Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

szy_mat

Jak połączyć Android Wear z Android

Rozwiązany

szy_mat   
Otrzymana reputacja: 2
szy_mat

Piszę ten post, gdyż nie chcę aby moje doświadczenie z kilkugodzinnego kombinowania z emulatorami się zmarnowało. Tak więc najpierw zacznijmy od standardowego Androida. Aplikacja do łączenia z smartwatchem Android Wear wymaga obsługi Bluetootha w ROMie, gdyż inaczej pobranie obiektu do jego obsługi zwraca null, co kończy się wysypaniem aplikacji, nie ma znaczenia to, że z zegarkiem może się łączyć nie tylko przez BT ale również przez TCP/IP. Więc z góry odpada emulator Genymotion i oryginalny emulator Androida. Jedyna opcja to Android-x86 w VirtualBoxie, ja użyłem Androida 6.0. Teraz kwestia połączenia ADB z Androidem. Trzeba przełączyć tryb sieci w VB na Host-only network, w Androidzie wcisnąć Ctrl+F1, powita nas powłoka Bash, i wpisujemy ifconfig. Wyświetli się adres IP maszyny. Później wpisujemy:

setprop service.adb.tcp.port 5555

adbd

Wracamy do GUI Androida skrótem Ctrl+F7, i na hoście możemy teraz połączyć się komendą adb connect z odczytanym wcześniej adresem IP. Niestety, nie udało się zrobić aby równocześnie działało ADB i internet - na Host-only internet nie działa, na NAT nie można połączyć sie z ADB, kombinowania z dwoma interfejsami też spełzły na niczym. Teraz, jak się połączyło ADB możemy zainstalować program do łączenia z Android Wear pobrane stąd https://apkpure.com/. Można też pobrać z Google Play. Teraz jeszcze jedna sprawa - ustawienia graficzne Androida. Domyślnie rozdzielczość jest niewielka, można ją zmienić w prosty sposób. W GRUBie wybieramy Debug mode, edytujemy parametry kernela wciskając dwa razy "e" i dopisując na końcu vga=ask. Potem wybieramy tryb, i jak jest w porządku i chcemy go zapisać na stałe otwieramy w vi plik configuracyjny: vi /mnt/grub/menu.lst i dopisujemy do pierwszej opcji vga=tutaj numer trybu przekonwertowany z Hexa do systemu dziesiętnego. Teraz reboot -f i rozdzielczość ustawiona. I ostatnia sprawa - czyli uruchomienie emulatora Android Wear z ROMem x86 równocześnie z VirtualBoxem. Standardowo jest to niemożliwe gdyż tylko jeden hypervisor może używać funkcjonalność wirtualizacyjną procesora w tym samym czasie. Aby więc uruchomić zegarek bez wirtualizacji sprzętowej wpisujemy emulator -avd NAZMA_AVD -memory PAMIĘĆ_W_MB -no-accel -no-snapstorage -gpu on. A jeżeli chcemy jednak użyć wirtualizację sprzętową, zamkniemy VirtualBoxa a emulator Androida dalej nie rusza musimy przeładować moduły jądra KVM w następujący sposób (oczywiście dotyczy to tylko Linuxa):

# rmmod kvm_intel

# rmmod kvm

# insmod kvm

# insmod kvm_intel

I to (chyba) wszystko.

• Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Coderoid   
Otrzymana reputacja: 207
Coderoid

Ja mam dwie prośby.

1. Czy możesz zmienić tytuł na taki bardziej tutorialowy np "Jak połączyć Android Wear z ADB" 

2. Możesz wykonać screen shoty?

I tak odnosząc się do samego wpisu. 

Niestety, nie udało się zrobić aby równocześnie działało ADB i internet 

Jeśli dobrze myślę, to urządzenie może działać albo jako dostawca neta albo jako odbiorca. To jest coś ala moduł wifi na USB. Albo go dajesz w tryb hosta albo nie. 

A żeby VirtualBox działał za NATem to trzeba skonfigurować sieć dobrze na VM. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szy_mat   
Otrzymana reputacja: 2
szy_mat

Ja nie mówię że jest to niemożliwe, tylko mam bardzo ograniczony czas, jak dobrze pokombinujesz z tablicami routingu i ustawieniami NATu przez narzędzie VBoxManage to na pewno ruszy. W sprawie próśb - napisałem ten post na szybko, jako taki szkic głównych problemów, nie wiem kiedy będę miał chwilę aby przekształcić to w solidny tutorial ze screenshotami dlatego go udostępniam już teraz. Jak znajdę chwilę to porobię screenshoty i na bazie tego co jest napiszę sensowny poradnik.

Edytowane przez szy_mat

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Coderoid   
Otrzymana reputacja: 207
Coderoid

A ja nie zarzucam Tobie że Ty mówisz, że się nie da:P po prostu podejmuję dyskusję i dzielę się doświadczeniami. Być może ktoś inny skorzysta i zagłębi się w temat. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.