• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
chadzmar

rom
Chadzmar Port S7 Note 7 dla Note4 N910F( snapdragon ) 2.7 MM android 6.0.1 - gotowa nowa wersja 27.12.2016

116 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Życzę Wszystkim szczęścia i radości w Nowym 2017 Roku

Wersja  dla fanów note 4 .

ROM jest całkowicie bezpłatny i otwarty.

dla sponsorów projektu link:

https://www.paypal.c...d=Q3NJZ7499G6UC

z dopiskiem udział w projekcie NOTE  7

ROM  PORT S7 dla Note4 wersja 2.7 android 6.0.1 ( 27.12.2016)

- wersja  jest energochłonna - charakterystyczne dla rodziny androida 6

Pobieranie ROMu i plików :

Wersja  Rom Port S7 Note 7  dla N4 android wersja 6.0.1  gotowy do pobrania- wersja 2.7 ( bez aromy ! )

Link do ROMu

https://mega.nz/#!d9JGBCKB!CwNhiWSl7ib5kVYr-jqU8fbGeK-lmqLsQAHx8cb0EwI

Log zmian:

wersja 2.7

poprawki zgłaszanych błędów w wersja poprzednich,

nowe menu, settingi  z wersji C9, kalkulator etc.

aparat note 7 najnowszy port

resztę sprawdźcie sami ! :-)

wersja 2.3

lepsza polonizacja, usunięcie wad zauważonych w wersji 2.2, itd.

poprzednia wersja 2.2 jest całkowicie nową i przebudowaną wersją.

Zawiera m.inn. VoLTE( tylko dla Vietnamu ) ,

Działa:

Tethering Wi_Fi, Video Call, BikeMode, SmartView  itd.

Oczywiście fingerprint nie działa, choć parcuję nad tym ( widać to w ustawieniach ROMu).

Jest również problem z Galerią ( miniaturki po pewnym czasie są niewidoczne - trzeba pzreczyćić cache aplikacji )

- wymaga czystej instalacji ( wszystko wykasować i instalować ).

Patche:

brak

======

Uwagi do instalacji:

Instalacja na czystym fonie. Czyli:

- dobrze naładujecie akumulator w fonie

- zróbcie kopię ROMu i Danych na zewnętrzy nośnik.

- bardzo długo czekamy aż zaskoczy ( patrząc na logo SAMSUNG - bądźcie cierpliwi - nawet 10-20 minut )

- potem normalny proces ustawiania WiFi etc.

U W A G A - czytajcie to

Testy ROM-ów przeprowadzamy na czystych instalacjach. Własne aplikacje lub aplikacje ze sklepu ( w szczególności różne tweaki lub optymalizacje )

wgrywamy ostrożnie po kolei z zachowaniem  poprzedniej instalacji jako kopii. Jeśli cos nie tak, wracamy do poprzedniej wersji z kopii recovery.

W instalacji ROMu macie zasadniczo wszystkie potrzebne narzędzia: terminal, Kernel Tweaker, Menażer Plików ( root ) itd.

W celu zmian i optymalizacji nic nie musicie dodatkowego wgrywać.

Podziękowania dla Kol. @bociek66 za wsparcie  w procesie testów ROMU - D Z I Ę K U J Ę.

Edytowane przez chadzmar
new version 2.7
2 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to czekamy :) Zastanawiam sie wlasnie czy nie sprzedac N4 i zakupic S6 Edge+ i przeportowac go na S7 :)

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zainstalowałem i chodzi dobrze wszystko jak na razie działa. Mam tylko trzy sprawy natury estetycznej:

1. za małe ikony na siatce 4x4.

2. nie mogę zmienić na belce ikonek wifi i siły sygnału na stockowe

3. nie wiem jak wyłączyć przesuwanie tapety na pulpicie

A jeszcze jedno trzeba zapłacić za możliwość ustawienia kontaktów na ekranie krawędziowym. A po za tym ok!. Pozdrawiam

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli co? Nie warto tego instalować? Chadzmar wspominałeś ze się rozczarowales....Rozumiem ze jeszcze poczekać tak?

