Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Madmx

Jaka karta pamieci do zapisu aplikacji?

Polecane posty

Madmx   
Otrzymana reputacja: 0
Madmx

Witam.

Kupiłem kartę pamięci good rama ale po próbie formatowania jej by działała jako pamięć wew pisze mi, że jest za wolna.

Jaka kartę polecacie? Interesuje mnie 16 bądź 32 GB.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
montezuma   
Otrzymana reputacja: 44
montezuma

Szkoda, że nie napisałeś dokładnie o jaką kartę chodzi tzn. czy jest class4 czy 10 i jaką ma pojemność. Z zasady powinno się kupować takie jak są wyszczególnione w specyfikacji smartfona { pojemność }. Większość telefonów obsługuje karty 32 Gb class 10 więc trzeba rozejrzeć się za taką kartą. I najważniejsze - nie sugeruj się ceną, bo na allegro można kupić super pojemną kartę za kilkanaście złotych nie wartą ,,funta kłaków ''. Bierz te markowe np. SanDisk, Kingston. Kartę, oryginalną, kupisz w sklepach MM, Euro AGD, Mediaexpert.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Madmx   
Madmx

Karta która posiadam ma 16gb class 10 tak na opakowaniu pisze. Dokładnie z tej aukcji http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5256225341 telefon to HTC 820.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
montezuma   
Otrzymana reputacja: 44
montezuma

Formatowałeś ją w komputerze przed włożeniem do telefonu ? Jeśli tak - niepotrzebnie ! Po włożeniu do telefonu świeżo rozpakowanej karty telefon sam lub za pomocą komend poprosi o jej sformatowanie. Ja proponuję Kartę SanDisk Ultra 32GB { speed up 48 MB/s }, jest niezawodna, sam ja posiadam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 1846
dzidexx

@Madmx

Z opisu na opakowaniu wynika, že jest zbyt wolna - 30/15 r/w, system ją formatuje i szyfruje - prędkości jeszcze spadają.

Ostrzeżenie pojawia się w pobliżu 26/20 r/w.

Ja uważam, że minimum to samsung evo.

Tu zajrzyj.

@montezuma

Jak kiedyś karta ci padnie to będziesz formatował w pc i sprawdzał programem h2testw.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Madmx   
Madmx

Do PCta jej nawet nie wkładałam. Włożyłem od razu do telefonu. W ustawieniach chciałem ją sformatowac na pamięć wew ale wyskoczył komunikat że jest za wolna. Np taka by była http://allegro.pl/pamiec-sandisk-micro-sd-16gb-ultra-android-80mb-s-i5819104880.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=42829 ??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

Wybierz coś w xkom z odbiorem osobistym/wysyłką - dają 14/30 dni na zwrot/wymianę.

Odradzam kupowanie na allegro w nieznanym sklepie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Madmx   
Madmx

Pisałem do xkomu co oni polecają i dostałem taką odpowiedź:

Witamy serdecznie,

uprzejmie informujemy, iż możemy polecić poniższy model karty microSD, który posiada wysokie parametry techniczne (prędkość odczytu aż 90 MB/s) oraz bardzo dobrą jakość wykonania:

http://www .x-kom.pl/ p/258594-k arta-pamie ci-microsd -sandisk-1 6gb-micros dhc-extrem e-uhs-i-90mb-sadapte r-sd.html

Co Wy o tym sądzicie brać?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
QkiZ   
Otrzymana reputacja: 17
QkiZ

Z tym testowaniem szybkości karty przez Android bywa różnie. Raz powie że karta za wolna, za drugim razem jest już ok. Nawet jeśli telefon się upiera że karta jest za wolna co mi się zdarzało na Class10 to zawsze można spod adb przygotować kartę jako pamięć wewnętrzną.

Wysłano z Tapatalk / Sent with Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.