Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

ScaleneVirus288

Czy opłaca się zamieniać pliki mp3 na wav?

Polecane posty

ScaleneVirus288   
Otrzymana reputacja: 0
ScaleneVirus288

Witam . Dziś z nudów chciałem sobie zobaczyć jak mogę wzmocnić moją muzykę  jeszcze bardziej pomimo zwiększenia jej głośności , głośności telefonu ponad ma ( spaliłem przypadkowo raz głośnik :/ ) oraz użycia equalizera . Użyłem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AndroidA.MediaConverter&hl=pl ( Media Conventer ) i zmienił mi 2 pliki z mp3 ( 3-4  mb ) na pliki wav . Troche to dziwne bo nie wiedziałem że pliki wav mają 200 mb ale poczytałem w necie i niestety ale uznałem że posiadanie zaje**stych utworów z świetnymi bitami oznacza marnowanie miejsca ale mam kartę pamięci 32 gb i tylko 30 GB zawalonych plikami mp3 więc troche mi wytrzyma karta . Może mi ktoś tylko powiedzieć czy się opłaca zmieniać na wav ? Mam słuchawki za 300 zł + vipera i nadal nie widze różnicy pomiędzy mp3 a wav . No dobra . Troche mocniej uderza bit podczas słuchania dupstepu ale nic innego się nie zmienia . Czy jest to wina tego że podczas pobierania plików z yt pliki straciły swoje właściwości i nie da się ich polepszyć ?

Edytowane przez ScaleneVirus288
Mam inne informacje dot moje problemu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dodgers   
Otrzymana reputacja: 7
dodgers

Najprościej ujmując, to co zostało utracone przez kompresję do mp3, nie da się magicznie odzyskać przez samą konwersję do wav. (Chociaż nie wiem czy jest sens jeszcze odpowiadać :P )

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Piterosss   
Otrzymana reputacja: 94
Piterosss

Jeśli chcesz lepszą jakość dźwięku to najlepiej szukaj muzy w formacie FLAC, ale jeśli masz Huawei Y6 tak jak wpisane jest w profilu to raczej nie liczyłbym na dużo lepszą jakość nawet na słuchawkach za 10tys zł, po prostu zbyt kiepski układ audio, nawet nie wiem czy na nim usłyszysz różnice pomiędzy FLAC a mp3, ale spróbować możesz.

P.S. I tak jak wspomniał kolega wyżej, nie odzyskasz jakości jaką plik stracił podczas kompresji do mp3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
montana1626   
Otrzymana reputacja: 0
montana1626

Kompresja "wsteczna" jest bez sensu. Plik wav jest formatem bezstratnym, mp3 z kolei powoduje kompresję stratną. Wynik byłby podobny jak przy upscalingu video. Większy rozmiar, jakość bez zmian.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.