Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę połączyć komputera z Xperią Play przez kabel USB

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Vicious

• 335 postów
  • Telefon:Xperia Play

Napisano 12.09.2011 - 12:39

Witam.

Od przedwczoraj pojawił się pewien problem - nie mogę podłączyć telefonu do komputera kablem USB. Po podłączeniu kablem nie pojawia się żadna informacja w komputerze i w telefonie. Jeżeli pomieszam w opcjach łączenia - telefon zaczyna się ładować (czyli połączenie jakieś jest) ale nadal nic się nie dzieje. Sprawdzone na 2 kablach i na 2 koputerach PC. Próbowałem łączyć z wyciszonym telefonem, z podłączonymi słuchawkami - naprawdę zero reakcji. BARDZO proszę o pomoc... Telefon ma zablokowany bootloader, kiedyś był zrootowany ale zrobiłem mu unroot (bo uważam to za zbędne).

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   KingdomPL

• 316 postów
  • Telefon:NEO N003 2GB\32GB

• Tablet:Asus Transformer TF101 32GB

• Firmware:Stock 4.0.3

Napisano 12.09.2011 - 12:57

Aha, wejdź w ustawienia>aplikacje>dla programistów i zaznacz :"debugowanie USB","Powiadom o debugowaniu" i "Pozorowanie lokalizacji"
Spróbuj teraz.

#3 OFFLINE   Vicious

Autor tematu
  • 335 postów

Napisano 12.09.2011 - 13:40

Próbowałem - i nic... Dalej to samo :( .

#4 OFFLINE   uriuri

• 421 postów
  • Telefon:Samsung S4 ZOOM

Napisano 12.09.2011 - 14:10

Sprawdź , czy masz jakakolwiek komunikację . Wyłącz telefon i podłącz kabel USB trzymajac jednocześnie przycisk LUPA - będziesz w trybie fastboot. Kontrolka LED w wyłączniku powinna się świecić na niebiesko.
Możesz sprawdzić czy działa komunikacja wpisując np: fastboot.exe -i 0x0fce getvar version
Jeśli nie zadziała , to możliwe , że masz uszkodzone gniazdo w telefonie .
W Windowsie nie wyskakuje ci jakikolwiek komunikat ,że coś jest podłączone ?
W Ustawienia ->Sony Ericsson -> Łączność spróbuj cokolwiek pozmieniać , może wtedy ruszy .

#5 OFFLINE   Vicious

Autor tematu
  • 335 postów

Napisano 12.09.2011 - 15:44

W tryb fastboot ani flash nie mogę wejść :( . Po podłączeniu kabla na wyłączonym telefonie świeci się niebieska dioda - ale to jest wszystko... Naciskanie lupy czy przycisku powrotu nie daje żadnych rezultatów.