• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
Mr.R

Nie mogę odblokować telefonu - konto gmail.

Pytanie

Witam!

Skradziono mi mojego HTC miesiąc temu, wczoraj wrócił do mnie - złodziej nie mógł go odblokować (wzór na ekranie do narysowania) i prosi o hasło do konta gmail. Niestety, nie pamiętałem hasła, więc je zmieniłem na gmailu na nowe. Ale niestety, mimo że już parę razy hasło zmieniałem do Gmaila na komputerze - to telefon dalej uparcie nie chce przyjąć hasła :(

Nie chce robić hard resetu bowiem utracę wtedy wszystkie kontakty i aplikacje, a na niektóre wydałem parę groszy :( Niestety telefon niezrootowany i opcja USB Debug wyłączona. Co można zrobić w tym przypadku?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

• 1

Czyli aplikacji nie stracę. Super. A co z smsami i kontaktami? Jak je odzyskać?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Aplikacje są przypisane do konta gmail nie do telefonu.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A przez komputer możesz się zalogować? Jeśli kontakty miałeś na koncie google, a tak wnioskuje z Twojej wypowiedzi, to tam zobaczysz swoje kontakty (google.com/contacts).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Tak, przez komputer mam dostęp, mogę zmieniać hasło itp ale nawet jak zmienię na nowe hasło to telefon go nie akceptuje. Co do kontaktów w koncie - fatycznie, ale coś jest nie tak - bo są tylko dwa wpisy!! A powinno ich być zdecydowanie więcej :(

To konto gmaila utworzyłem specjalnie na potrzeby telefonu przy jego pierwszej konfiguracji. Szkoda że automatycznie nie skopiował wszystkich kontaktów :(

Edytowane przez Mr.R
double post

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Widocznie nie miałeś włączonej w telefonie synchronizacji kontaktów google.

Nie chce robić hard resetu bowiem utracę wtedy wszystkie kontakty

Czyli problem po części już rozwiązany - kontaktów nie utracisz, bo już utraciłeś i nie ma nigdzie ich żadnej kopii. Możesz spokojnie zrobić hard reset.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Hm, napisałem do operatora i do HTC. Wkleje odpowiedź HTC:

Witaj Rafał!

Dziekujemy za kontakt w sprawie zablokowania telefonu.

Telefon pamięta hasło Googla, które było przed zablokowaniem. Jeżeli nie pamięta go Pan, nie pozostaje nic innego jak twardy reset z pozycji klawiszy.

Zwróć uwagę, że urządzenie zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych. Proszę upewnić się że dane użytkownika zostały zarchiwizowane przed twardym resetem. Proszę wykonać następujące kroki :

1. Przy wyłączonym telefonie, naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności.

2. Krótko naciśnij przycisk zasilania.

3. Poczekaj na ekran z 3 Androidami.

4. Naciśnij przycisk głośności, dwa razy, aby wybrać CLEAR STORAGE.

5. Naciśnij przycisk Power.

6. Pytanie o potwierdzenie, naciśnij klawisz głośności.

Mam nadzieje ze podana te wskazowki rozwiazaly Pana problem. W razie jakichkolwiek problemow prosze o dalszy kontakt. Zapraszam do wypelnienia ankiety, ktora znajduje sie pod linkiem przeslanym w mailu. Nie zajmie to dluzej niz minute.

Aby wysłać odpowiedź na tę wiadomość lub poinformować mnie o tym, że odpowiedź na zadane pytanie była przydatna, zaloguj się na stronie ContactUs z użyciem swojego adresu e-mail i numeru zgłoszenia.

Z poważaniem,

Mateusz

HTC

Czekam jeszcze na odpowiedź od Googla i na odpowedź od PLAY. Ciekawe co oni odpiszą. Liczę tutaj bardzo na google - bo jest to ich system. A na forum dla programistów googla - przypadek taki jak mój - czyli zmiana hasła w usłudze google mail która powoduje niemożność odblokowania teleofonu - wisi przyklejona od roku 2009, od czasu pierwszych modeli G1 Dream (w Polsce sprzedawanych w Erze jako G1 Era.) I co zabawne - wisi jako CRITICAL ;D I dalej otwarta. Nie załatana. A ludzie tylko płączą i piszą ponad 500 postów. W wielu modelach udało się obejść w różne śmieszne sposoby to, np kjtoś do Ciebie dzwoni, kliknij to i to potem wejdź do menu i zablokuj funkcję wzorka. :D

Niestety - dla Desire HD jeszcze nikt nie znalazł sposobu. Oprócz jednej osoby - można to wykonać jeżeli się ma włączoną funkcję debugowania - i z poziomu linuksa, po podpięciu komórki do komputera - można wyzerować tabelę w sql gdzie jest zapisane hasło - wtedy wartością "null" da się zalogować. Ja niestety nie zdążyłem telefonu zrootować i tą funkcję miałem wyłączoną.

