• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
ket.rab

Remix OS czyli android na pececie

124 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

1453359882184_42msdu_en2-1.png

Chciałbym wam przedstawić bardzo ciekawy projekt jakim jest android przystosowany do działania na laptopie/stacjonarnym. Wyglądem przypomina Windows 10. System to Remix OS obecnie na bazie android 6.0

Instalacja

1. Pobieramy ze strony projektu Remix OS 32bit lub 64bit

2. Instalacje robimy programem który jest z pobranym ISO na USB lub na HDD ( zalecam HDD )

Sama instalacja jest banalnie prosta z poziomu Windowsa ( trzeba partycję utworzyć wcześniej )

Dodatkowo umieszczam film mojego autorstwa z instalacji Remix OS i aktywacji sklepu:

Od wersji 3.0.103 punkt "3." można pominąć. W kreatorze pierwszego uruchomienia Remix OS zaznaczamy aby aktywował sklep, Play Service i gotowe.

3. Sklep Play jak i Google Play Service trzeba zainstalować z aplikacji w systemie Play activator. Po ponownym uruchomieniu systemu mamy już działający sklep.  

4. Pobieramy ze sklepu małą aplikację która doda nam do systemu dodatkowy układ klawiatury. W ustawieniach wchodzimy w: Język, klawiatura, głos / Klawiatura fizyczna i wybieramy z listy Polski.

Co nowego:

Remix OS dla wersji PC: 3.0.204
Data wydania: 13.09.2016

Zintegrowany Android-x86 R1. Najnowsza poprawka zabezpieczeń ( wrzesień 2016 )
Poprawiona wydajność Remix OS na komputerach budżetowych low-end
Poprawiono WiFi
Zaktualizowane Remix central

Na co dzień głównym systemem jest Windows 10 a Remix OS działa w dualboot i w każdej chwili można go odinstalować. Projekt Remix OS śledzę na bieżąco od początku jak stał się użyteczny. Niestety ale są aplikacje/gry których nie da się używać na pełnym ekranie jak i gry w których jest problem ze sterowanie.

Mój sprzęt to: Vostro 3550 i5 2520m, 12 GB RAM, HD3000 i dysk 7200. Zamieszczam kilka własnych zrzutów ekranu z Remix OS:

Screenshot_20160729-172238.png

Screenshot_20160729-172304.png

Screenshot_20160729-172548.png

Screenshot_20160729-172650.png

Screenshot_20160729-172719.png

Screenshot_20160729-172937.png

Screenshot_20160729-173020.png

Screenshot_20160729-173826.png

Screenshot_20160730-115534.png

Screenshot_20160730-115605.png

IMGP8121 — kopia.JPG

Więcej informacji na XDA

Temat w ciągłej edycji...

Edytowane przez ket.rab
6 osób postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Zastanawiam się jak będzie to śmigać na netbooku. Jak sprawuje się aktualna wersja? Warto instalować? Na necie są same artykuły typu "Odkurz swojego netbooka Remix os tchnie w nie nowe życie". Niestety to tylko przypuszczenia bo wprowadzają obsługę 32bitowych procesorów. Mój atom na szczęście jest 64bitowy :)

Chciałbym, żeby wreszcie mój stary poczciwy netbook dostał znów kolejne życie. Bo taki rozmiar sprzętu mi odpowiada. :)

Jak ktoś ma styczność niech napisze kilka słów.

Warto dodać, że 1 marca rusza oficjalna beta! :) Choć nie wiem czy wytrzymam jeszcze te kilka dni.

Edytowane przez ForAce

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@ForAce Remix OS był dla mnie taką ciekawostką i kilka dni temu postanowiłem go zainstalować jak ukazała się wersja 2.0

Z betą będzie już naprawdę dobrze a finalna wersja będzie z pewnością już dopracowana.

Sam czekam na betę i w niej będę sprawdzał większą ilość apek.

System raczej mi nie zastąpi Windows10 ale zawsze będzie jako dodatkowy mini system na dysku.

Z dyskiem SSD sporo przyśpieszy ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@@ket.rab No zobaczymy. Sam czekam. Na razie zainstalowałem Phoenix OS, ale jakoś mam problemy z instalowaniem apk. Remix OS niestety mi nie chce ruszyć. Może problemy z 64bitowym procesorem. Czekam na tą betę i napiszę coś więcej. Oczywiście wszystko instalowane na HDD.

Nie mogę się doczekać jutra! :P

Edytowane przez ForAce

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@ForAce możesz zobaczyć z virtualboxem.

Remix OS wisi na logu Remix?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@ForAce możesz zobaczyć z virtualboxem.

Remix OS wisi na logu Remix?

Detected Android at (partycja z zainstalowanym Remix OS) i reboot.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@ForAce Partycja w Fat32? W biosie nic nie musisz przestawiać?

Sprawdź czy wszystkie pliki tak jak w instrukcji skopiowane są na sformatowaną partycję.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@@ket.rab robiłem już wszystko według kilku instrukcji. Niestety bez zmian. Zobaczę co będzie jutro. Podejrzewam, że to te wymaganie 64bitowego procesora. Mój niby jest, ale to i tak słaba jednostka.

Edytowane przez ForAce

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Beta będzie jutro i czystą instalkę zrobię ;]

Jakiego dokładnie masz tego netbooka?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.