Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Polecane posty

morello641   
Otrzymana reputacja: 0
morello641

Witajcie,

chciałem zamontować na stałe telefon z androidem do samochodu. Mam montaż pod chowaną nawigację, mam pytanie dotyczące technicznej strony samego telefon

1. Chciałem, żeby telefon włączał się i wyłączał wraz z odpaleniem/gaszeniem samochodu bez naciskania klawisza w telefonie. Na impuls odpalenia/ładowania telefonu z akumulatora samochodowego

2. Ekran powitalny logo BMW M-Performance

3. Ekran w telefonie zawsze jest odwrócony o 90 stopni tzn poziomo

Czy jest możliwe wykonanie czegoś takiego z androidem? 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
P.M.   
Otrzymana reputacja: 13
P.M.

Też myślę o takim zastosowaniu starego telefonu w aucie. Trochę już myślałem o tym jak technicznie to rozwiązać i wg mojego rozeznania najlepsze będzie użycie programów typu Tasker/Llama/Automagic.

Można sobie wtedy ustawić przy odpaleniu auta włączanie ekranu, ekran powitalny, wiadomość powitalną lub jakiś dźwięk. Można też ustawić włączenie synchronizacji przy zaparkowaniu obok domu jak złapie zasięg wifi.  Do tego zapodać jakiś pulpit Zoopera z najpotrzebniejszymi informacjami typu data, zegarek, prędkość, pogoda i skróty do aplikacji samochodowych.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witoslavski   
Otrzymana reputacja: 730
Witoslavski

Myślę że tak. Na ekranie blokady ustawić logo BMW i wyrzucić wszystkie widżety. Wymusić obrót, na pewno z rootem da się to zrobić. No i użyć Llamy albo Taskera do zaprogramowania wszystkich czynności. Mogę pomóc :)

Czarny Leon + Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
Otrzymana reputacja: 334
enesas

A nie lepiej użyć tabletu zamiast telefonu? Większy i wygodniejszy.
Z tego pamiętam, to ludzie montowali takie do BMW E39, więc do innych z podobnych lat tez powinny być przejściowki. W przypadku BMW (oczywiście nowa o tych starszych) to tablet idzie w miejsce radia a radio do schowka. Najłatwiej jest chyba w Mazdach 6'stkach 2002-2007.

Launcher to najlepiej NOVA z Zooperem.
Co do ekranu powitalnego, to autorowi chyba chodziło o bootanimacje.

TapTap z A5 2016

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.