Ja tych kontaktów nie chcę tracić - a nie będę cały czas trzymał włączony telefon i spisywał jak ktoś do mnie dzwoni! Bo bym musiał go mieć włączonego z miesiąc jak nie lepiej żeby odzyskać z połowę może - i to zalezy kto zadzwoni. A mam tam wiele ważnych kontaktów biznesowych. Bo te rodzinne i znajomych - to odzyskałem dosyć szybko, miałem na swoim telefonie drugim niestety na nim nie trzymałem biznesowych kontaktów. A szkoda.

Jak ktoś nie chce zbrickować i utracić swoich kontaktów - proszę nie zmieniać hasła do google mail dwa razy. Pierwszą zmianę telefon zaktualizuje. Drugiej już nie. I mamy zablokowany telefon. Google wie o tym błedzie, jest opisany jako krytyczny - od czasu modelu G1 - i do dzisiaj nie został on poprawiony, nie ma patcha nawet do tych telefonów co wyszły :D No porażka. Google bardzo wiele straciło w moich oczach przez to. Bo teraz się boję - że każdy mój telefon z andfroidem - da się zablokować - i stracę kontakty.

---------- Post dołączono o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

I właśnie - kolega sobie zbrickował też HTC, tylko że Desire Z xD Hahaha no wspaniale ;D Bo nie pamieta hasła do google maila a zrobił mu kaspersky coś takiego:

krejd
23:16:34
♥♥♥♥♥
23:16:38
wykasowaly sie
23:16:40
wszystkie hasla
23:16:41
z chroma

[b]
Rafcio
23:16:43
:F[/b]

krejd
23:16:44
♥♥♥♥♥AAAAAAAAAAAAAA
23:16:47
JAK

[b]Rafcio
23:16:49
mam nadzieje ze nie do google mail[/b]

krejd
23:16:51
♥♥♥♥♥y kaspersky
23:16:52
KUWA

[b]Rafcio
23:16:53
bo jak zmienisz haslo[/b]

krejd
23:16:53
♥♥♥♥♥RUWAURWA
23:16:57
reset pc
23:16:57
afk

[b]Rafcio
23:16:58
to zablokuje ci sie telefon
23:17:02
xD[/b]

Hahaha uwielbiam google :D Takie żarty robić poważnym ludziom :D To nic że ktoś właśnie stracił wszystkie kontakty firmowe i szuka i grzebie za wizytówkami po całej firmie i domu :D A prima aprilis był w kwietniu...

Edytowane przez Mr.R
double post - znowu ;/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Zmiana hasła na koncie google nie zmienia hasła zapisanego w telefonie, czyli teraz masz inne hasło w google, inne w telefonie. Jedyna szansa moim zdanie to wybłagać google żeby podali jakie hasło miałeś do konta pierwotnie. Twoje pierwotne hasło jest na pewno zapamiętane przez serwer google (inaczej nie wyskakiwałby komunikat: Wybierz hasło, które nie było wcześniej używane dla tego konta), pytanie tylko w jakiej formie, i czy będą chcieli/potrafili je tobie podać. Tak czy inaczej jedyna nadzieja w supporcie google. Pytanie z ciekawości - Jaki miałeś ustawiony domyślny tryb dla podłączenia USB do komputera?

Edytowane przez Shoovar

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Przyszła odpowiedź z PLAY:

Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie dotyczące problemów z blokadą telefonu, które wpłynęło za pośrednictwem Play24 dnia 12 września 2011 roku.

W odpowiedzi uprzejmie informuję, że nie ma możliwości ubezpieczenia telefonu bezpośrednio przez Play. Może Pan ubezpieczyć telefon w firmie zewnętrznej.

W kwestii prowadzonego postępowania niezbędne jest zgłoszenie faktu odzyskania telefonu w prokuraturze w celu umorzenia sprawy oraz spisania Pańskich ostatecznych zeznań.

Blokada telefonu jest blokadą Androida w związku z tym w celu wyjaśnienia problemu z hasłem musi się Pan skontaktować z Biurem Obsługi Android lub Google.

W razie dodatkowych pytań lub sugestii zapraszam do kontaktu za pośrednictwem infolinii 790 500 500 bądź *500 (z numeru Play), poczty elektronicznej pod adresem: ok@pomocplay.pl lub poprzez stronę internetową www.24.play.pl.

