mattaj86

tutorial
XPERIA M5 Instalacja romów przez flashtool

28 postów w tym temacie

@wikary89

Wygraj tak samo androida 5 ale bez żadnych wipe przy flashu. Ki kiedyś to pomoglo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wgrałem soft orange (z xperifirm). Czy orange ma różne softy? Bo te, które wgrałem nieco się różni.
Mam też problem z tym softem. Nie wykrywa muzyki (z karty sd). Nie da się wejść do albumu ("ta aplikacja wymaga następujących urpawnień w celu wykonania tego działania", potem udało się wejść, ale album też nie wykrywa żadnych zdjęć z karty sd). Telefon ciągle o coś pyta np. "zezwolić aplikacji video na dostęp do zdjęć i (...)", "zezwolić aplikacji video na odczytaj unikatowy identyfikator urządzenia"
Naprawiałem xperia companion i nic nie pomogło.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo musisz dać uprawnienia aplikacji aby mogły korzystać z zasobów. Marshmallow tak ma,  nie zmienisz tego. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem dzisiaj w kilku serwisach gsm. W jednym gościu powiedział, że 3 dyszki, w jeden dzień zrobi, ale może się nie udać. W drugim, że nie podejmie się, bo telefon może stracić imei. W trzecim, że najlepiej to autoryzowanego serwisu sony. W czwartym, mówił, że się da, ale kosztuje więcej, 150 zł, i trzeba czekać około miesiąca.

Wgrywając przez flashtoola standardowo tak jak robiłem, można coś uszkodzić? Z czego to wynika, że niektórzy nie widzą możliwości, a u innego da się ale trzeba tak długo czekać - co on z tym telefonem chciałby kombinować? W serwisach jakoś inaczej wgrywają oprogramowanie niż w warunkach domowych flashotoolem?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego robiąc wszystko wedle norm w flashtool niczego nie uszkodzisz czy nie stracisz imei. JA robię swoim znajomym telefony to znaczy wgrywam oprogramowanie i kto chce to robię im roota i jeszcze nigdy mi się nie dało walić telefon. Musiałbyś wgrać np soft z m4 do m5 aby szkodzić telefon choć podejrzewam że sam program by nie puścił bo by wykryło że to nie od tego telefon ale tego nie jestem pewien bo nigdy nie próbowałem. Więc próbuj śmiało zgodnie z instrukcją najwidoczniej w serwisach się im nie chce.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobilem wlasnie flasha z 6.0 na 5.1.1 nic nie wyskakkiwalo bym klikal YES lub NO wszystko przebieglo tak jak powinno. Komunikat by odlaczyc tlf i odpalic... Odpalam i co? du*a telefon nie wlacza sie, nic go nie wykrywa. Awaryjne wlaczanie tlf przyciskiem vol- i power nie trybi. Telefon kosz czy cokolwiek mozna z nim zrobic??=????????

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moze Xperia Companion ci tylek uratuje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@phela133

Ślij do serwisu bo uwaliłeś  płytę główną. Też tak mi się stało przy downgrade do 5.1.

dodana zawartość

Swoją drogą, ciekawe dlaczego niemożliwy jest powrót do 5.1.

We flashtool nie było problemu nigdy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.