• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Mr X

"markowy" sprzęt czy "chiński" ?

164 postów w tym temacie

Axon 7 i Axon 7 mini. które są w Euro są od ZTE, to zupełnie inna firma niż Nubia (nie łączymy tego). Aoxny są solidniejsze  i mają najlepszą jakośc dźwięku z dostępnych teraz modeli na rynku. Najciekawszą opcją cena/jakość jets model mini. Aoxn jets sprawdzony, falgowy, dostępny i popularny w USA, a teraz zawojował rynek EU, w Polsce jest mało dostępny, bo to co jets starsznie szybko się sprzedaje 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, kjjd napisał:

Aoxny są solidniejsze  i mają najlepszą jakośc dźwięku z dostępnych teraz modeli na rynku

Rozmawialem ostatnio z przedstawicielem ZTE i strasznie wlasnie zachwalal jakosc dzwieku z glosnikow ze jest taka rewelacja itd. Akurat mial w kieszeni axona, a na półce w sklepie lezal  stary htc M8. Porownanie jakosci dzwieku to doslownie przepasc na korzysc htc. ZTE gra glosniej, ale jakosciowo to nie ta liga. Tego jak gra na sluchawkach juz nie chcialem nawet sprawdzac ;) pewnie szalu tez by nie bylo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja skromna uwaga jest taka - miałem już wiele telefonów, bo nie mogłem znaleźć tego "właściwego" i póki co, ze wszystkich najbardziej podobał mi się MEIZU oraz Huawei Honor 8, którego mam teraz.

Bardzo długo szukałem telefonu, który po prostu by nie wkurzał pewnymi niuansami i od czasów HTC desire miałem ich chyba z 20 jak nie lepiej. Chińskie marki robią bardzo kozacki sprzęt...Nawet marka UleFone miała całkiem niezły telefon jedynie bateria to był dramat. Jeżeli zastanawiacie się czy wybrać Sony czy np. Meizu to bierzcie to drugie... :-)

2 osoby postawili piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście używam Redmi 3S. Obecnie nie zamienił bym na inną markę. Po pierwsze bateria, długo trzyma jak na teraźniejsze standrady. Po drugie system miui, bardzo prosty i z wieloma możliwościami konfiguracji. Po trzecie, cena.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dosyć ciężki temat i jednoznacznej odpowiedzi tutaj nie potrafię udzielić. Przede wszystkim renomowane marki wcale nie oferują obecnie bezawaryjności czego sztandarowym przykładem jest firma LG która to wypuściła szereg flagowców (G2, G3, G4, G5, V10, V20, NEXUS 5) z wadliwymi płytami głównymi. No, ale z drugiej strony mają świetny serwis i nie ma problemu z wymianą na nowy egzemplarz. Jednakże kupując właśnie np. używanego G4 bez gwarancji to bardzo ryzykowna sprawa. Samsungi czy inne marki (jeśli chodzi o flagowce) wcale też nie grzeszą bezawaryjnością. Kolejna sprawa jest taka, że przepłacanie za przereklamowane produkty od HTC czy Sony, to mija się z celem, gdyż nie oferują niczego szczególnego (stąd ich problemy finansowe). 

Kupując w Chinach gwarancji tak naprawdę nie masz. Umownie NIBY coś tam jest, ale z wielu opinii dowiedziałem się, że jedynie w ciągu chyba 14 dni od odebrania paczki, możesz ewentualnie domagać się reklamacji, jeśli coś jest nie tak. Firma Xiaomi ma oficjalną dystrybucję w X-Komie i tutaj moim zdaniem warto kupować ich produkty właśnie w tym sklepie (oczywiście mają tylko kilka modeli), dlaczego warto?

Na przykładzie chociażby modelu Redmi 4A 16GB - w X-Komie kosztuje 599 - Dostajecie pełną gwarancję 24 miesiące realizowaną w Polsce, 'normalną' wersję Miui, a nie Chiński - zasyfiony Soft bez języka Polskiego, macie obsługę pasma 800MHZ (Chińczyki przeważnie nie mają). Jak to jest przez Chiński sklep? Dla przykładu na Gearbest jest obecnie za 136 dolarów - około 553 zł. Plus ewentualny (bardzo prawdopodobny podatek VAT 23% wartości), wychodzi wam ponad 600 zł. 