Z poważaniem
Katarzyna 
konsultant back office ds. obsługi klienta

Także niestety - Play też nie może za wiele pomóc - czyli tak, mam telefon w PLAY - ale to tylko mój usługodawca i pośrednik (w przypadku kupna telefonu - kupiłem w sklepie ale w ich sklepie), lecz telefon jest produkcji HTC, lecz i producent nie może za wiele ponieważ - produkuje on tylko hardware, systemem zajmuje się google. Teraz niech mi ktoś powie - jak się skontaktować z google, bo chyba wysyłam zapytania na złe adresy.

Shoovar: Domyślny? Było ustawione żeby zawsze pytał mnie przy podłączeniu (bo czasami używałem telefonu jako modem, a czasami jako kartę pamięci, często też kliklałem tylko ładowanie) - więc chyba nie było domyślnego. Teraz jak podłączam telefon pod komputer to wykrywa go jako telefon komórkowy ale nie da się nic zrobić niestety.

Hm, Shoovar raczej z odzyskaniem starego hasła od google - niewykonalne, bowiem nie można się z nimi w żaden sposób skontaktować - żadnych żywych ludzi, same mailery i boty. No i taka poważna firma racxzej trzyma hasła w postaci niejawnej, więc raczej nie mogą mi pomóc. Zresztą po to mają bardzo rozbudowaną funkcję zmiany hasła na nowe i opcje weryfikacji czy danme konto pocztowe nalezy do Ciebie czy nie.

Zauważyłem też, że cały czas mam literkę R koło kreseczek zasięgu - a więc nie jestem w sieci PLAY tylko w sieci PLUSa. Może dlatego telefon nie może pobrać informacji o haśle zmienionych? Planuje jutro jechać do większej miejsowości gdzie PLAY ma swój nadajnik i rozbić paro godzinny biwak - nie wiem kiedy i w jakich warunkach telefon aktualizuje dane o haśle i czy w ogóle zaktualizuje - może aktualizuje tylko raz? Może tylko w momencie zMiany hasła w usłudze Google Mail jest wysyłane nowe hasło na komórkę? No cóż, zrobię dużo kanapek, termos z kawą, naładowany htc i naładowany lapek - będzie można poćwiczyć różne kombinacje pod nadajnikiem.

Edytowane przez Mr.R
double post

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Odpowiedź PLAY jakoś mnie specjalnie nie zdziwiła. Sytuacja podobna jest np do takiej, że w sklepie X kupiłeś laptopa firmy Y, z zainstalowanym systemem firmy Z. Jeśli laptopa zabezpieczyłeś hasłem, którego później zapomniałeś to oczywiste, że ani sklep X ani producent laptopa Y nie pomogą. Pomóc może jedynie twórca systemu czyli Z (w tym wypadku google)

nie wiem kiedy i w jakich warunkach telefon aktualizuje dane o haśle i czy w ogóle zaktualizuje
Nie aktualizuje. Sprawdziłem z ciekawości i nie zaktualizował hasła w telefonie po jego zmianie na stronie.
Hm, Shoovar raczej z odzyskaniem starego hasła od google - niewykonalne, bowiem nie można się z nimi w żaden sposób skontaktować - żadnych żywych ludzi, same mailery i boty. No i taka poważna firma racxzej trzyma hasła w postaci niejawnej, więc raczej nie mogą mi pomóc
Napisałem wyraźnie: pytanie tylko w jakiej formie, i czy będą chcieli/potrafili je tobie podać. Ale pomoc ze strony googla to wg mnie jedyna szansa na odzyskanie hasła. Tyle, że przy takim poziomie kontaktu z google widzę sprawę kiepsko. Znalazłem trzy numery telefonu w Polsce, ale wsparcie jedynie przez forum pomocy technicznej. Praktycznie zerowe wsparcie dla użytkownika końcowego Androida i brak sensownego kontaktu via mail zdecydowanie rozczarowują
Domyślny? Było ustawione żeby zawsze pytał mnie przy podłączeniu (bo czasami używałem telefonu jako modem, a czasami jako kartę pamięci, często też kliklałem tylko ładowanie) - więc chyba nie było domyślnego.
Nawet jeśli ustawione miałeś każdorazowe pytanie o wybór trybu połączenia, zawsze masz jakiś tryb domyślny. Z braku lepszych pomysłów możesz spróbować uruchomić HTC Sync, podłączyć telefon i poczekać chwilę. Jeśli domyślnym trybem było u Ciebie HTC Sync program po chwili (około minuta) powinien połączyć się z telefonem i umożliwić synchronizację danych z komputerem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Dzięki, spróbuje z tym HTC Sync jeszcze. A jutro będę dzwonił do wielkiego G. Chociaż nie wiem czy to coś pomoże, bo problem znany ale nie załatany:

Issue 3006 - android - Google credentials don't unlock phone after failing too many pattern attempts - Android - An Open Handset Alliance Project - Google Project Hosting

Edytowane przez Mr.R

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.