Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

dodo1255

Lenovo K6 Note - Informacje Ogólne

Rozwiązany

dodo1255   
Otrzymana reputacja: 8
dodo1255

Siemka! :)

Mam zamiar kupić Lenovo K6 Note. Może mi ktoś powiedzieć czy opłaca się go kupić?

Jakie plusy/minusy? Jak wyświetlacz? Aparat? Bateria? I oczywiście jak z wydajnością tego telefonu? Bo te Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 mnie zastanawia, czy się nie muli itp?

Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat telefonu.

Pozdrawiam!

Edytowane przez dodo1255

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sowinho   
Otrzymana reputacja: 2
Sowinho

Przesiadłem się z Moto G3 2/16 GB i po dniu mogę stwierdzić kilka rzeczy.

Wieeeelki minus za aparat. Zdjęcia pełne szumów, często nieostre. Żeby zwykły tekst po delikatnym przybliżeniu był rozmazany to sztuka w 2016 roku. Do Moto G3 nie ma podjazdu. No i do tego wystaje z bryły, ale to już standard chyba.

Ekran przyzwoity. Na plus że klawisze funkcyjne umieszczono pod nim, ale brak im podświetlenia. Przyciski boczne mają fajny skok. Czytnik linii papilarnych działa szybko, chociaż czasami sie pomyli. Nie wiem, czy o szybkości działania jest co się rozpisywać, bo mam go za mało, ale czasami się przytnie.

Na plus można zaliczyć wygodne gesty, otwartość systemu na użytkownika, ciekawe dodatki od Lenovo, lecz o wiele bardziej cieszyłbym się z czystego Androida. Głośnik w sumie dobrze gra, może nie jakoś super głośno. Słuchawki to jakaś pomyłka, czyli standardowo są, bo są. Ładowarka to kolos. Ale ładuje. Na plus na pewno bym zaliczył baterię, bo trzyma naprawdę, naprawdę dobrze. Z ramem to nie wiem, czy telefon nie potrafi zarządzać, czy jak ale mam go mniej dla użytkownika niż w Moto.

To chyba na tyle. W miarę upływu czasu czasu będę dopisywał swoje spostrzeżenia.

Edit: Nie jest wykonany cały z metalu (imo) poniżej anten mamy plastik, który po 2 dniach użytkowania zaczął skrzypieć.

Zaktualizowałem telefon 2 razy i czytnik linii papilarnych zaczął moim zdaniem gorzej działać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Morcin20   
Otrzymana reputacja: 1
Morcin20

Wziąłem ten telefon w Plusie , dałem za niego 250zł . Telefon w porównaniu do E4g jest szybki , zdjęcie też robi lepsze . Jeśli ktoś potrzebuję zrobić zdjęcia notatkom czy innym rzeczom to wystarcza . Dla reszty proponuje sobie kupić kompakt albo lustrzankę. Aparat do selfie też ok .

Miałem małe problemy z microSD tj. z 3 kart 1 nie działa wcale ( ta karta nie jest obsługiwana mimo formatowania) . Oczywiście każdą trzeba było sformatować . Irytujący jest też slot na SIM/microSD , trzeba mieć kluczyk dołączony do zestawu przy sobie aby wyciągnąć tackę .

Ekran jest bardzo żywy , dotyk też dobrze reaguje . Za takie pieniądze świetny telefon i w tym przedziale cenowym w Plusie chyba najlepszy .

Czytnik linii papilarnych działa dobrze , także po aktualizacjach .

Gdyby ktoś miał jakieś pytania , prosze pytać .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Morcin20   
Morcin20

Lenovo Polska na fb napisało mi na privie , że będzie aktualizacja do Androida 7 . Jednakże nie potrafią podać dokładnej daty .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sowinho   
Sowinho

Ważne że będzie!

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Morcin20   
Morcin20

Otóż to !

Odpaliłem swoje dawne smartfony GT540 , Defy mini , One V . Patrząc z perspektywy tego Lenovo  to jest tragedia  , ale na tamte czasy to było coś :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
awygo   
Otrzymana reputacja: 236
awygo

Koledzy, trzymajcie się tematu. Żebyśmy tu nie wspominali motorolek wielkości średniej damskiej torebki ;)

Edytowane przez awygo
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dodo1255   
Otrzymana reputacja: 8
dodo1255

Dobra teraz ja :)
Mam telefonik od około tygodnia. Wizualnie telefon jest ładny, metalowy z tyłu oraz tak jak kolega pisał wyżej plastik w miejscu anteny.

Co do działania telefonu to jest ok, RAMu starcza, procesor daje radę. Wyświetlacz bardzo na plus, czytnik linii papilarnych działa bardzo dobrze. Po włączeniu telefonu miłe zaskoczenie - Lenovo wydaje aktualizację do niego, to oczywiśćie na plus. Głośnik gra ok, po odpaleniu Dolby Atmos jest jeszcze lepiej. Ale mam też kilka zastrzeżeń: Lenovo nie dało aplikacji galerii oraz muzyki (wiem, że jest zdjęcia google oraz muzyka play ale to nie jest to samo co zwykła galeria i odtwarzacz muzyczny), podczas rozmowy niektórzy skarżą się, że słabo strasznie mnie słychać.

Na razie to tyle, będę edytował posta jeżeli coś będę chciał dopisać. W razie pytań pisać na PW :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sowinho   
Sowinho

Jeśli chodzi o ten mikrofon do rozmów to raczej kwestia tego, że jest źle umieszczony i słabo zbiera. Trzeba pokombinować z ustawieniem podczas rozmowy. Niestety telefon to patelnia i trzeba kombinować :D

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Morcin20   
Morcin20

Nadal mam problem z kartami pamięci . Miałem 8gb ale tele nie czytał jej . Sformatowałem z poziomu telefonu nadal nic , z poziomu komputera( 1.Fat32 , 2.NTFS) nadal .

Ma ktoś jakis pomysł ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.