Teraz coś droższego - Xiaomi MI5 32GB Złoty - Cena w X-Komie 1799 - Cena na Gearbest 265 (Wersja biała) dolarów tj. ok. 1073 + ewentualny podatek 23% to daje nam plus 243 zł. Łącznie 1300. No to tutaj różnica jest już widoczna - 500 zł. (Zakładam że i tak zapłacimy podatek VAT). Tutaj już można rozważać, czy warto dopłacić 500 zł. za gwarancję i resztę udogodnień. W przypadku złotej wersji tego telefonu (takiej samej jak w X-komie) to już cena wynosi 318 dolarów, więc będzie to drożej. 

Co do jakości wykonania... Zobaczcie sobie kanał na YT o nazwie: JerryRigEverything - Facet katuje telefony np. próbując je zgiąć dłonią. Testy są zaskakujące, taki np. Xioami Mi5 praktycznie łamie się w pół, ale bardzo podobnie HTC M9 lub Xperia Z5. Natomiast np. LG G4 czy HONOR 8 to bardzo wytrzymałe telefony. Reguły jak widać tutaj nie ma. 

Ostatni przykład już na podstawie telefonu Lenovo ZUK Z2 - Specyfikacja jak LG G5, dostępny tylko w Chinach. Cena obecnie na promocji w Banggood.com to ok. 179 dolarów, czyli ok. 720 zł. Plus ew. Podatek (zawsze to podkreślam). Cena rewelacyjna jak za takie parametry. Poszperałem jednak w necie i okazało się, że czytnik linii papilarnych po kilku miesiącach praktycznie nie działa, Soft jest niestabilny, szkło to żadna Gorilla ponieważ rysuje się niemiłosiernie i np. Jednemu użytkownikowi przestał widzieć kartę Sim. 

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Ronal597 są sklepy które oferują ubezpieczenie od VAT. Są też sposoby wysyłek zapewniające, że odbiorca VATu nie zapłaci (np. EU Express, SF Express).

Na przykładzie mojego telefonu (MI5 czarny 4/128) zapłaciłem 1400 zł. xkom demo-wersję tego telefonu ma za 1800 zł...

co do częstotliwości LTE - żaden problem kupić w chinach model international z pasmem b20 (o ile taki telefon istnieje).

A przytaczany przez Ciebie redmi 4A z przesyłką gwarantującą brak VAT kosztuje niecałe 120$ (480 zł)

No i jeszcze koszt można obniżyć za pomocą cashback o 6-7% w zależności od Serwisu. Czasem i dużo więcej gdyż często są promocyjne stawki. Np. ok 3 tygodnie temu było 14% na planet plus. 

Edytowane przez bergmen

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mzr niestety tak. Ale dhl daje szansę na mniejsze opłaty niż darmowa wysyłka. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tym ,że kosztuje 16$  więc jak do tego jeszcze cło przywalą to wyjdzie chyba drożej niż w PL. Wiesz może czy usuneli sellers shipping method na stałe?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.02.2017 o 15:09, Electronicen napisał:

Osobiście używam Redmi 3S. Obecnie nie zamienił bym na inną markę. Po pierwsze bateria, długo trzyma jak na teraźniejsze standrady.

Ale nie zawsze:

Spoiler

Screenshot_2017-03-30-19-33-54-626_com_miui.securitycenter.thumb.png.c4f4e668444befb2c2a444427a1ef9f1.png

Spoiler

123.PNG.a9d3bbce7c218af7bac966c5d375122d.thumb.PNG.457f4727f94e4438bcc8c1f9c723b6d3.PNG

Goldway najpierw się wykręcał że to wszystko jest w normie, dopiero jak nie odpuściłem to po wymienia wielu wiadomości udowadniających że mam rację powiedzieli że wysyłka w obie strony wyniesie 50$ i lepiej żebym sobie sam kupił baterię... Z daleka od chińskich oszustów, jeśli komuś pasuje chiński sprzęt to niech go kupi w Polsce.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.