bajekk

LG K8 - Czy jest możliwość zmiany pamięci wewnętrznej na kartę SD?

17 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam, czy w tym telefonie można zamienić pamięć wewnętrzną kartą sd ?  Szukałem wszędzie w ustawieniach lecz takiej opcji nie znalazłem. Android 6.0 Marshmallow. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi   :)

Edytowane przez Araa
Poprawiam nazwę tematu. Następnym razem proszę swój problem opisać jak najbardziej szczegółowo.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@@bajekk

Tylko przez adb. Najpierw zaktualizuj system - jeśli masz taką opcję.

Ma słaby slot sd i kiepski procesor - musisz mieć bdb k.sd.

Opis znajdziesz w lg g4c, g4s, samsung s7. W google też: "Adopted storage s7".

http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie może ktoś z was ma lgk8 lte i rozgryzł go bo mam problem

otóż nawet jak zainstalowane aplikacje przeniosę na kartę sd to nadal w urządzeniu nie mam pamieć wolnej i ciągle mi pokazuje ze mam zwolnic miejsce. 

aktualnie telefon przywróciłem do ustawień fabrycznych i chce zacząć od nowa coś robić bo masakra 

Zainstalowane miałem Facebook , messenger , grę z fejsa i mi zabierało razem 2gb no nie możliwe przecież skoro gra ma 50mb fejs z 100 messenger z 100 to daje nam 250-300mb

a przeniosłem te aplikacje dodatkowo na kartę sd to i tak nic nie dało 

ma ktoś pomysł co zrobić żeby mi całej pamięci nie pożerało . cinkciacrz.pl itp odinstalowalem 

i jedno pytanie mam czy jest jakaś możliwość instalowania aplikacji na karcie sd ?>

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

Po uruchomieniu dalvik-cache pożera ok.1gb, do tego aktualizacje apek google i lg.

Rozwiązenie podałem wcześniej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Od kilku dni posiadam lg K8. Jednak mam problem. Ma on wbudowane 8 gb pamieci z czego wiekszosc zajmuje system i aktualnie brak mi miejsca na pozostale aplikacje. Nie moge nic pobrac ze sklepu. Czy na tej wersji jest na to jakis sposob? Np zeby to karta sd byla glowna pamiecia? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Czy są jakieś korzyści z ustawienia karty jako pamięci wewnętrznej?

Pytam, bo już to zrobiłem na K8 (oczywiście przez ADB), zakupujące specjalnie na tę okazję, szybką kartę SD...

Montując kartę jako zewnętrzną, można na nią przenieść niektóre aplikację, zdjęcia, muzykę.

Montując kartę jako wewnętrzną, można na nią przenieść te same aplikację, zdjęcia, muzykę.

Chyba jedyna różnica po "przeróbce", to że w podsumowaniu mamy niby więcej "pamięci urządzenia" i nie możemy już przeglądać zawartość prawdziwej pamięci wewnętrznej.

Spoiler

bc0e92e8bf57.png

Edytowane przez krzychy
Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

MrDark moglbys podac jaka dokladnie karte kupiles i jak to teraz wyglada sytuacja z zainstalowana karta tj.czy jest faktycznie wiecej miejsca jezeli chodzi o system i wgrywanie aplikacji

Edytowane przez Darios79

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Montując kartę jako zewnętrzną, można na nią przenieść niektóre aplikację, zdjęcia, muzykę.

Tylko część niektórych aplikacji...zdjęcia...

Montując kartę jako wewnętrzną, można na nią przenieść te same aplikację, zdjęcia, muzykę.

Całość "ruchomych" aplikacji..można użyć appmgr III. Zdjęcia...są już na adopted.

Chyba jedyna różnica po "przeróbce", to że w podsumowaniu mamy niby więcej "pamięci urządzenia" i nie możemy już przeglądać zawartość prawdziwej pamięci wewnętrznej.

Jest większa partycja /data, ruchome apki instalują się auto na k.sd. Nie należy jej wyjmować, robić factory reset i aktualizacji(ktoś ostatnio przywrócił dostęp do adopted po FR - miał backup danych na k.google).

Edytowane przez krzychy
Odpowiedź w cytacie ? Coś nowego ;)
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, może macie jakiś inny sposób na zrobienie większej pamięci, ciężko mi to wszystko pojąć a mi głównie zależy na zagraniu w GTA San Andreas.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

jeżeli masz zainstalowanego adb wpisz poklei komendy:

adb devices

adb shell sm list-disks

adb shell sm list-volumes all

adb shell sm set-force-adoptable true

adb shell sm partition disk:179,64 private

adb shell sm set-force-adoptable false

adb shell sm list-volumes all

W drugiej komendzie będziesz miał dane dysku które zmienisz w 5 komendzie tam gdzie w przykładzie jest 179,64.sprawdziłem w moim lg i wszystko wyszło jak należy. I odrazu po tym zrestartuj telefon.pełny opis 

http://www.instructables.com/id/LG-4-and-Adoptable-Storage-Android-M-No-Root/

Edytowane przez Darios79

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.