Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Makalele

Android Pay

Polecane posty

Makalele   
Otrzymana reputacja: 0
Makalele

Ktoś może mi powiedzieć jakie mogą być przyczyny, że Android Pay nie działa?

Zaczynając od początku..

telefon Nexus 6P, android 7.0, bez roota, oryginalny rom (żadna beta),

nfc włączone w ustawieniach, (samo nfc działa, bo sprawdzałem na tagu nfc kiedyś),

etui TPU, więc nie powinno blokować sygnału, zresztą tag nfc przykładałem bez zdejmowania etui i działał,

karta dodana w aplikacji (ważna, normalnie mogę nią płacić), t-mobile usługi bankowe, bank obsługiwany.

Byłem w biedronce, ekran odblokowany, przykładam do terminala, Pani kasjerka wciska płatność zbliżeniową (słychać piknięcie, a na terminalu pojawia się prośba o zbliżenie) i.. nic. Nic się nie dzieje. Odpalam aplikację Android Pay, przykładam różnie telefon do terminala, górą, dołem i nic. Zero reakcji. Schowałem telefon, wyjąłem kartę (tą samą co była dodana) i normalnie poszło od razu...

Wyczytałem, że to powinno działać we wszystkich sklepach, które mają obsługę płatności kartą. Żeby chociaż był jakiś błąd.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pantin   
Otrzymana reputacja: 243
pantin

@Makalele 

PS. Może od tego kiedyś nfc się popsuło. To, że kiedyś działało, nie znaczy, ze teraz działa.

Edytowane przez Avaadacadabra
Wyedytowałem zbędną część. Oryginalny post z pytaniem i odpowiedź przenosze do odpowiedniego działu. :) Nie usuwam :P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pawelryba1   
Otrzymana reputacja: 17
pawelryba1

Może wyłączenie Android Beam pomoże. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Makalele   
Otrzymana reputacja: 0
Makalele

Dzięki, pomogło! Udało się zapłacić w dwóch sklepach. Problemem był własnie Android Beam. Tylko skąd przeciętny użytkownik ma o tym wiedzieć...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

To ciekawe bo Android Beam w niczym nie powinien przeszkadzać. Myślę że to tylko zbieg okoliczności.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jeronimo   
Otrzymana reputacja: 1945
jeronimo

@Lawstorant

Wydaje mi sie, że android beam musi byc właczony tylko w przypadku przesyłania danych.

Gdy włączę Android Beam, mogę udostępniać treści z ekranu swojego urządzenia bezpośrednio na innym urządzeniu po zbliżeniu urządzeń do siebie (zazwyczaj tyłami). Pozwala to dzielić się takimi materiałami jak strony internetowe, wskazówki dojazdu, filmy, zdjęcia i kontakty.

Abym mógł przesyłać treści zbliżeniowo, oba urządzenia muszą obsługiwać i mieć włączoną komunikację NFC („Near Field Communication”) oraz funkcję Android Beam. Muszą też być odblokowane i mieć włączone ekrany.

W przypadku platności powinien byc wyłaczony, ponieważ drugie urzadzenie nie posiada go i chyba to było przyczyna w przypadku @Makalele

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hATTORI_Hanz0   
Otrzymana reputacja: 10
hATTORI_Hanz0

Wie ktoś może kiedy w mbanku będzie można używać Android pay? Bo wszędzie info o tym że "wkrótce także dołączy mbnak"

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

@jeronimo Nie, bo negocjacje wysyłania Android Beam zachodzą po rozpoznaniu się urządzeń obsługujących tę funkcję. W żaden sposób nie wpływa to na działanie płatności itp. W tym przypadku trudno określić problem i jego rozwiązanie bo musielibyśmy zreprodukować problem i sprawdzić co spowoduje jego ustąpienie, a wyłączenie Android Beam to może być fałszywa korelacja albo po prostu coś w zarządzaniu NFC się "odblokowało" i teraz już nie będzie problemu.

Moim głównym dowodem na taki stan rzeczy jest to, że mam włączony Android Beam i płacę telefonem bez problemu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.