• Ogłoszenia

• Aleksandra

Nabór na moderatorów działu Huawei - Telefony   07.10.2016

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.

Krótki opis rangi Moderatora Testowego: Ranga Moderator Testowy jest rangą wstępną. Oznacza to, że dana osoba ubiega się o przyjęcie do Ekipy Forum podczas okresu próbnego. W ciągu trwania okresu próbnego Moderator Testowy zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami działania oraz porządkuje przypisany mu dział. Po okresie próbnym następuje weryfikacja jego działań oraz decyzja o dalszym pobycie w Ekipie.
      Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts). Dział(y), którym(i) chciałbyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, doświadczenia nabierzesz u nas. 
      Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
    • wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
mikokrol

Huawei P8 Lite nie uruchamia się po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela.

Pytanie

Napisano (edytowane)

Cześć!

Mam spory kłopot z telefonem....  :(

Wcześniej - używałem bez kłopotu, odblokowałem bootloader, zrootowałem, nadal uzywałem bez kłopotu.

Namieszałem coś w ustawieniach (ryzyko jak się ma roota) i zrobiłem factory reset.

Po resecie dostałem powiadomienie o dostępnej aktualizacji softu. Pobrałem, zainstalowałem.

Wszystko szło dobrze, ale po instalacji telefon uruchomił się, pojawiła się animacja i dźwięk powitalny, wygasił się, ponownie uruchomił do animacji, po czym zatrzymał się na logo Huaweia i tak sobie świeci do teraz... czyli od około 5 godzin... 

Próbowałem wgrać inny soft. Niestety nie wiem/nie pamiętam jaką miałem wersję, 46 nie szła, wyskakiwał błąd, 52 poszła do 90 % i stanęła (już od godziny wyświetla się "Huawei software instaling - 90%).

Pomóżcie! Nie wiem co robić!  :(

Jest jakieś narzędzie do fleszowania???

Inne pomysły na reset czy ponowną instalację??

Błagam wymyślcie coś... tego nano sim nawet nie mogę do innej słuchawki włożyć i jestem bez telefonu... :wallbash:

EDIT:

Problem rozwiązany. Można zamknąć. Użytkownicy tego forum są naprawdę niezawodni. :thumbup:

Edytowane przez mikokrol

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

767 odpowiedzi na to pytanie

• 1

Jak mówiłem nie mam możliwości aby to sprawdzić (lub też nie wiem jak to sprawdzić). Niestety telefon posiadał czysty soft (zakupiony w sklepie). Co do kompetencji masz rację na temat Huaweii nie wiele wiem :). Ratowanie softów w Flashtool nie jest mi obce czy też bawienie się z Odinem. Nie ma sposobu aby ominąć serwis? Nie chcę wydawać dużej sumy. Dlatego też napisałem do Was do osób które mają większą wiedzę w tym zakresie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 1

@Nifir

Ten pierwszy poradnik (mimo, że nie można dawać linków do konkurencji i dlatego został zablokowany ale znalazłem go łatwo w google) jest dla P8 a nie P8lite. No chyba, że znalazłeś TWRP dla P8lite na innej stronie. Ten drugi jest bardzo stary (ma ponad rok) i jest tylko i wyłącznie dla 5.0.1. Robiony był w czasach kiedy na P8 lite nie było jeszcze TWRP.

Najlepszym źródłem dla takich rzeczy jest xda a jak nie znasz angielskiego to nasze forum :D 

Będzie ciężko zrobić to delikatnie tzn bez utraty danych. Gdzieś był paczka unSU.zip do TWRP może by pomogła. 

Tu masz TWRP (prawdziwe źródło to xda):

A jeśli byś chciał znowu rootować to użyj superSU2.62.

W tej paczce masz unSU:

Tak szczerze to wątpię, że uda Ci się je odzyskać. Pamiętaj, że w TWRP będziesz mieć dostęp do plików przez kompa może w jakiś sposób to pomoże.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 1

SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551.zip,  uwala komórke , wgraj BETA-SuperSU-v2.62-3-20151211162651 i wszystko powinno hulać.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

jakies wipe w recovery moze odwiesi bootloopa  ew sprobu pobrac jeszcze raz ten soft co idzie  i zainstalowac na nowo

Edytowane przez tobik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Fastboot. Rozpakuj soft żeby mieć pliki .img, wgrywasz boot recovery i system. Instrukcji szukaj na xda lib tu na forum, np pod huawei g6

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

mam tak samo, jak to naprawić ? ( aktualizacja pokazała się w telefonie, zainstalowało się i telefon nie chce się uruchomić )

Edytowane przez Kinczel

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Pomocy mam ten sam problem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

jakieś konkretne rady ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

http://forum.android.com.pl/topic/218466-aktualizacja-do-44-emui-30-dla-kazdego-softu-rowniez-b127-g6-l11-p7mini-l11/

Tylko zamiast softu g6 bierzemy nasz. Po udanym flashu najlepiej wgrać czysty b46 ze strony huawei

Nic więcej ni pomogę. Jeżeli huawei extracror ma problemy trzeba poszukać na xda nowszej wersji. Nie pamiętam jaką mam.

Rozpakować soft komendą adb reboot-botloader wchodzimy w tryb fastboot i komendą fastboot flash boot boot.img wgrać boot cache cust recovery system userdata z rozpakowanego b046. Podziękujcie dawido

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

nie działa telefon nie chcę sie urchomić w trybie fasstboot po wpisaniu komendy wyświetla się ; error <null> device not found" 

Edytowane przez Kinczel

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.