• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Pavcio666

Root w MM 6.0 sposób na ujarzmienie

26 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Zgodnie z obietnicą, postanowiłem opisać jak ja sobie radzę z root-em naszego LG H525 dla MM 6.0.

!!!!! Nowa wersja Kingroot 4.9.6 poprawnie przeprowadza root-a bez bootloopa, niestety ja  mam objaw restartowania po krótkim czasie telefonu i utraty root-a. Nadal jest on tymczasowy tylko do restartu (wyłączenia i ponownego włączenia) telefonu. !!!!

Dalsza część jest obecnie raczej historyczna, ale może do niej wrócę aby sprawdzić czy efekt z częstym restarowaniem telefonu także występuje.

Jak do tej pory nikomu nie udało się zrootować tego telefonu na stałe.
"Zrootowanie" nawet najnowszym Kingroot-em (v.4.9), po restarcie telefonu powoduje bootloop-a
telefonu z wrednym komunikatem zdaje się "...fail boot...".
Gdzieś na forum (chyba tutaj) znalazłem informację, że tylko wersja 4.0.5 Kingroot nie daje bootloopa.

I do rzeczy...

1.Należy ściągnąć tę właśnie wersję (miałem dwie z podwersją 85 i 100 - używam 100)

- link - https://drive.google.com/open?id=0BxPJQEoUji_JU196ZG0yamhXZVE
2. Także wersje 4.8.5 lub 4.9 nam się przydadzą (wyjaśnię później)

- link - (google blokuje ten plik nawet jak jest spakowany, poszukam innego sposobu udostępnienia lub można ściągnąć najnowszą wersję samodzielnie)

Zaczynamy...

4. Instalujemy Kingroot wersja 4.0.5 - jeśli nie udaje się - patrz punkty 6.- 9.
5. Powinniśmy po uruchomieniu apki uzyskać root
    Dla pewności mam zainstalowany "SU Root Checker" - pokazuje czy jest czy nie ma root-a.
6. Czasami po jakiś wcześniejszych próbach nie uda się zrootować telefonu ver. 4.0.5
   - dochodzi do 15% i bang nie można zrootować błąd ... ble ble ble.
   (Ta sytuacja zdarza mi się także jak bateria zupełnie się rozładuje i telefon wyłączy się zupełnie.)
   Nie można także całkowicie w takim przypadku odinstalować Kingroot-a (ver.4.0.5), niby się odinstalowuje
   ale po restarcie już nie zrobimy root-a.

!!! Uwaga teraz przystępujemy do czynności, które mogą spowodować bootloop-a telefonu.
Lecz tylko wtedy gdy zrestartujemy nieopatrznie telefon z wyższą wersją Kingroot-a.

7. Instalujemy wersję Kingroot 4.8.5 lub 4.9, nie ma znaczenia i tak ją za chwilę odinstalujemy.
   Rootujemy telefon - jak się zapyta czy chcemy spróbować  to "Try it", niech zrobi root.
   Po tej czynnośći nie wolno restartować telefonu !!!!
   Odinstalowujemy Kingroot, i po to nam była wersja 4.8.5 czy 4.9.
   Wchodzimy w "General settings" i wybieramy "Uninstal KingRoot" potem "Continue" i odznaczamy pole "Backup Root"
   nie chcemy żadnej kopii plików Kingroota wybieramy "OK" i chwile czekamy.
   Właśnie sprzątamy śmieci, które gdzieś się wcześniej uchowały.

8. Sprawdzamy "SU Root Chicker-em" powinien pokazać uśmiechniętą buźkę :)  i komentarz "YOU PHONE IS NOT ROOTED".
9. Teraz jest bezpiecznie można zrestartować telefon.

Przechodzimy do p. 4 i ... na koniec sprawdzamy "SU Root Chicker-em" powinien się "Cwaniak uśmiechać" ;) i powinien pojawić się komunikat na czerwono że telefon jest zrootowany.

Uwaga: Po normalnym wyłączeniu przyciskiem telefonu i ponownym włączeniu root zniknie... ale wystarczy wejść w Kingroot v.4.0.5, a on zaproponuje naprawę root. To powinno przejść gładko.

Dlatego nazywa się to "TYMCZASOWY ROOT" - do restartu telefonu.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.
Nie odpowiadam za uceglenie telefonu...

Choć w moim LG H525n wykonywałem te czynności wielokrotnie.

Ja mam telefon z PLAY, MM 6.0 No Brand (nie musiałem kombinować z językiem polskim jak w przypadku Orange, działa nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych),
Rozszerzyłem pamięć na kartę SD (z podziałem na dwie partycje) sposobem z tego forum.
Używam Titanium Backup (nie wyobrażam sobie nie mieć własnej kopii apek).
Odinstalowałem lub "zamroziłem" niepotrzebne oprogramowanie.
Telefon działa sprawnie, a ja jak potrzebuje root to zawsze mogę zrobić naprawę na KingRoot 4.0.5

Edytowane przez Pavcio666
aktualizacja artykułu
3 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popraw dostepnosc dwoch pierwszych linkow - nie da sie pobrac :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprawiłem linki niestety jak napisałem nowsza wersja jest przez google blokowana (podaje że narusza ich prawa i zawiera wirusa ;-))

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@Pavcio666

Sprobuj na www.przeklej.org

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wszystko działa tak jak napisane. Po restarcie nie ma bootloopa, ale jak próbuję odnowić roota to dochodzi do 25% i telefon się restartuję.

Edytowane przez bandit29

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Niestety z powodu braku czasu nie wyrzuciłem jeszcze na innym serwerze wszystkich plików. Mam jeszcze tę wersję KingoRoot v.4.05 ale tę niższą podwersję. Czasami używałem także tej. Wrzucę wszystkie pliki na nowy serwer to spróbój tę wersję (dorzucę też system MM6.0 którego używam - wersja no brand, a nie Orange). Ewentualne zrestartuj jeszcze raz telefon.

Proszę tylko o chwilę cierpliwości, niestety pracuję obecnie dla dwu firm i cienko z czasem.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pavcio666

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Restart nic nie dał ale po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko działa tak jak powinno.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej wczoraj robilem Twoim sposobem niestety zlapalem bootlopa ale z mojej winy. Poradzilem sobie. Powiedzcie mi co oznacza restart telefonu ? Mam go przywrócić do ustawien fabrycznych ?czy jeat jakis inny restart

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@RobertOlivier

Restart to wyłączenie i włączenie telefonu

Enviado desde mi LG G4

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeśli aktualna wersja zrobiła roota prawidłowo na 6.0.1 to po restarcie tak czy siak załapie bootloopa?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.