Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

System Operator

[ROM] xXx No Limits 5.4 [G900F/W8][CPI8] ☆ Fast ☆ Smooth ☆ Xposed/Viper|Atmos

Polecane posty

System Operator   
Otrzymana reputacja: 2
System Operator

[ROM] xXx No Limits 5.4 [G900F/W8][CPI8] ☆ Fast ☆ Smooth ☆ Xposed/Viper|Atmos

Po 2 tygodniach testów zero problemów, wszystko dopracowane - polecam.  Bardzo dobry ROM.

INSTALACJA:

[CWM/TWRP] [KNOX 0x1]: Otwieramy plik ZIP za pomocą opcji "Install Zip" i potwierdzamy chęć instalacji. Jeśli przechodzimy ze starszej wersji ROM'u - dodatkowo aktualizujemy bootloader i modem do najnowszej wersji PC Odinem.

Więcej informaji na stronie XDA:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/development/rom-xxx-limits-1-1-stable-smooth-fast-t3304941

Edytowane przez System Operator

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kamil00s   
Otrzymana reputacja: 5
Kamil00s

@sensejstg

sorry utknąłem na upgrade G900F_Bootloader_Modems_by_xXx

AP_G900FXXU1_BL-CPI8_MO-CPI1.tar.md5

AP_G900FXXU1_BL-CPH6_MO-CPH6.tar.md5

który wybrać ?

rom

xXx_NoLimits_5.4_G900FXXU1CPI8.zip

jest jakieś ryzyko w odinstalowaniu ?

Edytowane przez Muszczu
W poprzednim wątku dyskusja dotyczy tylko oficjalnych systemów, pytania co do ROM'ów kieruj w odpowiednim wątku lub na PW. Przenoszę.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
System Operator   
Otrzymana reputacja: 2
System Operator

wgraj sobie najnowsze wersje bootloader i modemu

bootloader -> BL_G900FXXU1CPI9.tar.md5
modem -> CP_G900FXXU1CPI9.tar.md5

a ROM wgrywaj najlepiej przez TWRP - wersja 3.0.2.0 jest stabilna, nowsze mają jakieś błędy bo np nie mogłem zainstalować PhoeniX ROM

Edytowane przez System Operator

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LaBt3c   
Otrzymana reputacja: 4
LaBt3c

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym plikiem xXx.options.prop

"Then save your changes and place the modified xXx.options.prop to the root of your internal sdcard."

Mam tam zaznaczać każdą opcje po kolei a później co z tym plikiem, na dotychczasowym zupełnie innym romie wrzucam go na pamięć telefonu bo nie mam pojęcia dokładnie o co chodzi..

Czy podczas instalacji włącza się aroma??

Edytowane przez LaBt3c

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
leichengift   
Otrzymana reputacja: 30
leichengift

Plik wrzucasz sobie do glównego folderu pamięci(karta pamieci albo pamieć wew. telefonu - obojętne). Ja polecam kartę pamieci bo podczas formatu pamieci wew. utracisz plik. Otwierasz go jakims edytorem tekstu na telefonie i edytujesz. Zamiast aroma masz własnie ten plik. Tam wybierasz co chcesz zainstalować. 0 - nie chcesz, 1 - chcesz. Czasami są opcje 2,3 - do wszystkiego jest opis..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
genziutek   
Otrzymana reputacja: 1
genziutek

Bardzo dobry i stabilny ROM. Dodatkowo polecam do tego Boeffla kernel i bateria trzyma sensownie. Przez większość czasu korzystałem puki miałem S5.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dekadan   
Otrzymana reputacja: 9
dekadan

Siedzę już jakiś czas na xXx ale mam problem takiego typu.

Początkowo jak nagrałem moda xxx 5.5a na istniejący system 6.0.1 to z tego co pamiętam potrafiłem robić modyfikacje poprzez zmianę wartości w pliku options.prop, wystarczył rebot i po uruchomieniu wszystko śmigało. Na 5.6 i 5.7 już nie jest tak kolorowo.

instalowałem je już na czysto po pełnym formacie tak jak podpowiada najpierw modem i bootloader później dop całość. Niby wszystko gra ale nie potrafię nic zdziałać plikiem options.prop.....Lezy sobie spokojnie na karcie jak od początku to robiłem i po edycji i rebocie nic się nie zmienia. Daję jeszcze wipe dalvik/art cache, cache i nic.

Co jest nie tak? Przecież nie będę za każdym razem chcąc wykonać edycję instalował na nowo całego moda.

