• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Mr X

"markowy" sprzęt czy "chiński" ?

164 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

chciałbym abyśmy wspólnie utworzyli przegląd jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań.

Czy markowe sprzęty mają bardziej dopracowany soft, lepszy aparat/kamerę ?

Lepiej kupić używanego, markowego flagowca czy świeżego chińczyka ?

markowe = samsung, lg, huawei htc itd

chińczyk =xiaomi, meizu, leeco itd

Edytowane przez Mr X

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Największą wadą tych niby niemarkowych telefonów jest problem z gwarancją, najczęściej realizowaną w Chinach.

Powoli zaciera się różnica pomiędzy flagowcami znanych marek i chińczykami w kwesti posiadanych technoligi, wydajności itp..  Jeżeli chodzi o soft, to sytuacja szybko sie poprawia wśród chińskich marek, chińczycy  zaczęli wreszcze wypuszczać aktualizacje OTA  i to nawet te małe marki jak Elephone, Doogee, Ulefone, UMI itp. 

Moim zdaniem lepiej wybrać chińczyka, 50% ceny podobnego telefonu np od Samsunga.

Obecnie największą gwiazdą z Chin jest LeTV , niesamowity stosunek ceny do wydajności. Telefony tej marki działaja z MIUI, podobnie jak Xiaomi,

Na forum o chińskich telefonach maja dobrą opinię wśród polskich użytkowników..   Na dniach wychodzi LeTV Le2 z Helio X20 2.3GHz, 3GB RAM, 32GB ROM, 16MPx, meetalowa obudowa, skaner linii papilarnych, USB C i inne cuda za 159$ w Chinach. Ma być też wersja ze snapdragonem 820.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To miui ma leeco jest w pełni sprawne? Czytałem na forum, które ze są duże problemy ze znalezieniem w pełni działającego softu.

Jak wygląda sprawa z aparatem? Markowe maja lepsze?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefony markowe mają bardziej rozpoznawalny design,lepszy serwis,bardziej dostępny,oraz w większości bardziej dopracowana nakładkę.Zauważam,że materiały,aparat czy nawet podzespoły coraz częściej konkurują z tymi "markowymi" telefonami.Jeśli natomiast chodzi o drugie zagadnienie,to jestem zdania,że zawsze jest jednak lepiej kupić coś nowego i wiedzieć z czym ma się do czynienia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Np takie leeco nadaje się do normalnego użytku? Czy nie trzeba robić jakiś cudów z softem? Myślę nad kupnem tego co ale boję się o ten soft. W w mi4 wgrałem miuipolska i koniec grzebania. W jak to wygląda w leeco?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

podbijam

Edytowane przez deus

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co Wy o tym sadzicie ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do nakładek chińskich marek to na pewno Xiaomi z MIUI się zdecydowanie wyróżnia, bo to naprawdę fajnie dopracowana nakładka.

Prawdopodobnie to byłby jedyny Chińczyk na jakiego bym się obecnie porwał, ma spore wsparcie deweloperskie i dzięki temu nie odstaje od popularnych producentów.

Generalnie każdy telefon ma swoje wady i zalety, a jeśli chodzi o gwarancję, to problemy z oprogramowaniem rozwiązuję sobie sam w domu.

Usterki mechaniczne najczęściej uwalają gwarancję, więc tak czy inaczej przyjdzie nam przeważnie zapłacić... Dlatego gwarancja sama w sobie byłaby dla mnie najmniej decydującym czynnikiem.

Jeśli jest szansa znaleźć Chińczyka z dobrymi podzespołami, m. in. Snapdragonem, szybką pamięcią RAM i dobrą matrycą aparatu, to warto go wybrać.

Jak na razie MediaTek, pomimo swoich nowych architektur, i tak odstaje, więc takich smartfonów bym unikał.

Co do USB-C i tym podobnych, to podchodziłbym z rezerwą, bo dopóki mam dobry wzrok i jestem w miarę sprawny, to zwykły port w niczym mi nie przeszkadza, ot takie rozwiązanie dla wybrednych.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chinczyków nie polecam, serwis trwa miesiącami, bugi, braki i błędy w tłumaczeniu i braki aktualizacji...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do nakładek chińskich marek to na pewno Xiaomi z MIUI się zdecydowanie wyróżnia, bo to naprawdę fajnie dopracowana nakładka.

Prawdopodobnie to byłby jedyny Chińczyk na jakiego bym się obecnie porwał, ma spore wsparcie deweloperskie i dzięki temu nie odstaje od popularnych producentów.

Generalnie każdy telefon ma swoje wady i zalety, a jeśli chodzi o gwarancję, to problemy z oprogramowaniem rozwiązuję sobie sam w domu.

Usterki mechaniczne najczęściej uwalają gwarancję, więc tak czy inaczej przyjdzie nam przeważnie zapłacić... Dlatego gwarancja sama w sobie byłaby dla mnie najmniej decydującym czynnikiem.

Jeśli jest szansa znaleźć Chińczyka z dobrymi podzespołami, m. in. Snapdragonem, szybką pamięcią RAM i dobrą matrycą aparatu, to warto go wybrać.

Jak na razie MediaTek, pomimo swoich nowych architektur, i tak odstaje, więc takich smartfonów bym unikał.

Co do USB-C i tym podobnych, to podchodziłbym z rezerwą, bo dopóki mam dobry wzrok i jestem w miarę sprawny, to zwykły port w niczym mi nie przeszkadza, ot takie rozwiązanie dla wybrednych.

kupiłbyś któryś z modeli letv/leeco ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@Mr X

Ja bym się nie bawił w takie wynalazki. Niby jest gwarancja ale ... odsyłać telefon do chin (30 dni) i czekać aż wróci (pewnie koleje 30 dni). Podziękuję.

Można zanieść telefon do płatnego serwisu w Polsce ale na części i tak będzie się czekać bo od ręki nic nie będą mieć.

Kupić dedykowany pokrowiec,etui, folię na ekran (30 dni czekania). 

Oprogramowanie:

Producent wyda jedną góra dwie aktualizacje i temat zakończony. Więcej nie będzie. Na custom romy bym nie liczył. Tak samo na roota czy TWRP Recovery.

Czyli nie przedłużysz żywotności takiego telefonu wgrywając CyanogenMod itd.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.