• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
patrikos23

tutorial
Odblokowywanie bootloadera w telefonach Xiaomi

199 postów w tym temacie

Poradnik dotyczy urządzeń:  Redmi Note 3, Mi 4c, Mi Note Pro, Redmi 3, Mi 5 oraz Mi Max.

NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

1. Zakładamy swoje konto Xiaomi, na którym musimy mieć Security check-up na 100 punktów, upewniamy się, że tak jest:

Spoiler

1.png

2.W drugim kroku przechodzimy do  strony: http://www.miui.com/unlock/index_en.html i klikamy Unlock now

Spoiler

2.jpg

Pojawi się wówczas formularz, który musimy wypełnić:

Spoiler

3.jpg

Podajemy tutaj nasze imię i nazwisko, numer telefonu oraz powód odblokowania bootloadera - po angielsku.

Akceptujemy postanowienia i klikamy  "Apply now".

3. Po chwili powinien przyjść sms z kodem weryfikacyjnym:

Spoiler

4.jpg

Wpisujemy ten kod i klikamy "next".

4. Pojawi się komunikat: 

Spoiler

5.jpg

Teraz musimy poczekać na zaakceptowanie naszego wniosku o możliwość odblokowania bootloadera w formie sms. Zazwyczaj trwa to ok. 10 dni, lecz może trwać to czasami dłużej z różnych powodów. Ja otrzymałem zgodę po dwóch dniach :)

5. Po otrzymaniu zgody na sms, następnym krokiem będzie pobranie narzędzia do odblokowywania. Przechodzimy na forum miui: http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

By uzyskać możliwość pobrania pliku, musimy choćby raz odpowiedzieć w danym temacie.

(Jeśli dostaniemy odmowę, to następny wniosek można dopiero złożyć za 30 dni. Tak samo jeśli posiadamy drugie urządzenie musimy poczekać. Podsumowując: jeden wniosek jest dla jednego urządzenia raz na 30 dni dla jednego konta Xiaomi.)

6. Wypakowujemy paczkę .zip do gdzieś na komputerze

Spoiler

6.jpg

Następnie uruchamiamy aplikację MiFlashUnlock, akceptujemy postanowienia klikając "I Agree" i logujemy się na nasze konto - koniecznie za pomocą ID - znajduje się ono pod naszą nazwą na koncie Xiaomi (te cyferki przy nazwie konta). Na telefonie również musimy zalogować się na swoje konto.

Spoiler

t.jpg

Aplikacja sprawdzi czy uzyskaliśmy "pozwolenie", jeśli tak, powinno się pokazać takie okno:

Spoiler

7.png

7. Procedura odblokowania bootloadera:

Zgodnie z instrukcją w aplikacji podłączamy nasz telefon do trybu fastboot (wyłączamy telefon, a włączamy go trzymając przyciski power i vol- aż pojawi się znany MITU grzebiący w plecach), klikamy następnie w "Unlock".

Po pojawieniu się "trzech zielonych ptaszków" cieszymy się odblokowanym bootloaderem! Uruchamiamy telefon ponownie i już :)

Możemy teraz zainstalować np Xiaomi.eu 

Tutorial powstał na podstawie poradnika autorstwa Zenderable

6 osób postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tylko że odblokowanie bootloadera jest też możliwe na ROMie global DEV. 

Oraz należy na telefonie zalogować się do konta xiaomi za pomocą numeru ID. Tego samego co w MIUnlock. 

2 osoby postawili piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dnia 18.10.2016 o 21:23, patrikos23 napisał:

NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

A jak w takim razie odblokować booloader gdy ma się global stable?

Edytowane przez conti

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba wgrać global dev lub china dev

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@conti Najbezpieczniej jest zmienić na global dev. Nie miksuje się wersji. Czasami taki mix potrafi uwalic baseband.

Global Stable > Global DEV

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Hardkorowy Marcin Jakaś solucja? :) Nie ukrywam, że się trochę pogubiłem. Mam stable global 8.0.5 i jak zmienić na dev przy zablokowanym bootloaderze? MiFlash i co dalej. Jak chcę odpalić recovery to pokazuje mi się szkic telefonu z kablem i napisem pcsuite.mi.com jak dam drugą opcję to mam mechanika :) i przy jednej i drugiej opcji nic się nie dzieje :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi flashem zmieniasz na global dev według tego poniższego poradnika. Recovery nie działa na zablokowanym bootloaderze.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tutaj tą informacje jeżeli ktoś posiada global stable nie musi używać MiFlasha do przejścia na global dev. wystarczy wgrać dev z poziomu telefonu jak zwykłą aktualizacje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.11.2016 o 21:00, patrikos23 napisał:

Trzeba wgrać global dev lub china dev

I dalej nic to nie daje, nadal urządzenie jest nierozpoznawane. Mi Unlock zwraca komunikat przy słynnych 50% "Couldn't verify device"

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@conti zalogowany jesteś na telefonie za pomocą numeru id (nie numer telefonu, nie mail)? xiaomi lokalizuje Twój telefon? (daj zlokalizować, włącz gps, usługi lokalizacji i spróbuj jeszcze raz)

w opcjach programistycznych aktywuj "zdjęcie blokady OEM"

Edytowane przez bergmen

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.