Zmiany dop zajdą jak nagram na nowo całego moda po formacie bo prop itak sobie leży na karcie której nie ruszam. Robię pełen format instalka wg stworzyciela i ok przy zainstalowaniu zachodzą zmiany jeśli takowe zrobiłem ale już na gotowym systemie nie potrafię nic zdziałać. Tak się dzieje na 5.6 i 5.7 sprawdziłem na dwóch tak z ciekawości bo myślałem że może 5.7 coś utyka a 5.6 nie ydzem si pobawi. Ale na obu jest to samo ma ktoś pomysł? Prędzej miałem 5a ale krótko więc mogę się mylić i sory no ale dop zacząłem bawić się w modowanie itp więc niektóre z pozoru proste rzeczy wydają mi się trudne bo nigdy tego nie robiłem ani się tym nie interesowałem te całe skrypty to już w ogóle wyższa szkoła przeciętniak nie wie co to custom rec i do czego jak ja do niedawna siedząc lata na andku. Dziwne że jeszcze nie padną po takich wariacjach jakie robiłem bo przy poprzednim wystarczyło wgrać nowego softa przez FF i żaden serwis nawet go nie chciał zobaczyć tylko z góry wymiana płyty albo cegła...(dzwoniłem po całej pl najlepsze serwisy niby)nie do końca jeden serwis dał rade i w ogolę się podjął 

Edit: Nie znam się tak na tym za bardzo ale jeśli każde modyfikacje trzeba instalować z recovery czy FF to teoretycznie tutaj będzie tak samo? I zwykły rebot nie wystarcza? W sumie kopie porobione a nagrać na istniejący system ponownie ten sam z zachowaniem wszystkich plików i ustawień to nie problem. Myślałem że wystarcza sama edycja pliku ale chyba nie...

Edytowane przez dekadan
dopisek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dekadan   
dekadan

Testowane tak jak się należy na zimnej płycie bez cache itp zawsze wynik zawsze w tych samych granicach a nie jak ludzie piszą ze apka do du*y bo wynik skacze o kilkadziesiąt tyś pkt(czytałem w komentach do samej apki). Najpierw się naumieć później lamentować. Oczywiście trzeba podkręcić cpu i gpu nie wiem jak fon się zachowuje na takich wartościach podczas wymagających gier bo po prostu mi to nie potrzebne, niem wiem jaka grę musiałbym odpalić żeby załapać jakąś lage. Na codzień śmigam na standardowych wartościach a nawet je ograniczam.

Były pytania które aplikacje można bezpiecznie wywalić w wątku chyba o modach ale nikt nie zrobił takowej listy to ja podam kilka od siebie tak że po unicestwieniu na tym jak i stockowym robię 5, 6 nigdy nie miałem jakiegoś komunikatu o błędzie czy coś w tym stylu. Po prostu podglądałem użycie ram i tak po kolei bezpiecznie się ich pozbywałem. W sumie to nie pozbywałem co zamrażałem w titanum tak co by ram i baterii oszczędzić bo kiedyś bawiąc się w odinstalowywanie dziwne rzeczy się działy. Miejsca one dużo nie zajmują żeby definitywnie się ich pozbywać a samo zamrożenie daje radę i przy umiarkowanym  użytkowaniu(co nie znaczy że tel jest nie ruszany bo wi-fi leci ciągle, dzwonie i piszę na co dzień a i pogram i dużo muzyki słucham nie (pchelki a kokretne kolosty AKG) to 3 dni bez ładowania potrafi pyknąć na podświetleniu 25% wyświetlacza.

Na razie mam tyle i tak pozostawiłem kiedyś miałem ok 100 zamrożonych i nic złego się nie działo mi one nie są potrzebne nie wiem jak kto inny użytkuje tel. Mógłbym dodać więcej ale na razie nie widzę aby w jakiś znaczny sposób któreś zżerały zasoby wiec zostawiam jak jest a w razie czego dodaje na bieżąco.

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-11-09-48.thumb.png.c4cd29904e3dc40fbea0bc4614065308.png

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-13-51-49.png

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-13-51-59.png

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-13-52-13.png

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-13-52-21.png

Spoiler

Screenshot_2016-11-18-13-52-33.png

Kiedyś wynik w trybie maksymalnego oszczędzania  wynik był niemal nierealny. Kto zgadnie mam jakieś fanty do S5

Edytowane przez dekadan
Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
edyp   
Otrzymana reputacja: 6
edyp

O co chodzi z tym plikiem xXx.options.prop ?? proszę o wyjaśnienie . Edytować i  co pózniej z nim zrobić , gdzie go skopiować ??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dekadan   
dekadan

To jest coś w stylu aroma instaler ze sam decydujesz jakie składniki chcesz mieć w zainstalowanym roomie i robisz to właśnie poprzez edycję tego pliku albo na kompie notepadem++ żadnym innym,

a najlepiej edytować go bezpośrednio w pamięci tel. najlepiej porzucić swobodnie plik na karte sd już z edytowanymi wartościami, i po zainstalowaniu roomu będzie miał dokładnie to co mu wskazałeś w pliku ja mam menu rozwijane z s7 i wiele innych

Edytowane przez dekadan
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.