Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Revelity

Jak ustawiać całą tapetę tak aby przesuwała się wraz z przesunięciem okna?

Polecane posty

Revelity   
Otrzymana reputacja: 0
Revelity

Witam. Nie jestem pewny czy jest to dobry dział, ale piszę. Posiadam telefon Samsung Galaxy Core Prime i mam taki problem: Gdy ustawiam tapetę nie mogę zrobić w tego w ten sposób że ustawiam "całą tapetę" i po przesuwaniu okien po prostu on się przesuwa, tylko mam tak że muszę ją przyciąć aby w ogóle ją ustawić, wtedy też jednak po przesuwaniu okien na głównym pulpicie ta wycięta tapeta się nie rusza. Nie wiem dokładnie jak ponazywać wszystkie rzeczy, gdyż jestem dość zielony i się nie znam, mam tylko nadzieję że ktoś zrozumie co mam na myśli i powie jak mogę tego dokonać by ustawiać całą tapetę bez wycinania i tak aby przesuwała się wraz z przesunięciem okna. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
deus   
Otrzymana reputacja: 2278
deus

@Revelity

Jeśli chodzi o przesuwanie/zatrzymywanie tapety to odpowiada za to Launcher, czyli program "generujący" pulpity. Jak mniemam masz standardowego touchwiza, zmień go np. na Nova Launcher - tam do wyboru masz różne rodzaje "istnienia" tapety - po rozciągnięcie, przesuwanie w pionie i poziomie jak i unieruchomienie jej na pulpitach. Łap link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Revelity   
Revelity

@deus

Nie obciąży mi to telefonu? Z tego co widziałem u kolegi, gdy da na obrazek "ustaw jako" to na dole pojawia mu się dwie opcje Tapeta statyczna, że musi przyciąć tapete i jak zmienia okienka to jest cały czas ta sama, i druga opcja Tapeta dynamiczna czyli że ustawia całą bez przycinania i wraz ze zmianą okienka w prawo lub lewo, tapeta się też przesuwa. U mnie nie ma takiej opcji : / 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
deus   
Otrzymana reputacja: 2278
deus

@Revelity

Tapeta statyczna/dynamiczna to raczej nie są fabryczne opcje do wyboru w Touchwizie. Miałem parę samsungów i żaden nie miał domyślnie takich opcji.

Nova raczej telefon Ci odciąży aniżeli dociąży. To lepszy launcher niż wbudowany w samsunga.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Revelity   
Revelity

@up 

Miałeś racje, w tym launcherze jedt taka opcja, ale i tak obcina lekko tapete. Znasz może jakieś jeszcze inne launchery, które mógłbym wypróbować? Coś co też nie obciąży, a lepiej będzie wizualnie wyglądał i posiadał więcej opcji?

Edytowane przez Warn_Girl
Cytowanie poprzedzającego postu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.