• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
zibi2210

Device Root Key

Pytanie

Witam.Czy jest ktoś w stanie pomóc postawić S6 EDGE ?Instaluję system i na koniec instalacji wyskakuje komunikat ''Device does not have DRK(Device Root Key)Please flash ENG binary then install  DRK. Jak to naprawić?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Telefon czarny czy jak?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ten sam problem. 

Zgodnie z zaleceniami zainstalowałem tego kernela.

Po uruchomieniu, nie można wykonywać połączeń, tylko połączenia alarmowe.

Jak wybieram nr telefonu, dostaję komunikat "Nie zarejestrowano w sieci"

Co dalej?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

@uyssy A ten powyższy plik nie wykasował Tobie przypadkiem zawartości z numerem IMEI?

Możesz sprawdzić przez "*#06#"

Sam mam podobny problem, ale po Twoim poście to nie wiem już, czy ten fix jest dobry, i czy czegoś bardziej nie popsuje.

----

EDIT:

Na innym forum też polecają mi ten plik, ale piszą, że działa tylko dla andka 6.0.1.

Dla  nougata jeszcze nic nie wymyślono, jak na razie, mam nadzieję.

Edytowane przez kenoko
1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Prawdopodobnie naprawa sieci i imei. Jak masz jak to prześlij mi model. Mam w domu z3x i inne boxy pod samsunga, tyle co za przesyłkę zapłacisz i na piwo ;)

EDIT: Wejdź w RECOVERY Jeśli na dole będziesz mieć jakieś info na czerwono to podaj na forum. Może uda się bez boxa.

Edytowane przez lud3ik
2 osoby postawili piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@lud3ik X

1 godzinę temu, lud3ik napisał:

Prawdopodobnie naprawa sieci i imei. Jak masz jak to prześlij mi model. Mam w domu z3x i inne boxy pod samsunga, tyle co za przesyłkę zapłacisz i na piwo ;)

EDIT: Wejdź w RECOVERY Jeśli na dole będziesz mieć jakieś info na czerwono to podaj na forum. Może uda się bez boxa.

Chyba z nieba mi spadasz, kolego :)

Mam SM-G925F z niemieckiej sieci vodafone. Jakiś czas temu dostał on aktualizację przez OTA do andka 7 nougat.

Podziałał kilka dni na siódemce, i nagle aplikacje zaczęły się wysypywać. 

Problem opisałem tu:

Jako że telefon jest jeszcze na gwarancji, zaniosłem do serwisu - tam mi wgrali androida 6.0.1 XEU i nic to nie pomogło. Dalej nie naprawiali, ponieważ mam "włosowe pęknięcie na zewnętrznej szybce" :(

Telefonu nie rootowałem, nie wgrywałem żadnych custom kerneli - obawiam się, że stracę EFS. Flagę knox mam nienabitą (0x0000)

Próbowałem wgrywać ( odin) różne, ale stockowe softy (4-plikowe z PITem), ale zawsze jest to samo. Smart switch również nie pomaga.

W nougacie jest tak jak na zdjęciu z mojego tematu: "dm-verity error 0x02", a w marshmallow jest na dole na czerwono "dm-verity verification failed.... Need to check DRK first...."

Spoiler

EuYf2AS.jpg

Pomożesz?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

To że serwis odmawia naprawy gwarancyjnej to nie znaczy że to koniec. Dojdź do tego gdzie był telefon i podaj tutaj, pomogę ci to załatwić. Ta usterka była zawsze naprawiana w samsungach i kończyła się zmianą pcb.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@lud3ik

Eeeeh, czyli jak ma być wymieniana płyta, to nie zrobią mi tego z powodu pęknięcia szybki na ekranie.

Tak, w serwisie w Toruniu (TELKAT) powiedzieli, że muszą wymienić płytę, ale nie rozbiorą telefonu, bo mogą uszkodzić ekranik bardziej.

Ja im na to, że przecież to tylne plecki trzeba odkleić, nie wyświetlacz - ale i tak odmówili.

Dzwoniłem do CCS do Piaseczna - tam przede wszystkim chcą ode mnie fakturę, której niestety nie mam w Polsce. A w Toruniu system wykazał, że telefon ma gwarancję, że był kupowany w Niemczech, i przyjęli go bez problemu.

Wszędzie "schody", jakieś problemy - o to mam żal do serwisu samsunga - bo gdybym grzebał w telefonie, rootował, itp, to wiadomo, że moja wina. A tu usterka powstała bez mojego udziału, w wyniku oficjalnej aktualizacji systemu przez OTA.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Nie do końca bez Twojego udziału. Pęknięcie na ekranie spowodował upadek a ten z kolei mógł przenieść siłę udarową na pcb i układy objawiając się błędami pracy urządzenia. Prawdopodobnie przelutowanie układu na którym jest system i ponowne wgranie/zaprogramowanie efs np. przez riff box pomoże ale to będzie proteza na krótko. Usterka się pojawi a ponowna naprawa może już nie być możliwa. Mam tak z 90% telefonów, które wysyłam na gwarancji do ccs, cdti (dawne regenersiss) i inne. Serwisy po prostu nie naprawiają urządzenia z powodu pęknięcia szkła. Mam na to sposób. Konieczna jest druga szt (igła stan) i ktoś kto potrafi starannie rozebrać oba telefony nie zostawiając śladów. Następnie przekładasz pcb uwaloną do sprawnego lcd i zakładasz oryginalny klej np. z magboss.pl (27zł) Pamiętaj że numery imei są zapisane na tackach sim, a czasami na klapkach. Tak starannie poskładany telefon wysyłasz do innego serwisu (nie może być ten sam) i prawdopodobnie do 2 tygodni naprawią. Co dalej robisz to już wiesz. Ja nie poratuję ponieważ nie mam na stanie żadnej s6 w ładnym stanie. 

Ps. uważaj podczas rozbierania klapki z tyłu ponieważ można tą srebrną powłokę uszkodzić a nowa oryginalna klapka to 120zł.

Edytowane przez lud3ik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@lud3ik

Czyli TYLKO wymiana płyty może pomóc?

Nie ma możliwości naprawy tego błędu programowo?

Przekładka i wysyłka do serwisu nie wchodzi w grę (chociaż to dobry pomysł) - z powodu braku fizycznego dowodu zakupu. A w serwisie w Toruniu już mają mnie w swojej bazie, mogliby się zapytać, skąd mam nowy ekran...

=====

25 minut temu, lud3ik napisał:

Nie do końca bez Twojego udziału. Pęknięcie na ekranie spowodował upadek

To nie był upadek ani żaden wstrząs, i nie widzę związku z obecnym uszkodzeniem softu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.