Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zagłosuj i zgarnij gadżety Android.com.pl!

Zdjęcie
- - - - -

Programy pracujące w tle. Wyłączyć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sylwka128

• 3 postów

Napisano 12.10.2011 - 17:24

Wchodząc w menu główne -> i klikając przycisk obok 'wstecz' te 4 kreski, nie wiem jak on się nazywa:) to są chyba ustawienia -> dalej 'usuń aplikację' po prawo można wybrać 'tylko pracujące'. Z tego co widzę mam tu kilka programów, które od kilkudziesięciu godzin pracują. Sądzę, że nie potrzebnie pracują i zżerają mi baterię. Np. od dłuższego czasu pracuje "Usługi google" , "kalendarz" , "HTC Sense" , "Touch Input". Czy można je wyłączyć? Wszystkie, czy może żadnego? Jak włączę któryś z chodzących programów i chcę wziąć 'zatrzymuj' wyskakuje mi takie powiadomienie "Czy na pewno chcesz zatrzymać tę usługę systemową? Jeśli tak, niektóre funkcje telefonu mogą przestać poprawnie działać do chwili jego wyłączenia i ponownego włączenia."
Moje pytanie: czy mogę to wyłączyć? Czy coś się stanie z telem?

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   darvd29

• 147 postów
  • Telefon:HTC Wildfire S

• Firmware:Unofficial CyanogenMod-7.2.0 marvel-KANG

• Kernel:OC od Alqueza (2.6.35.13)

Napisano 12.10.2011 - 17:55

Pytasz na serio? :o Mam telefon od 2 dni i wiem, że usługi google to synchronizacja, maile itp. Kalendarz chyba możesz wyłączyć, podkreślam CHYBA, HTC Sense to jest coś czym operujesz, jakby to powiedzieć... to jest funkcja dzięki której twój pulpit, menu i inne wyglądają jak wyglądają i istnieją :DD A Touch Input to klawiatura :D

Wnioski czy wyłączyć czy nie - wyciągnij sam :)
[sygnatura usunięta przez moderatora - Regulamin Forum pkt 6.5]

#3 OFFLINE   Denosis

• 55 postów
  • Telefon:K&M DRIVE

Napisano 12.10.2011 - 18:18

Hmm.. Widać u użytkowników dosyć ,,windowsowe" podejście. RAM w Linuxie jest organizowany zupełnie inaczej niż w Windowsie, aplikacje pobierają sobie tyle ramu, ile potrzebują - a działając w tle uruchamiają się szybciej.
Zresztą, są o tym poradniki, wystarczy poszukać.
A jeżeli już koniecznie chcesz zabić te procesy, i świadomość ich bytu i działania w tle nie daje Ci żyć - pobierz z marketu ,,Taskkiller".

#4 OFFLINE   darvd29

• 147 postów
  • Telefon:HTC Wildfire S

• Firmware:Unofficial CyanogenMod-7.2.0 marvel-KANG

• Kernel:OC od Alqueza (2.6.35.13)

Napisano 12.10.2011 - 20:15

@Denosis, to jest prawda, ja też szukałem aplikacji typu task killery, ale poczytałem trochę i dowiedziałem się, że Android sam ubija apki jeśli jest za mało RAMu :) Ale co do 2 części odpowiedzi - jemu chyba chodziło o te 4 procesy co podał, a akurat tych nie może (a raczej nie powinien) wyłączyć, jak ja napisałem :)
[sygnatura usunięta przez moderatora - Regulamin Forum pkt 6.5]