ci nie powiem, bo nie oddawałem telefonu na gwarancje bo nie po to kupuję się telefon za 2800zł żeby latać z nim po serwisach. Skoro było w 4 telefonach które miałem i każdy miał inną barwe białego, to podejrzewam że napisaliby Ci coś w stylu że kolor biały ma różne odcienie i ten w 6P łapię się w normie. Tu możesz zobaczyć jak różnią się ekrany między sobą w 6P

PFsOink.jpg

@@Lawstorant

Chętnie bym to sprawdził, ale po 4 telefonie zrezygnowałem z Nexusa w tym roku. 5X nie ma tego czegoś, a z kolei 6P kosztuję 2800zł a ekran ma jak w telefonie za 800.

@@Yazuac
Podobne myślenie, w telefonie za 1400-1800zł byłoby to do zaakceptowania. ale nie tu gdzie płacimy za telefon ceny jak za telewizor albo dobrego PC. Co do telefonów z x-kom/rtv itd- telefony z amazona miały datę 07.11-27.11, ten który oglądałem w euro miał 01.12 i dalej był sikiem porównując z LG G2(który ma niebieską biel) i asusem zenfone 2 który zdecydowanie miał najlepszą biel.

Wracając do tematu ekranu w 6P, to nie wiem co tu jest skopane ale wczoraj miałem przyjemność pobawić się SGS6 edge+ kolegi i tam zdecydowanie biel jest inna. Telefon używało się z przyjemnością jeśli chodzi o ekran. Porównałem ekran z Lg G2, bo aktualnie tego używam( tak wiem LG wypada niebieskie przy SGS6 egde+) i biel w Samsungu była zdecydowanie ciepła ale w takim przyjemnym znaczeniu, bo biel w 6P wpada mi bardziej  w odcień sików:O 

@@migot128

Nie chce żebyś odebrał moją wypowiedz źle, ale pozbywając się w ten sposób problemu nic nie zyskujemy. Pozwalamy wciskać nam "szajs". Podobna sytuacja była jak użytkownicy OP byli zdania że żółte plamy na dole ekranu to część "dizajnu", a tak naprawdę to była wada fabryczna. Sam zamówiłem 5 sztuk  w przeciągu 3 miesięcy i odpuściłem bo każda miała w/w problem. Dopiero po roku od premiery kupiłem 6 sztukę która była całkowicie pozbawiona w/ wady. Jak już płacimy konkretne pieniądze to wymagajmy czegoś.

Edytowane przez Ostatni
Zdjęcia wstawiamy w spoilerach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
migot128   
migot128

Mi tez biel w 6p nie pasuje ale odkad mam zainstslowany screen balancer jest idealnie. Piekna biel i żadnych przebarwień

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Yazuac   
Otrzymana reputacja: 1
Yazuac
Napisano (edytowane)

@up

Moim zdaniem żaden program nie jest w stanie usunąć tych przebarwień jeśli wyświetlacz jest wadliwy. Oczywiście tego typu programy mogą poprawić kalibrację samych kolorów, a raczej ich barw.

Edytowane przez mykowhai
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatni   
Otrzymana reputacja: 88
Ostatni

@@Yazuac @@migot128
No i co najważniejsze o czym zapomniałem to że używając takiego programu dodajemy niebieskawej barwy żeby zniwelować żółta barwę bieli, a tym samym reszta kolorów dostaje również niebieskawego koloru....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
migot128   
migot128
Napisano (edytowane)

No o tym mówię, widocznie ja nie mam problemu z wada ekrsnu, po prostu nie pasowal mi zbyt cieply bialy, i teraz jest petarda. Na prawde polecsm spróbować

Oststni, wlasnie w samsungowym bialym kolorze jest dodany niebieski. Mialem wszystkie eski, teraz mam do porównania biel i w 6p i w tab s2 i ewidentnie biel w tab s2 jest niebieskawa. Nie ma żadnych problemów z innymi barwami

Zainstslujcie screen balancer i sami sie przekonacie, donyslne wartości sa idealne

3313ee03ebd8738787ec7848795c543e.jpg

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Aleksandra
Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01
Napisano (edytowane)

Wziąłem lustro i zrobiłem kilka fotek 6p, Lumii 730, BlackBerry Z30 a w tle była również biel z monitora. Każdy ekran dawał minimalnie inną biel. To czy jeden telefon będzie cieplejszy a drugi chłodniejszy zależy od poprawnego balansu bieli. Aby mieć doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistości trzeba aparat fotografujący manualnie zbalansować na idealnie białej kartce przy wzorcowym świetle. Dopiero wtedy będziemy mieć jasność który model ma "odchyłkę". Nie dziwcie się że pstrykanie fotek dwóch telefonów na automacie innego daje takie efekty. Często automat dobiera "biel wzorcową" z bieli której procentowo jest więcej w kadrze. Ponadto każdy automat urządzenia amatorskiego ma inny algorytm obróbki. Minimalna odchyłka jest całkowicie do zaakceptowania. Idealną biel zapewniają urządzenia broadcastowe o których zapominacie. Nexus 6p pomimo iż jest topowym urządzeniem nie należy do takich urządzeń. W innym przypadku kosztowałby dwa albo trzy razy tyle. Tylko czy ktoś kupiłby takie urządzenie aby mieć poczucie wyższości iż jego "porsche" ma idealną, różniącą się o 0.3 stopnie Kelwina biel od tego samego sprzętu za 3x mniej?...

Inną sprawą jest zdecydowanie wpadająca biel w niewłaściwy odcień lub jej nierównomierność podświetlenia.

Edytowane przez baca01
  • Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 69
mastefix

Cena nexusa jest dość wysoka więc z tym dwa czy trzy razy wieksza cena to nie przesadzaj:). Uwazam, że ekran w takim urządzeniu uwazanym za premium nie powinno byc takich problemów.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.