Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

homman

Moje porównanie NO limit na kartę

Rozwiązany

painball   
Otrzymana reputacja: 50
painball

To dotyczy Twojego nadajnika. Sorry ale mówisz żeby sprawdzać zasięg w roamingu krajowym gdzie masz ograniczenia w priorytetach stacji i smycz operatora który udostępnia swój nadajnik.

Idąc Twoim tokiem rozumowania: W Gdańsku gdzie Orange ma swoją "stolicę" bo jest liderem w Pomorskim, a Ja mam Play... Orange to totalna kicha bo przełączając na Orange ręcznie ledwo chodzi, rwie itd i ucieka do T Mobile. Przy czym w tablecie mam internet od Orange i nie ma żadnego problemu 2/3/4G i w rodzinie nikt nie narzeka, a wszyscy w Orange.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Snajpiq   
Otrzymana reputacja: 79
Snajpiq

Przepraszam, może źle się wyraziłem. Jednakże zawsze można sobie porównać u siebie działanie danego operatora oraz Play na danym roamingu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
Otrzymana reputacja: 31
homman

Snajpik nie możesz tak zrobić jak napisałeś ponieważ jako klient play jesteś traktowany wyżej niz orange w sieci t mobile np :)

Po 2 w play masz 15 mbit max przeważnie w orange nie masz limitu dokładnie podanego.

Więc sory ALE TYLKO WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD.

To nie nadajnik a twoje ograniczenie play.

I nie chodzi mi o to by bronić orange bo jw dla mnie średnia sieć tylko by przedstawiać fakty.

A fakty sa takie że w dobrych warunkach szybkość na orange będzie większa niż na play.

A zasięg jeśli ustawisz orange na p4 będzie lepszy niż na faktycznej karcie orange.

WIĘC NIE NIE MOŻNA PORÓWNAĆ NA KARCIE PLAY. Bo ta chociażby ma ograniczenie do 15 Mbit.

a 4 pln na starter nju to chyba nie problem?

A painbal też wprowadza w bład.

Bo w pomorskim to akurat dominuje T mobile!

Specjalnie nawet na lato nadajniki rozkładają.

I z tych nadajników korzysta orange. I dlatego przerzuca cię z automatu w Bieszczadach i nad morzem do T mobile bo tam te sieci dominują.

W tablecie sim orange działa ci świetnie ale na sieci Tmobile :)

Ewentualnie twój tablet obsługuje LTE 2100 i 2600 a telefon nie. Rzadko który telefon obsługuje 2600 a na takiej częstotliwości działa LTE orange.

Macie coś takiego jak mapa BTSów 

http://beta.btsearch.pl/

Zobaczcie sobie nadajniki.

Choć to niewiele daje w miastach. Bo np ja mam do nadajnika orange blisko ale jest przeciążony co pisałem. I daje 2 Mbit. W tej chwili nawet 1 Mbit i problemy z komunikacją sieciową.

Ale nie znaczy że dla kogoś nie będzie to idealna sieć BO JEST NAJKORZYSTNIEJSZA CENOWO.

Ale pozwala ocenić zasięg telefonu do rozmów.

Edytowane przez homman

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
painball   
painball

Może mam przeterminowane informacje. Nie chciałem reklamować. Chodziło mi raczej o to, że infrastruktura orange w trójmieście jest naprawdę przyzwoita. Nic innego. Mam Play i będę zmieniać chyba bo mi się kończy abo na firmę za miesiąc;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
INTseed   
Otrzymana reputacja: 78
INTseed

A w moim telefonie orange free działa tylko na nadajnikach orange. Na inne mi nie przełancza. Telefon obsługuje lte band 1 i 3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Snajpiq   
Otrzymana reputacja: 79
Snajpiq

Dobrze, moja metodologia testu może i nie była dobra, ale odczucia prawdziwe. Nie chciałem nikogo wprowadzić w błąd.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
homman   
Otrzymana reputacja: 31
homman

Orange i nju działaja przecież na networksie. Tmobile + Orange.

Więc to pokazuje jeszcze bardziej jak mało się poruszasz.

Edytowane przez homman

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
thunderbolt   
Otrzymana reputacja: 91
thunderbolt

Czyli homman skąd bierze się to narzekanie na działanie Orange?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
painball   
painball

Panowie. Wszystko super i w ogóle. Ale temat jest o ofertach no limit, a dyskutujecie o zasięgu;) U jednych jest lepszy orange, innych plus... Trzeba kupić tani starter i sprawdzić. Nie dyskusyjny o wyższości świat;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
thunderbolt   
Otrzymana reputacja: 91
thunderbolt

Temat jest autora watku, który zaczął z nami rozmawiać również o tym a że ma pojęcie, więc chętnie dowiem się czegoś nowego. Także niepotrzebna ta zabawa w moderatora.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.