Wysłane z mojego SM-N920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źle mnie zrozumieliście warto. Wszystko działa dobrze lepiej niż na ostatnim roomie chadzmara 5.1.1. Są drobne niedoróbki natury estetyczej. Jeśli poprawi się wygląd ikon i górnej belki będzie bardzo dobrze

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A można jakieś screeny np.z głównego ekranu i belki? W sumie to możesz zmienić motyw i będzie lepiej.

Wysłane z mojego SM-N920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przedewszystkim wielkie dzieki za super dzialajcy Rom,

Nie wiem moze robie cos zle ale wydaje mi sie ze polowa aplikacji pochodzi z oficjalnego 6.0.1 na note 4 

powiadomienia w belce sa zaokraglone jak w note 5 ale multitasking jest kwadratowy.

Motywy zmieniaja tylko tapate i ikony a nie caly system....

wiem ze u gory stoi ze to jest wersja experymantalna na waszym miejscu poczekalbym na arome

pozatym dziala super jednak po tytule oczekiwalem troche wiecej kompletnie dzialajacych funkcji z s6/Note5/s7 itd.

chadzmar moglby napisac co s7 dziala a co nie i screeny tez by sie przydaly.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@LegendSmoker

napisz proszę, czego oczekujesz.

pozdro

Chadzmar.

[Dodano: 04 maj 2016 - 21:19]

@@jankordyjarek

DPI musi pozostać na razie 560. Specjalnie tak jest. To jest dlatego, aby odróżnić ten ROM od konkurencji i zapewnić, iż nie będzie kopiowania.

W wersjach następnych będzie wybór DPI i specjalnie dostosowanych aplikacji do 640 DPI.

Tak ma być.

Będzie również możliwość zmiany ikonek na belce na stokowe itd.itd Jednak po kolei.

Rozumiesz - Romy robią zespoły ludzkie a ja dziergam samodzielnie.

Chadzmar

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@chadzmar

nie pisze tego by ciebie prowokowac albo cos 

np. albo stockowa belka u gory albo jakies info jaka stockowa belka by dzialala albo wogule jakies info ze jest przerobiona.

w pelni dzialajace motywy i wiecej aplikacji z s7 edge jezeli nazywasz to portem s7 edge bo ten rom jest dosc podobny do tych ktore juz znam.

rozumiem ze robisz romy sam i to troche trwa lecz jezeli jeszcze nad tym pracujesz moglbys od czasu do czasu udostepnic changelog.

nie chce Ciebie obrazac albo cos tylko przez brak tych informacji i brak miejca na fonie i karcie olalem robienie backupu i stracilem dosc tyle danych. Wiem ze z wlasnej woli

i nikt mnie o to nie prosil lecz gdybym wiedzial ze twoj rom jest w ''stanie'' tworczym i mniej wiecej na poziomie konkurencji to od poczatku bym jeszcze troche poczekal.

i nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiac zeby sobie podarowac dopalacze i przyspieszacze

pozdro i jeszcze raz dzieki za super rom moim zdaniem juz lepiej chodzi niz echoe rom v29 przynajmniej na moim fonie i sorry za ortografie .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@LegendSmoker

1. na samym początku masz info, że należy zrobić backup koniecznie.

2. na samym początku masz info, że wersja jest eksperymentalna.

3. Changelog jak sama nazwa wskazuje to log zmian - a przecież to dopiero 1. publikacja ROMu.

Zatem sorry, ale miej pretensje do siebie a nie do ROMu.

3. nie ma szans na 100% port s7, gdyż jak zapewne wiesz note4 i s7 to dalekie od siebie konstelacje hardware'owe.

Można jedynie podrobić biblioteki w wersji 32 bity po to, aby po kolei uruchamiać dodatkowe aplikacje.

Z chęcią zrobiłbym Port ROMu 100%, ale producent także coraz bardziej utrudnia ten proces i jest to zrozumiałe, bo Note4 kupisz już dosyć tanio a S7 jako szlagier  sezonu ma niezmiernie albo niewspółmiernie do jakości i funkcjonalności wygórowaną cenę. Zatem nie oczekujmy zbyt wiele.

Jest już kolejna werja ROM

Chadzmar

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.