Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

andrzejd73

ładowanie niefabryczną ładowarką

Rozwiązany

mirewil   
Otrzymana reputacja: 2
mirewil

No dobra to ja się wtrącę. Fonik dotarł, zanim zacznie ciężko pracować (a nie będzie miał lekko) trzeba się pobawić.

Jako, że nasz opiekun firmy ściągnął go od kolegi gdzieś z Polski to oczywiście nie wykluczam, że zanim trafił w moje ręce ktoś komuś go udostępnił do oglądania/testowania. Fonik miał po uruchomieniu 2% baterii i stał w trybie "biały ekran" więc pewnie jest jak pisze i był twardy reset, ale muszę z tym żyć :DD

No i zaczynają się moje pytania

Poszedł do fabrycznej szybkiej ładowarki choć w domu leżą od M7 i od M8. Rozumiem, że tematu wolna czy szybka nie rozwiążemy, ale.....

1.Skoro leży już w szybkiej to jak długo go tam trzymać zakładając, że to pierwsze jego ładowanie.

Oczywiście w domu do wolniejszych (z 7 i 8) mogę przełożyć kabelek C od 10 i będzie powoli. Zapewne czasem będzie w takiej a czasem w innej.

2. Gdzie dokupić drugi kabelek z wtykiem C aby korzystać z ładowarki samochodowej (oczywiście Komputronik jest blisko i ma) tylko do auta wolałbym oryginalną/elastyczną spiralkę a może lepsze będzie przejścówka (też z komputronika)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hunter-sw   
Otrzymana reputacja: 27
Hunter-sw

No niestety sprężynkę musiałem kupić na Allegro, bo chociaż też kupiłem adaptery/przejściówki, to chciałem mieć dodatkowy kabel.

A HTC ładuj normalnie - jak każdy inny telefon. Pierwsze, czy setne ładowanie - kompletnie bez róźnicy. Pamiętaj tylko o efekcie dobijania do pełna - ja po prostu zostawiam na dłużej w ładowarce, ale nie na całą noc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
natha   
Otrzymana reputacja: 40
natha

A propos dyskusji qriozum vs. stark2991

Panowie, a czy nie jest tak, że na baterię jest tylko rok gwarancji? Czy ze względu na unibody musi być 2 lata? W przypadku telefonów z wymienną baterią, bywało i tak, że obejmowała ją raptem 6-mies. gwarancja i była traktowana jako część eksploatacyjna.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qriozum   
Otrzymana reputacja: 278
qriozum

@@natha,

Nie jest tak jak myślisz, że na akumulator w HTC10 jest rok gwarancji.

Napisałem że jest 24 miesiące od daty zakupu, lub od daty produkcji, jeżeli reklamować będziesz bez dokumentu potwierdzającego datę zakupu.

--

wysłane z HTC10 przez Tapatalk v6.0.7

[Dodano: 06 lipiec 2016 - 10:28]

Jak masz wątpliwości - zerknij do zapisów umowy o ograniczonej gwarancji udzielanej przez producenta.

--

wysłane z HTC10 przez Tapatalk v6.0.7

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Brs263   
Otrzymana reputacja: 3
Brs263

Ja kupilem przejscowke z micro na c do starej ladowarki od noki daje rade a przejscowka wyszla mnie 2zl :D

Wysłane z mojego HTC 10

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patrykkubiak_96   
Otrzymana reputacja: 77
patrykkubiak_96

Taka ciekawostka (post innego użytkownika):

Ja od siebie mogę napisać, że ładowałem swojego Note 5 w trybie quick charge przez ponad 6 miesięcy. Wystarczyło to do uszkodzenia baterii. Objawem tego jest gdy bateria posiada poniżej 30 % naładowania to leci do 0 w bardzo szybkim tempie ( max20 min) a nawet tel potrafi natychmiast wyłączyć się i nie mogę go włączyć dopóki nie naladuje baterii do min 5 %. Na dniach będę ten temat zgłębiał z serwisem Samsunga.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
Otrzymana reputacja: 49
slawrumia

Samsung ma byle jakie baterie, mi w note 1 też padła po pół roku i nie było szybkiego ładowania,

Zamówiłem amperomierz na USB, jeżeli faktycznie będzie ładowało 12V i 1,25A to jest to bez szkody dla akumulatora

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcindreszcz   
Otrzymana reputacja: 21
marcindreszcz

Taka ciekawostka (post innego użytkownika):

Ja od siebie mogę napisać, że ładowałem swojego Note 5 w trybie quick charge przez ponad 6 miesięcy. Wystarczyło to do uszkodzenia baterii. Objawem tego jest gdy bateria posiada poniżej 30 % naładowania to leci do 0 w bardzo szybkim tempie ( max20 min) a nawet tel potrafi natychmiast wyłączyć się i nie mogę go włączyć dopóki nie naladuje baterii do min 5 %. Na dniach będę ten temat zgłębiał z serwisem Samsunga.

Ciekawe jak mu poszlo ,kilku moich znajomych do dzisiaj wspomina serwis Samsunga ,Gdy trzeba było oddać sprzęt na serwis.Najcześciej odmowa naprawy bo :telefon zalany ,a jedyną wodę jaka widział to te na tapetach pobranych z sieci

Edytowane przez marcindreszcz

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patrykkubiak_96   
Otrzymana reputacja: 77
patrykkubiak_96

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qriozum   
Otrzymana reputacja: 278
qriozum

Tamten wątek to czysty ... kabaret :D

Nawet "Paranienormalni" by wysiedli na pierwszej stronie ;)

Mocarz:

http://forum.android.com.pl/topic/274321-funkcja-szybkiego-%C5%82adowania-jak-wp%C5%82ywa-na-baterie/#entry4512397

:)

[Dodano: 10 lipiec 2016 - 19:42]

Głos rozsądku, trzeźwe spojrzenie na problematykę:

http://forum.android.com.pl/topic/274321-funkcja-szybkiego-%C5%82adowania-jak-wp%C5%82ywa-na-baterie/#entry4513230

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.