Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rozwiązany

patrikos23   
Otrzymana reputacja: 2878
patrikos23

Bootloader w telefonach Xiaomi można odblokować  na global i china. Na wszystkich wersjach dev oraz na stable od 8.1 wzwyż. 

1. Zakładamy swoje konto Xiaomi, na którym musimy mieć Security check-up na 100 punktów, upewniamy się, że tak jest:

Spoiler

1.png

Od powiązania telefonu z kontem xiaomi trzeba odczekać 72 godziny. 

2.W drugim kroku przechodzimy do  strony: http://www.miui.com/unlock/index_en.html i klikamy Unlock now

Spoiler

2.jpg

Pojawi się wówczas formularz, który musimy wypełnić:

Spoiler

3.jpg

Podajemy tutaj nasze imię i nazwisko, numer telefonu oraz powód odblokowania bootloadera - po angielsku.

Akceptujemy postanowienia i klikamy  "Apply now".

3. Po chwili powinien przyjść sms z kodem weryfikacyjnym:

Spoiler

4.jpg

Wpisujemy ten kod i klikamy "next".

4. Pojawi się komunikat: 

Spoiler

5.jpg

Teraz musimy poczekać na zaakceptowanie naszego wniosku o możliwość odblokowania bootloadera w formie sms. Zazwyczaj trwa to ok. 10 dni, lecz może trwać to czasami dłużej z różnych powodów. Ja otrzymałem zgodę po dwóch dniach :)

5. Po otrzymaniu zgody na sms, następnym krokiem będzie pobranie narzędzia do odblokowywania. Przechodzimy na forum miui: http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

By uzyskać możliwość pobrania pliku, musimy choćby raz odpowiedzieć w danym temacie.

(Jeśli dostaniemy odmowę, to następny wniosek można dopiero złożyć za 30 dni. Tak samo jeśli posiadamy drugie urządzenie musimy poczekać. Podsumowując: jeden wniosek jest dla jednego urządzenia raz na 30 dni dla jednego konta Xiaomi.)

6. Wypakowujemy paczkę .zip do gdzieś na komputerze

Spoiler

6.jpg

Następnie uruchamiamy aplikację MiFlashUnlock, akceptujemy postanowienia klikając "I Agree" i logujemy się na nasze konto - koniecznie za pomocą ID - znajduje się ono pod naszą nazwą na koncie Xiaomi (te cyferki przy nazwie konta). Na telefonie również musimy zalogować się na swoje konto.

Spoiler

t.jpg

Aplikacja sprawdzi czy uzyskaliśmy "pozwolenie", jeśli tak, powinno się pokazać takie okno:

Spoiler

7.png

7. Procedura odblokowania bootloadera:

Zgodnie z instrukcją w aplikacji podłączamy nasz telefon do trybu fastboot (wyłączamy telefon, a włączamy go trzymając przyciski power i vol- aż pojawi się znany MITU grzebiący w plecach), klikamy następnie w "Unlock".

Po pojawieniu się "trzech zielonych ptaszków" cieszymy się odblokowanym bootloaderem! Uruchamiamy telefon ponownie i już :)

Możemy teraz zainstalować np Xiaomi.eu 

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Tutorial powstał na podstawie poradnika autorstwa Zenderable

Edytowane przez patrikos23
Aktualizacja
  • Lubię to! 5

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bergmen   
Otrzymana reputacja: 826
bergmen

Dodam tylko że odblokowanie bootloadera jest też możliwe na ROMie global DEV. 

Oraz należy na telefonie zalogować się do konta xiaomi za pomocą numeru ID. Tego samego co w MIUnlock. 

• Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
conti   
Otrzymana reputacja: 17
conti
Dnia 18.10.2016 o 21:23, patrikos23 napisał:

NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

A jak w takim razie odblokować booloader gdy ma się global stable?

Edytowane przez conti

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patrikos23   
Otrzymana reputacja: 2878
patrikos23

Trzeba wgrać global dev lub china dev

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hardkorowy Marcin   
Otrzymana reputacja: 361
Hardkorowy Marcin

@conti Najbezpieczniej jest zmienić na global dev. Nie miksuje się wersji. Czasami taki mix potrafi uwalic baseband.

Global Stable > Global DEV

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
conti   
conti

@Hardkorowy Marcin Jakaś solucja? :) Nie ukrywam, że się trochę pogubiłem. Mam stable global 8.0.5 i jak zmienić na dev przy zablokowanym bootloaderze? MiFlash i co dalej. Jak chcę odpalić recovery to pokazuje mi się szkic telefonu z kablem i napisem pcsuite.mi.com jak dam drugą opcję to mam mechanika :) i przy jednej i drugiej opcji nic się nie dzieje :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hardkorowy Marcin   
Otrzymana reputacja: 361
Hardkorowy Marcin

Mi flashem zmieniasz na global dev według tego poniższego poradnika. Recovery nie działa na zablokowanym bootloaderze.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartos38   
Otrzymana reputacja: 195
bartos38

Dodam tutaj tą informacje jeżeli ktoś posiada global stable nie musi używać MiFlasha do przejścia na global dev. wystarczy wgrać dev z poziomu telefonu jak zwykłą aktualizacje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
conti   
conti
Dnia 4.11.2016 o 21:00, patrikos23 napisał:

Trzeba wgrać global dev lub china dev

I dalej nic to nie daje, nadal urządzenie jest nierozpoznawane. Mi Unlock zwraca komunikat przy słynnych 50% "Couldn't verify device"

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bergmen   
Otrzymana reputacja: 826
bergmen

@conti zalogowany jesteś na telefonie za pomocą numeru id (nie numer telefonu, nie mail)? xiaomi lokalizuje Twój telefon? (daj zlokalizować, włącz gps, usługi lokalizacji i spróbuj jeszcze raz)

w opcjach programistycznych aktywuj "zdjęcie blokady OEM"

Edytowane przez bergmen

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.