giaur500

rom
CM 14.1 dla 1+1 - Android 7.1

91 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam,

Jak pewnie wiecie, nie ma jeszcze oficjalnych wersji nightly najnowszego CM, a szanse na to, że się pojawią takowe w ciagu najbliższych miesięcy na nasz telefon, są praktycznie zerowe. Póki co, chciałbym wam przedstawić najlepszy wg mnie obecnie dostępny nieoficjalny build Cyanogenmoda 14, którego sam używam już od kilku dni i jestem z niego zadowolony.

Oryginalny link na xda: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/cm14-unoffical-nrd90m-t3461228

Gappsy: http://opengapps.org - wybrać arm, 7.1, polecam wersję nano.

Instrukcja instalacji (analogicznie jak zawsze):

- restart do recovery, opcjonalnie kopia obecnego systemu

- wipe data, system, cache

- instalacja romu i gappsów

- uruchomienie systemu, chwila cierpliwości

Kilka zrzutów:

Spoiler

oW1q6ie.png

Spoiler

NW7UhwE.jpg

Spoiler

zRHPGat.png

Spoiler

OL20Pt1.jpg

Spoiler

9tbSAyz.png

Błędy (na dzień dzisiejszy):

- nie działa nfc

- nie można zmienić stylu ikony baterii

- nie można włączyć zaawansowanego menu restartu

- po ustawieniu skrótów ekranu blokady innych niż domyślne: po restarcie telefonu są niewidoczne

Kilka uwag ode mnie:

- root: jak zawsze, przez opcje programistyczne

- zalecany launcher: Pixel Launcher lub Google Now Launcher (oba są w sklepie). Doinstalować jeszcze Tapety Google

- Zalecana aplikacja do smsów: Google Messenger (nie mylić z Facebookiem!)

- Zalecana aplikacja telefonu: Telefon Google (ze sklepu). Doinstalować także Kontakty Google.

Z moich obserwacji, poza wymienionymi błędami, rom bardzo stabilny i bezproblemowy. Bateria trzyma podobnie jak na cm13, a nawet nieco lepiej.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no szybka reakcja... kurde niema co ja juz kilka romow z Androidem 7 przerobiłem na swoim 1+1 .. a tu prosze w koncu cos ktos....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze, to rzadko już tu wchodzę. Administracja tego forum to bałwany, strona działa tak tragicznie wolno że podziękuję, nie mam cierpliwości czekać minuty na otwarcie strony. Nic nie zmienia się od miesięcy i już się nie zmieni

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie, to teraz tyle tych romów jest z andkiem 7, że nie wiadomo który stabilniejszy :)

Warto już się przesiadać na Nougat?  Gla mnie najważniejsze jest GPS, BT, aparat, wideo, rozmowy no i by się nie restartował

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak narazie smigan na Tuga Power 5 

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Przetestowałem kilka romów z serii android 7 i faktycznie tuga power 5 jest z nich najlepszy. Pierwsza rzecz- to że to cyanogenMod;-). Druga- że ma wbudowany nowy tryb tryb doze, który sprawia, że bateria trzyma bardzo bardzo dobrze, do tego jeszcze greenify i przez noc spada 1%. W przeciwieństwie do romu by jgcap- który chociaż stabilny i płynny to zżera baterię. Do tego- jak na wczesny build cm 14.1- jest zaskakująco wręcz -stabilny.... są dwie rzeczy, które zmieniam od razu po instalacji tego romu- bootanimacja, która mnie wk****a i firmware, instaluję od MrShme... Jedyne czego brakuje- to Xposed, ale sądzę, że to kwestia czasu. Tak czy inaczej warto już się przesiadać z CM13

Edytowane przez kordel_woker
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

czy ten Rom Tuga Power 5 jest po polsku? :) chętnie bym przetestował :)
a i jak jest z jakością zdjęć? równie dobra jak na stockowym COS 13?

Edytowane przez dnskpe

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rom jest po polsku, jakość zdjęć praktycznie ta sama co w cm13. Jest jedna fajna rzecz- możliwość odpisywania w pasku powiadomień... 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

jak zainstalować TP 5? da się na linuxie? mam też win 10 ale zawirusował się i nie działa mi tam internet, a programy ładują się ok. 3min, a gdzieś zapodziałem płytę z tym windowsem :/
System który używam to dokładnie Linux Mint 18.

Edytowane przez dnskpe

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@dnskpe

Ściągasz tugapower na komputer a później przerzucasz na telefon (możesz też bezpośrednio na telefon pobrać) i później przez TWRP. Nie wiem jak jest z linuxem, czy telefon będzie działał poprawnie bo nie wiem jak tam jest ze sterownikami które pewnie trzeba instalować ręcznie.

Edytowane przez FreezMan

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.