Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

kacper6095

Gubienie zasięgu GPS

Rozwiązany

wetxxx   
Otrzymana reputacja: 14
wetxxx

Potwierdzam. Testowałem na Sygic i na Yanosiku. W obydwu przypadkach program/telefon gubił fix. Ponadto nie działa jak należy Google fit i Walklogger. Ten ostatni podejrzewam, że usypia i przestaje mierzyć kroki. Gdzieś na forum czytałem, że mają ludzie problemy z endomondo. Problem podobny jak wyżej.

Wysłane z mojego HTC 10

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
phkaczy   
Otrzymana reputacja: 1
phkaczy

Do sprawdzenia: w lokalizacji --> przeszukiwanie wyłączyć wifi i Bluetooth. Jak na razie ponad 60 km bez utraty połączenia.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przybor272   
Otrzymana reputacja: 18
przybor272

Trasa Toruń --> Grajewo na nawigacji Sygic + mała przejażdżka rowerem (około 25km) z odpalonym endomondo, ani na chwile nie zgubiło zasięgu GPS'a.

Do sprawdzenia: w lokalizacji --> przeszukiwanie wyłączyć wifi i Bluetooth. Jak na razie ponad 60 km bez utraty połączenia.

Nie wiem czy to dzięki temu, ale praktycznie od nowości od razu to wyłączyłem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
phkaczy   
phkaczy

Trasa Toruń --> Grajewo na nawigacji Sygic + mała przejażdżka rowerem (około 25km) z odpalonym endomondo, ani na chwile nie zgubiło zasięgu GPS'a.

Nie wiem czy to dzięki temu, ale praktycznie od nowości od razu to wyłączyłem.

Czyli wysoce prawdopodobne

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czterdziesci_i_cztery   
Otrzymana reputacja: 3
czterdziesci_i_cztery

Ja zauważyłem, że jak mam załączone oszczędzanie energii, używam google maps, to po wyłączeni ekranu (tak aby baterii mniej czerpało) to w tedy traci sygnał z GPS. Po ponownym włączeniu ekranu łapie sygnał GPS bardzo szybko (5-10 sekund).

Wydaje mi się, że w funkcji oszczędzanie energii jest ustawienie aby wyłączać GPS jak wyłączasz ekran. Nie wiem jak jest bez używania tej funkcji. Nie sprawdzałem. Może zerknę jutro jak będę jeździł.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekdabro   
Otrzymana reputacja: 37
marekdabro

Prawdopodobnie to działa.

Edit: niestety za wcześnie się cieszyłem dalej gubi może już nie tak często ale jednak gubi.

Edytowane przez marekdabro

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kacper6095   
kacper6095

A czy ktoś obecny z użytkowników venom rom ma ten problem?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wetxxx   
Otrzymana reputacja: 14
wetxxx

Gubi bez tych opcji. Po włączeniu ich w trakcie jazdy, zasięg już się nie zgubił. Podejrzewam, że te opcje nie sa przeszkodą w gubieniu fixa. Kiedyś tak miałem... Chyba w Sensation XL. Dopiero upgrade Radia pomógł.

Wysłane z mojego HTC 10

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WsK84   
Otrzymana reputacja: 0
WsK84

Ja wysłałem telefon do autoryzowanego serwisu ( regeneresis ) i otrzymałem info, że wszystko jest OK. Sprawdzali sygnał GPS pewnie w jednym miejscu, a wtedy go nie gubi.

Wysłałem jeszcze raz już z dokładniejszym opisem i zrzutami ekranu z nawigacji i endomondo. Czekam na ich odpowiedź bo dla mnie jest to nie do pomyślenia, że w telefonie za 3k szwankuje taka rzecz.

Jest jakieś skuteczne sprawdzone przez Was rozwiązanie tego problemu ?

pozdrawiam

Edytowane przez WsK84

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
phkaczy   
phkaczy

Ja wysłałem telefon do autoryzowanego serwisu ( regeneresis ) i otrzymałem info, że wszystko jest OK. Sprawdzali sygnał GPS pewnie w jednym miejscu, a wtedy go nie gubi.

Wysłałem jeszcze raz już z dokładniejszym opisem i zrzutami ekranu z nawigacji i endomondo. Czekam na ich odpowiedź bo dla mnie jest to nie do pomyślenia, że w telefonie za 3k szwankuje taka rzecz.

Jest jakieś skuteczne sprawdzone przez Was rozwiązanie tego problemu ?

pozdrawiam

Daj znać co tym razem odpowiedzą

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.