• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
RafalNav

FLOW 2 Czy da się jakoś go sflashować lub wgrać nowego roma?

8 postów w tym temacie

Witam wszystkich.

Czy wie ktoś z was czy w modelu FLOW 2 da się przeprowadzić samemu flashowanie lub wgrywanie nowego roma? Czy istnieje jakiś sposób skutecznego zrootowania urządzenia i przeprowadzenia jednego z tych zabiegów?

Proszę o wsparcie gdyż szukam już od dłuższego czasu jakichś rozwiązań i nic nie znajduje.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że się da tylko trzeba znaleźć odpowiedni firmware nam LewaOS MiUi lub inny jak tylko znajdę odpowiednie to podam linki ale większość jest na 4PDA.ru ale niestety trzeba się troszkę podszkolić z wschodnich języków a w szczególności Rosyjskiego ;) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

podajcie czyim klonem jest FLOW2, od jakiego fona szukać recovery.img 

edit:

znalazłem :)  DEXP Ixion M LTE 5

rom stock 4.4 - https://yadi.sk/d/fS-AfMUjntYtS/STOCK

rom stock 5.* - https://yadi.sk/d/vHwxFYdrntmgc/STOCK

Edytowane przez slavepoland

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy te Romy zostały sprawdzone? W jaki sposób je wgrać?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ja mam w tej chwili zainstalowanego Androida 5.1.1 z tego linku:

CM12.1

Zakładam, że masz stockowego Kitkata 

Należy zrootować telefon: np. Kingo root, potem odblokować "Opcje programistyczne" - klikasz 7 razy na "Numer kompilacji" w "informacjach o telefonie".

W menu Usatwienia pojawi się "Opcje programistyczne", włączasz je, oraz włączasz "Debugowannie ADB".

Potem ściągasz odpowiednie sterowniki dla telefonu, oraz pakiet Fastboot może być ten z linku poniżej,

jeżeli masz sterowniki możesz użyć przez terminal "adb reboot bootloader", telefon uruchomi się w trybie bootloader,

potem wgrać custom recovery np. te:

TWRP_DEXP.rar  - ściągasz wypakowujesz do katalogu z fastboot i wgrywasz przez terminal "fastboot flash recovery recovery.img" lub "fastboot flash recovery recovery2.img" 

jeżeli wszystko pójdzie ok. w terminalu pojawi się:

View - potem "fastboot reboot", przytrzymując VolumeUp - uruchamiasz recovery.

Teraz najważniejsze - po uruchomieniu  recovery, najpierw zrób kopię zapasową swojego dotychczasowego romu, jeżeli coś będzie nie tak, zawsze można wgrać to co miałeś dotychczas. Pamiętaj aby kopię zrobić na karcie SD i skopiować ją na kompa, ostrożności nigdy za wiele.

Jak już masz zrobioną kopię, to możesz ruszać z wgrywaniem nowych rom-ów. Czy umiesz wgrywać z pliku ZIP?

P.S. Jeżeli uda Ci się tak uwalić telefon, że nie będzie reagował na nic - czyli cegła. To nic straconego, przez QFIL z pakietu QPST, możesz wgrać oprogramowanie fabryczne.

Tutaj - masz skróconą instrukcję - 

Pobieranie - tu masz pozostałe pliki do odzyskania, w pliku "M54_master...." masz katalogi do których przekopiowujesz wszystkie pliki z katalogu głównego, nie chciało mi się szukać do którego dokładnie katalogu należy wrzuci pliki dlatego kopiowałem do wszystkich :). Jeżeli wszystko pójdzie prawidłowo telefon sam się zrestartuje i uruchomi z fabrycznym andkiem 5.1.1. Ale to procedura awaryjna, jeżeli nic nie skopiesz z recovery to nie będzie potrzebna.

Pomocne linki:

Forum 4PDA.ru

Download MM(6.0.1) - ale bez języka polskiego

Download2

Stock KitKat z root

Edit:

dobrze dopracowana wersja MM(6.0.1) - włącznie z językiem polskim

RR-6.0.1

2 osoby postawili piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

jest już prawie gotowa aktualizacja dla naszego telefonu, do wersji 7.1.1(Nougat)

Android 7.1.1(Nougat)

na wersji 6.0.1 - pracuje już od jakiegoś czasu i wszystko działa jak najbardziej poprawnie.

Android 6.0.1(Marshmallow)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Pokopałem trochę w internecie, chciałem poeksperymentować, udało mi się zrobić i ROOT'a, i wgrać recovery (ogólnie samo poruszanie się w środowisku DOS nie jest dla mnie problemem :) ), aczkolwiek nie jestem biegły w samym linuxie czy androidzie ( z instrukcjami takimi jak tu coś zrobię).

Mam jeden problem, mianowicie strasznie długo czekałem po wrzuceniu CM12.1, czy stockowego 5.1.1 (też od rosjan) i restarcie. Telefon oprócz ekranu startowego "Kruger&Matz powered by android" na czarnym tle, praktycznie do godziny nic nie zrobił i to kilkukrotnie. Nie wiem czy czekać jeszcze dłużej...

Chyba, że trzeba coś jeszcze zrobić. Ale dodam też, że KitKata z powyższych linków wciągnął i załadował bez żadnego problemu. Marshmallowa wywala w trakcie instalacji, twierdzi, że jest nie do tego urządzenia (no i ma rację, bo plikach built.prop ma namazane że jest do tego drugiego.

I tym akcentem, proszę o jakieś nakierunkowanie, jak to ugryźć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Wiooreck

nie powinno być problemów z wgraniem nowego systemu, czy po wgraniu  CM12.1 m  np. z tego linku jest taki sam problem

a spróbuj po wgraniu systemu zrobić wipe Data, Cache i Dalvik, powinno bez problemu pójść. Instalowałem już 4.4, 5.1.1, 6.0.1 i 7.1.1 i nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem(no chyba, że wgrałem boot.img od 7.1.1  a system od 6.0.1 - może tu coś pomieszałeś.

Przy instalowaniu zrób format całej pamięci wewnętrznej i od nowa wgraj cały system, wtedy zrób wipa i spróbuj uruchomić

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.