Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

rammiro

Laptop z Chrome OS zamiast z Windowsem

Rozwiązany

rumpelst   
Otrzymana reputacja: 36
rumpelst

Świetnie się czyta takie rady. Żeby spróbować chromium wystarczy zainstalować cloudready na pamięci usb i zbootować z niej system. Chromebooki są bardzo szybkie i stabilne, bezpieczne i tanie bo nie wymagają mocnych podzespołów. Dla większej części użytkowników są doskonałą alternatywą dla Windowsa. Ja zainstalowałem cloudready na starego Samsunga z core 2 duo, 2GB ram i system oraz przeglądarka działa tak samo a może i sprawniej niż na moim laptopie z i7, 8GB. "Wypasionego" chromebooka kupisz za 1,5 tyś i będziesz miał na nim Google play store. Dodatkowo bajanie o tym, że chromebooki to eksperyment, który w każdej chwili Google może porzucić wygląda mało wiarygodnie jeśli się weźmie pod uwagę ich popularność za oceanem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GrzesiekDe   
Otrzymana reputacja: 11
GrzesiekDe

Zgadzam się, sam system ChromeOS jest cały czas rozwijany, dodanie możliwości instalowania aplikacji z Androidowego Google Play jest czym niesamowitym. Sam się przymierzam do kupna. Zachęca do tego cena ! i wydajność systemu. Do typowo biurowej pracy jest idealny. Zastanawiając się pomiędzy Chromebookiem za okolu 1000 zł a Mac'kiem za 5000 zł, chyba nie ma nad czym. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gom1   
Otrzymana reputacja: 0
gom1

Dla przeciętnej gospodyni z Gdańska, która komputera używa do tego samego co swojego smartfona - FB, YT, GMail, oglądanie Netfliksa, Ipli i fotek, wypełnianie PITów, klikanie w bankowości, słuchanie Spotify - nie ma niczego lepszego. W zamian dostaje stabilność, szybkość, bezpieczeństwo (ransomware? co to?). Czego chcieć więcej?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szynku   
Otrzymana reputacja: 1224
Szynku

Posiadam chromebook-a od paru miesiecy i musze w pełni polecić go osobom, którzy na codzien korzystaja z fb,twiter, news, youtube, netflix, amazon, ebay itd... Nie mogę się doczekać kiedy dostanę aktualizacje do PlayStore, wtedy to mój PC na windowsie bedzie włączany tylko i wyłącznie do photoshop-a czy ilustratora bo w pełni mi chromebook wystarczy do codzienniej pracy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rumpelst   
Otrzymana reputacja: 36
rumpelst

Przeczytałem pytanie i muszę lekko skorygować swoją opinie. Do edycji zdjęć i video jednak bardziej polecam pełen system. Może nie długo będzie alternatywa w postaci Windows 10 s ale jak na razie zostaje 10 tka lub Mac

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
alfaomega   
Otrzymana reputacja: 2
alfaomega

Ja na co dzień korzystam tylko z internetu i do tego obsługa MS Office, i odtwarzanie i wgrywanie plików na kompa z telefonu i pomyślałem że jak wezmę chromebooka, to zsynchronizuję go z telefonem i będę ciągle połączony. problem w tym,że system może być ok, natomiast aparat w postaci laptopa dostępny z Chrome Os wydaje mi się być beznadziejny

Edytowane przez adagio
Nie cytuje się poprzedzonego postu wystarczy @up lub @wspomnij.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.