Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Fenek

STOCK [ZAMKNIĘTY] [S7] [G930F] - G930FXXU1APC8 - [XEO] - [14.03.2016]

Rozwiązany

Dzidzia_2   
Otrzymana reputacja: 108
Dzidzia_2

@@Locke to zasługa Samsunga. Paczka to najnowszy rom oficjalny Samsunga tyle że z wyciągnietym już PIT ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Locke   
Otrzymana reputacja: 69
Locke

Właśnie zauważyłem. Od razu wersja "C" romu. :) Idealnie. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za dobrą robotę.

PS
Też pisałem takie poradniki w czasach Galaxy S1. Teraz już jestem dziadkiem i oddaje pole do popisu młodzieży. :D

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fenek   
Otrzymana reputacja: 1057
Fenek

@@bladeno1

Po ściagnięciu romu przez SamFirm mam 5 plików. Z czego CSC i HOME_CSC. Z którego mam wyciągnąć PIT z tego CSC czy HOME_CSC?

post-62731-0-59483300-1460584324_thumb.png

I który wykorzystać przy wgrywaniu Odinem?

Edytowane przez Fenek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bladeno1   
Otrzymana reputacja: 2900
bladeno1

PIT "wyciągasz" z CSC.

Do wgrywania Odinem również wykorzystujesz CSC.

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fenek   
Otrzymana reputacja: 1057
Fenek

@@bladeno1

1# A można wiedzieć już z czystej ciekawości do czego jest ten Home_CSC?

2# Czy można przy wgrywaniu 4ro plikowca odznaczyć AutoReboot żeby wejść bezpośrednio po wgraniu romu z Download Mode do Recovery Mode żeby mu factory trzasnąć po wgraniu?

3# Co oznacza ostatni wpis w Download Mode : RP SWREV: B:1 K:0 S:0 - chodzi głównie o to B:1?

Edytowane przez Fenek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bladeno1   
Otrzymana reputacja: 2900
bladeno1

@@Fenek,

Ad.1. Z tego co wyczytałem na innym forum to plik HOME_CSC jest używany wtedy, kiedy nie chcesz stracić danych z telefonu.  Wrzucasz go w okienko CSC w Odinie i nie utracisz danych (tak jakbyś wgrywał jedno-plikowy soft). Natomiast po wrzuceniu pliku CSC w okienko CSC w Odinie telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych i zostanie wszystko wymazane. Nie zawsze jest problem z rozmiarem partycji (plik PiT). Można więc wgrać: soft 4-plikowy w którym znajduje się Home_CSC (bez wipe data), soft 4-plikowy w którym znajduje się HOME (z wipe data) lub w razie potrzeby (np.: kiedy soft brandowany różni się od softu niebrandowanego rozmiarem) soft 4-plikowy + plik PIT.

Cytat który znalazłem. Ktoś zadał pytanie w dziale pomocy technicznej sammobile.com:

"There has been a number of questions over the firmware files found in Sammobile.
 To clarify, here are the options when using these files from Sammobile Technical Team:

If you place the "normal" CSC-file in the CSC-slot in Odin, your device will be "wiped" and you'll get a phone as "out of the box"
If you place the "HOME_CSC"-file in the CSC-slot, your device will NOT be wiped and the data is preserved on your device (as in the 1-file update in previous devices)"

That's the difference between those files.

Ad.2. Tak, możesz odznaczyć opcję "AutoReboot" w Odinie przy wgrywaniu 4-plikowca. Niemniej jednak - jak wgrasz soft 4 plikowy+plik PIT to i tak wszystko zostanie dokładnie "przeczyszczone" :)

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekc00   
Otrzymana reputacja: 3112
bartekc00
Notatka od Super Moderatora: bartekc00
wykrzyk.png

Drodzy Użytkownicy,
z dniem dzisiejszym wszystkie wątki dot. tej samej wersji systemu (w tym przypadku 6.0 XEO) zostają zamknięte, z wyjątkiem jednego - dotyczącego najnowszej wersji update. Zostawiam link do tego wątku zainteresowanym:

http://forum.android.com.pl/topic/304994-s7-g930f-g930fxxu1bplb-xeo-27-12-2016/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.