compresor99

rom
Swift ROM - 6.0.1 - Język Polski (11.12.2016) - Następca Blend Rom

20 postów w tym temacie

Miałem przed tym romem Pixel Ui. Procesor był tam podkręcony w standardzie na 1940mhz i fajnie działało. Czy Swift Romie też da się tak? Prawdzałem i tylko chodzi na 1690MHz.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie jest opcja żeby wyłączyć wybudzanie przez podwójne dotknięcie ekranu ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawienia a potem poszukaj smart wake i odznaczyć doble...

Wysłano przy pomocy Nokia 3310

dodana zawartość

Jak byłem pomocny to postaw piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Na tym romie telefon nagrywa wideo w 1080p ? 

Youtube odtwarza filmiki w 1080p ?

Mam Blitzroma i te dwa braki mnie wkurzają, a nagrywanie wideo w 720p przy tak dobrym aparacie po prostu nie ma sensu, więc myślę o przesiadce na Swiftrom tylko nie wiem czy brak dekodowania w full hd to nie problem  AOSP. 

EDIT

Zainstalowałem ten rom, niestety mam problem z aparatem, galerią, wszystko z tym łączy się zapisywaniem. Drugi raz go instaluję, nie pomaga, przy włączeniu aparatu wyskakuję błąd, brak karty pamięci, mimo, że jest i dobrze działa. A nie da się zmienić zapisywania zdjęć w pamięci wewnętrznej a wyjęcie karty lub zmiana na inną nie zmienia nic.

EDIT2:

Problem z kartą rozgryziony, trzeba wgrać specjalnego fixa na wewnętrzną pamięć przez recovery , jak ktoś będzie potrzebował to umieszczę link. Więc po za tym, zmieniłem Launcher na Nova i zmiejszyłem taktowanie CPU na oryginalne (prawie 2Ghz to troche przesada na ten telefon)  i wszystko śmiga, łącznie z Youtubem w 1080p :), rom na razie wygląda obiecująco, zobaczymy co dalej.

Edytowane przez Substr@ty

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@jarzi

Mógłbyś dokładnie opisać gdzie jest ta opcja bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Zapodam zrzuty ekranu

dodana zawartość

Spoiler

6fba9a4b5ecd82a03bafec601fc97920.jpg

dodana zawartość

Spoiler

32fcf9ea8648920b749bd1dcef6d6b6a.jpg

Edytowane przez Muszczu
Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomogło?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżę trochę temat, chciałem się podzielić wrażeniami na temat tego romu, gdyż używam go już jakieś koło 1,5 miesiąca i poznałem go wzdłuż i wszerz. Może ktoś jeszcze będzie chciał spróbować mimo rosnącej popularności romów 7.1.1 na K3 Note. A mianowicie: Swift Rom działa bardzo płynnie, a do tego jest dosyć mało zasobożerny dla baterii (na 2letniej baterii wyciągam 5-6h SOT w trybie kernelu CPU powersave). Niestety do tej pory nie pojawił się rom dla tego Lenovo, który nie miałby błędów i ten również nie jest bezbłędny. Co mi przeszkadza:  

-podczas rozmów ekran gaśnie ale co zabawne dotyk działa, przez co często zsuwam policzkiem pasek powiadomień 

-double tap zasypia i trzeba czasami się naklikać w ekran zanim się obudzi

-u mnie wariują kolory i raz po odblokowaniu mam żywe barwy a raz wyblakłe 

-w trybie powersave po kilku dniach używania telefonu youtube przycina (restart pomaga)

-niestety potrafię zawiesić telefon, kupując ten telefon myślałem, że 2GB ramu to luz bluz i wystarczy na wszystko, tak nie jest. Czasy androida 4.2 który po instalacji systemu zjadał 300mb odeszły w niepamięć. Tutaj na dzień dobry mamy już zabrane 1,1/1,2GB czyli zostaje średnio 550mb wolnego co niestety po kilku dniach czuć. Włączenie Tidala w tle, dymka messengera i allegro/chrome potrafią go zawiesić i trzeba z pół minuty poczekać aż wróci do życia - może jestem zbyt wymagający ;p

-dioda świeci zielona do powiadomień i pomarańczowa do ładowania, czerwona niestety odeszła w niepamięć, przez co jak telefon ma poniżej 14% baterii mryga zielona jak by to było powiadomienie (bez sensu)

Więcej grzechów nie pamiętam, a bardzo polubiłem ten rom i jeszcze ostrożnie czekam z aktualizacją do 7.1.1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

W moim przypadku rom sprawdza sie znakomicie. Ma jednak on swoje wady, ktore u mnie objawily sie w następujących sytuacjach:
- mimo wylaczenia double tap to wake ekran sam sie wlacza. Zwlaszcza bezposrednio bo zablokowaniu ekranu guzikiem power.
- podczas zalaczania plikow graficznych do wiadomości whatsapp aplikacja crashuje do momentu usuniecia z pamięci tel zalaczonego pliku
- podczas ogladania filmikow z YT w przegladarce obraz jest niepoprawnie wyswietlany (roznokolorowe pixele)

Czy spotkał sie ktos z podobnymi problemami lub zna sposob na ich rozwiązanie? (Bez konieczności zmiany romu)

Edytowane przez b_double

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tych problemów z wyłączeniem double tap2wake to polecam zaktualizować Ultimate kernel na wersje 1.3/1.4. Ja zaktualizowałem od początku romu na wersje 1.3 i nie miałem problemu z wyłączeniem gestów chociaż teraz znowu wróciłem do podwójnego tapnięcia(chociaż na tym romie to jakieś 3,4 razy 2 :D ,musze zobaczyć czy to nie wina greenify)

Z YT w przeglądarce nigdy problemów nie miałem, może zmień przeglądarkę jeśli używasz standardowej.

To ja teraz spytam: Działa Ci MiraVision ? Bo ja mogę w nim zmieniać ustawienia trybu obrazu i nic to nie zmienia i nie wiem czy dlatego nie świrują mi kolory, bo raz mam żywe a raz wyblakłe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz