Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

jaros25

Wifi Calling - czy działa na Note5

Rozwiązany

Artur35   
Otrzymana reputacja: 878
Artur35

Lepiej ta sprawa rozwiązana jest w sieci Plus i Play, ale trzeba zainstalować odpowiednią aplikację lub posiadać soft sieciowy. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
Otrzymana reputacja: 0
mikuss

w sieci a2mobile niestety WifiCalling nie hula, na Note 4 fajnie działało, mam nadzieje ze dopracują ten temat szybko, bo przydatna usługa :) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
upel   
Otrzymana reputacja: 16
upel

A jak dziala to w plusie. Ja nic z opcja wifi calling nie posiadam....

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 5 (SM-N920C)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

@mikuss

Żelazną zasadą każdego operatora, jest udostępnianie usługi Wi-Fi Calling w ramach brandowanych przez siebie softów. Także, jak sieć udostępni taką użyteczność, to chcąc z niej skorzystać będziesz musiał mieć rom operatora.

@upel

Note5, może obsługiwać tę usługę. W Plusie Wi-Fi Calling działa, jednak tak jak wyżej wspominałem, aby skorzystać z niej, należy mieć wgrany soft brandowany przez sieć. Aktywacja jest wówczas prosta, wysyła się SMS o treści START na numer 282.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
mikuss

tylko ze jeśli chodzi o a2mobile to nie miałem brandowanego softu pod operatora, miałem Note 4 zakupiony w Media Markt, wystarczyło pobrać ich apke i hulało, ale warunkiem podstawowym było mieć tel zgodny z lista na której były modele z którymi usługa działa, ponoć cały czas powiększają ta listę wiec jest nadzieja :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
upel   
Otrzymana reputacja: 16
upel

No ale to bez sensu zeby nie bylo aplikacji w sklepie. A note 5 romu dajmy na to plusa nie bedzie, bo w Polsce tam gdzie dziala plus ten telefon jest niedostepny,....

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 5 (SM-N920C)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35
Napisano (edytowane)

@upel

Nie ma takich aplikacji w sklepie Play. A rom plusa możesz sobie sam wgrać i wówczas będziesz miał WiFi Calling.

dodana zawartość

@mikuss

Okazuje się, że a2mobile jest jedynym operatorem na naszym rynku, który istotnie umożliwia korzystanie z WiFi Calling na zasadzie zainstalowania operatorskiej aplikacji. Niestety inni operatorzy mocno się bronią przed takim rozwiązaniem. Warunkiem jest tylko korzystanie z karty SIM a2mobile oraz umieszczenie jej w urządzeniu z jedną kartą. Aplikacja nie działa na telefonach Dual. 

Note5 jest jak najbardziej przystosowany do WiFi Calling. Nie ma go na liście polskich operatorów, ponieważ w ogóle nie występuje na rynku polskim. Jednak jeśli zainstalujemy na nim soft, powiedzmy T-Mobile, to funkcjonalność związana z WiFi Calling, będzie dostępna. 

Edytowane przez Artur35

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
mikuss

@Artur35 po Twoim wpisie zrobiłem test i wyłączyłem w moim dualu drugi slot na którym mam numer PLAY i o dziwo aplikacja Wifi Calling działa! :)

działa na tel którego a2mobile nie wpisało na swoja listę kompatybilnych urządzeń z usługą, na ta chwile cieszy mnie to niezmiernie, potestuje jeszcze trochę i w razie czego dam znać :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

@mikuss

Cieszę się. Twój operator nie uwzględnił Note5, na liście ponieważ ten model nie jest sprzedawany w Europie. Note5 był jednym z pierwszych urządzeń mobilnych na świecie, który technicznie był przygotowany do takiej usługi. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Czy komuś z użytkowników działa WiFi Calling na Note5? U niektórych operatorów (Plus) są dostępne aplikacje zewnętrzne, które po zainstalowaniu uaktywniają VoWi-Fi, czy VoLTE. Czy ktoś tego próbował?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.